Skocz do zawartości

Piec jak to włączyć


Misiek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Hooby 545 prestige z 1988 r ładna i duża hałupka jestem na etapie sprawdzania wszystkiego co w niej jest gdyż poprzedna przyczepa była delikatnie mówiąc uboga narazie wszystko smiga bez większych problemów oczywiście krzny szfankujaą alel coś wymyśle znimi . Pytanie mam jedno narazie jak uruchomic piec Trumatic 3002 wydaje mi się że iskrownik ma na baterie ale czy on sam się załączy jak napuszcze gazu czy mam go jakoś załączyć. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze pod lodowka sprawdź czy masz odkrecony gaz do ogrzewania, nie wiadomo jaki jest stan baterii ( czy daja iskre) pokretło ustaw powyżej zera i przyciśnij , trzymajac jakis czas czasami , jak dłużej nie było odpalane do 30 sekund , powinno odpalic , najpierw pierwszy palnik ogrzewania , jak jak dasz wyzej np 8 po jakims czasie odpali drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powieci o kranach jeśli nie działają jak powinny jeden napewno jest rozgrzebany bo jak zdejme pokretło to na dnie leży mini blaszka wygięta . Może zamiast nowych porobić jakieś włączniki pompy przy kranach??? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kranie nic nie zrobisz mi jak sie zespsuł probowałem to naprawić , ale te blaszki takie malutkie i pogubiłem , pózniej zmostkowałem i właczałem kran wyłacznikeim światła ( taki przy lampkach nocnych) , ale pozniej kupiłem nowy koszt od 40 do 50 zl i 10 min wymiana i tak proponuje zrobic zakupic nowy , cięzko te blaszki na miejsce poukładać bo zazwyczaj zaśniedziałe i maleństwo to takie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Misiek, ja w swojej przyczepce zamontowałem wlacznik pradu do pompki wody tzw "przelotowy" na przewodzie zasilajacym natomiast samym kranem reguluje strumien wody lecacej z kranu.... sam wlacznik zamontowalem powyzej komory zlewu w zasiegu reki.... w poprzedniej przyczepce taki włącznik zainstalowałem w podłodze przy obudowie zlewu... te rozwiazanie tez zdało egzamin :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Misiek z kranami nie ma sie co bawić. Najlepiej wymienić na nowe. Zakładanie oddzielnych wyłaczników jest mało praktyczne i mało wygodne bo najpierw musisz go właczyć , potem kran nastepnie kran wyłaczyć i na końcu wułącznik :( doraźnie można próbować dostać się do mirkrostyków jesli jest taka możliwośc i popsikac np WD40 czasami pomaga lub przy braku mozliwości dostania sie przewiercić otworek fi 2-3mm w miejcu mikrostyków i psiknąć przez ten otworek. Dostań sie do kostki pod kranem i kawałkiwm przewodu połącz na krótko i jesli usłyszysz pomkę to znaczy że krany do wymiany a jak nie to może byc uszkodzona pompka. U nie niestety zabieg z WD40 nie pomógł i 2 krany do wymiany ale to koszt ok 40-50 za szt. Poprzedni własciciel miał zainstaowany osobny włacznik ale ja go wywaliłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Posiadam piecyk Truma SL3002 i nie odpala mi palnik. Gaz dolatuje ponieważ słychać syczenie.

Lodówka, gazówka działa.

Piszecie coś o wymianie baterii ale z tego co zaglądałem to pojemnika na baterie nigdzie nie dostrzegłem, może mam coś niekompletne....

Aha i jeszcze jedno pytanie czy można używać pieca bez włączenia trumavent (czyli całkowicie bez prądu)?

post-5882-0-98503200-1300735698_thumb.jpg

Edytowane przez lucky13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.