Skocz do zawartości

Bezprzewodowy Internet w podróży


ogrodnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co robicie za granica ? Roaming straszy.

ja w ubiegłym roku w austrii i chorwacji kupowałem kartę sim lokalnego operatora i śmigało, aż miło. trzeba tylko zwrócić uwagę przy zakupie na rodzaj taryfy, bo nie wszystkie taryfy umożliwiają transmisję pakietową GPRS/EDGE/3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak ta mapka ma się do rzeczywistości:

http://internet.playmobile.pl/maps/

Wg niej play ma zasięg w całej polsce.

Play jako taki korzystając z roamingu wewnętrznego z sieci Plusa ma zasięg prawie wszędzie. A na tej mapce zasięg Play Online masz zaznaczony ciemnym kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak mówicie PLAY korzysta z własnej struktury jeżeli chodzi o dostęp do internetu i jak narazie tylko miasta i to nie wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. tam jest napisane że ciemnym kolorem to zasięg na zewnątrz budynków 3G (czyli modemy HSDPA), jasnym zasięg sieci bez 3G -> GPRS?

Kupiłem jakiś czas temu playa. Wracająć z Poznania, już za autostradą czyli ok 70km od wawy, internet w laptopie miałem do samej stolnicy...

W maju jedziemy na kamping do Kozienic, sprawdzę czy jest zasięg i jakiej jakości jest połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bc na polskę - do poczty i na forum to wystarczy i to z duuużym zapasem. Antenka jest dodatkowym atutem; za granicą do maili mam BlackBarry z pakietem roamingowym - to z oferty dla firm w erze. Dodam, że jestem prawie uzależniony od internetu, ale nie od jego szybkości w plenerze. Za granicą zwykle są lepsze zajęcia niż śledzenie internetu, natomaist poczta jest zawsze na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie w najbliższym czasie zmiana operatora i znalazłem taką tabelkę:

 

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,81010,6472073,Internet___porownanie_ofert.html

 

Może przyda się komuś przy podjęciu decyzji o wyborze operatora.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam bc w erze i za granicą (w granicach socjalistycznej ue) zasuwam normalnie na roamingu (w chwili obecnej ceny są do wytrzymania). Rozsądna cena roamingu jest jedną z bardzo nielicznych zalet ue :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie piszę gdzieś z jakiej głuszy, mam blueconet które doładowałemza punkty za rachunki w erze.Nzywa sie to punkty. wskoczyło mi około 150 zł za to że wcześniej rozmawiałem prze komórkę i płaciłem za swoje gadanie rachunki. W zeszłym roku za granica korzystałem z wolego WIFI i http://www.voipdiscount.com/en/index.html oraz z http://www.freeconet.pl

Nie płaciłem żadnych dodatkowych opłat oraz ie wykupywałem żadnych kart miejscowych. Jeżeli chodzi o WIFI to trzeba się przespacerować w miejscu naszego zakwaterowania i poglądć gdzie jest darmowy WIFI - a dalej można odbierać rozmowy na swój numer no i dzwownić do wszystkich krajów ewropy :bzik: za darmochę. SPRAWDZONE OD KILKU LAT I DZIAŁA. A jeśli na polou jest dostęp do wifi to jazda bez trzymanki. czyli tak jak w kraju - jesteś wściekły na ludzi, którzy dzwonia do do Ciebie z byle pierdołą. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.