Skocz do zawartości

Pierwsza Przyczepa - Tysiąc pytań


marcinn8989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy i chciałbym się z wami przywitać. Przy okazji jako kompletnie "zielony "w temacie przyczep mam pełno pytań do was. Z przyczepami nigdy wcześniej nie miałem doczynienia i nie wiele jeszcze wiem w kwestii ich obsługi. Otóż stałem się nie dawno posiadaczem przyczepy Chateau 928 cantara 2000 (zdjęcie poniżej) jestem kompletnie zielony w kwestii jej obsługi i liczę na waszą pomoc w rozwiklaniu moich wątpliwości. 

1.Czy mógłby ktoś wytłumaczyć obsługę tych wszystkich przełączników znajdujących się pod kuchenka gazowa? Zielony rozumiem lodowka a ten wcześniejszy czerwony? Później jest pokrętło od regulacji...? Dalej są 3 pokrętła od gazu a później znów nie wiem co reguluje następne pokrętło i dwa włączniki :(

2.W przyczepie jest coś takiego jak TrumaVent jak to działa i jak to ustawić żeby prawidłowo działało ogrzewanie? Jak kolwiek bym tego nie ustawił dmucha cały czas zimne powietrze z tego grzejnika? 

3. Załączam zdjęcie jakiegoś włącznika kompletnie nie ogarniam o co z nim chodzi (poprosiłbym kogoś znającego się na rzeczy o instrukcje dla zielonych)

4.Na jednym ze zdjęć jest zdjęcie łazienki jest odpływ prysznicowy jednak nigdzie nie ma węża prysznicowego? Czegoś tu brakuje? Coś jest przerobione? Wąż prysznicowy mozna dokupić jak kojarze kran powinien pełnić funkcje takiego węża? 

5.Znalazlem taką cześć schowana w przyczepie dobrze myślę że jest to jakaś pompka do wody? 

Jak to jest z zasilaniem przyczepy? Mam w schowku klemy do akumulatora jednak akumulatora brak czy w stojącej na polu przyczepie podłączonej z zewnątrz prądem 230v da mi coś włożenie do przyczepki akumulator? To samo pytanie z butla gazowa czy jeśli nie używam kuchenki gazowej w przyczepie tylko na zewnątrz w przedsionku posiadanie butli gazowej jest jeszcze do czegoś innego przydatne, coś jest przez nią zasilane oprócz kuchenki gazowej? Dodam, że lodówka chłodzi dość słabo o ile e "zamrażarce" czuć zimno to w samej lodówce du... nie urywa, że tak powiem. Z góry dziękuję za zrozumienie (każdy kiedyś zaczynał tą przygode) i pomoc z moimi problemami bo na prawdę nie za bardzo mam kogo zapytać i dowiedzieć się tego wszystkiego. 

c22cf942483aa9af54462c7f873e.jpeg

IMG_20180714_225352.jpg

IMG_20180714_225404.jpg

IMG_20180714_225423.jpg

IMG_20180714_225430.jpg

IMG_20180714_225727.jpg

IMG_20180714_225545.jpg

IMG_20180714_225517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt.1;  czerwony - zasilanie lodówki 12V, zielony  - lodówka 230V, pierwsze pokrętło - termostat od lodówki, 3x pokrętła gazowe, regulacja płomienia gazu od palnika lodówki, czerwony przycisk to zapłonnik piezzoelektryczny do palnika lodówki ( lodówka może być zasilana gazem zamiast prądu ! )

pkt.2; to na zdjęciu to tylko regulacja dmuchawy od rozprowadzenie ciepła z Trumy. Trumę trzeba najpierw odpalić na gazie.

pkt.3; sterowanie zasilaniem 12V. Więcej nie pomogę - może ktoś co ma taką instalację :)

pkt.4; u mnie jest zamiast wylewki od kranu założony wąż ze słuchawką. Tym otworem pod wylewką schodzi w dół, a tym drugim wraca z powrotem. Ktoś wymieniał baterię i założył zwykłą.

pkt. 5; pompki do wody - 2 szt. Jedna wygląda na nową, nieużywaną ( ta z ceną ). Musisz znaleźć koniec instalacji wodnej i tam ją założyć. Szukaj w przednim schowku lub pod łóżkami

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, odpowiedzi na Twoje pytania, zostały udzielone na Forum już pewnie z milion razy. Swoją przygodę z karawaningiem zacznij od czytania Forum. Jeśli po lekturze, nadal nie będziesz czegoś wiedzieć, swoje pytanie zadaj w istniejących tematach :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Spablo1 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.