Skocz do zawartości

Benzyniak a przyczepa.


kamilcb

Rekomendowane odpowiedzi

Lechwik, miales temp plynu chlodzacego 130 stopni w Octavii? Czy oleju? 



Tep silnika.
W CaroPro opisany jako Coolant Temp
Czyli Teperatura Cieczy Chłodzącej

Obwodnica Gdańska Na Dworzu 35 st C


W Astrze Max 105 st jak Autostrada jechałem z Zadaru pod górę a tam różnica wysokości to 600 metrów n.p.m.


1f8cc3c1551155b40654d3e7c3b2675e.png





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Oczywiście to była tep chwilowa i po zwolnieniu Spadła No ale daje fo myślenia odnośnie wydajności układu chłodzenia i obciążenia silnika 1,6d 105 koni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to niemozliwe w zasadzie. Cos musialo byc nie tak z tym 1.6 TDI. Ewidentnie cos nie tak z ukladem chlodzenia. Duzy przebieg miala Skoda?


Skoda miała Ok 2,5 roku i Ok 150 tys
Wskazówka na Desce. Łapała czerwone pole




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Powiem tak - mam na telefonie Aplikacjie CaroPro i na bierzaco obserwuje parametry pracy silnika. Apka ciągnie dane z OBD

I t


Daj link do tej apki bo mi jej nie znajduje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MeToo



Ogólnie Apka to kamera samochodowa z wgrywaniem położenia i prędkości
Apka prędkość bierze z kół przez OBD albo gps

Apke mam na Stałe postawiona w Starym telefonie /android/ który nie wyciągam z Auta
Oprócz CaroPro na telefonie jest tez Yanisik

Apka się nazywa Caro Free. Ale jak się ja kupi to nazwa zmienia się na Caro Pro

https://www.geckoandfly.com/20737/best-dash-cam-app-android/
05 – CaroO Free

fa09b3c74e80055760fda300fabd16c0.png

4d77617d8a7744c9eabc45735db09c65.png

bd8d3de1513a76fe7e07e9557aec6ca5.png








Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


fc85cc1fc926ea602746c12f89a68662.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo skoda była "w dizlu", a ok. 112-114 stopni płyn w układzie wrze na całego (czyt. wywala go górą przez zbiornik). Olej owszem.

Nawet olej nie powinien się tak grzać, nawet w 35 stopniach na zewnątrz.

Jeżeli to nie była jazda w korku, w wskazówka temp. na czerwonym polu, to widzę jedno wyjaśnienie - dążenie do utrzymani niskich obrotów, żeby silnikowi pomóc, i go nie przegrzać - to ma efekt wręcz odwrotny. Lepiej ciągnąć w takich upałach na wyższych obrotach (np. zamiast na 5-ce - na 4-ce), szybszy obieg płynu, lepiej odprowadza ciepło. Wcale nie wydziela się więcej ciepła a ma je co odprowadzić (na niskich obrotach silnik zwiększa dawki paliwa, czyli spalając je i tak odda tyle samo ciepła, tyle że stosunkowo mało płynu przepłynie w tym czasie przez silnik i chłodnice), i nie wyrzucać na luz na zjazdach - kontrolować prędkość gazem, ale na biegu - niech silnik z jak najmniejszym obciążeniem trzyma podwyższone obroty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka na dodatkowo funkcje komputera pokładowego z Dostępem do niektórych parametrów

Koszt Apki to Ok 20 zł

Jak miałem wersje darmowa to po jakiś 70 km się wieszała
CarooPro używam od 3 lat i jest to super opcja na kamerę samochodową
Jezdze z nią Ok 70 tys rocznie i kilka razy filmy z Apki szły na policję albo YouTube


W tym filmie wykasowałem prędkość z wiadomych względów ....



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziwne, bo skoda była "w dizlu", a ok. 112-114 stopni płyn w układzie wrze na całego (czyt. wywala go górą przez zbiornik). Olej owszem.
Nawet olej nie powinien się tak grzać, nawet w 35 stopniach na zewnątrz.
Jeżeli to nie była jazda w korku, w wskazówka temp. na czerwonym polu, to widzę jedno wyjaśnienie - dążenie do utrzymani niskich obrotów, żeby silnikowi pomóc, i go nie przegrzać - to ma efekt wręcz odwrotny. Lepiej ciągnąć w takich upałach na wyższych obrotach (np. zamiast na 5-ce - na 4-ce), szybszy obieg płynu, lepiej odprowadza ciepło. Wcale nie wydziela się więcej ciepła a ma je co odprowadzić (na niskich obrotach silnik zwiększa dawki paliwa, czyli spalając je i tak odda tyle samo ciepła, tyle że stosunkowo mało płynu przepłynie w tym czasie przez silnik i chłodnice), i nie wyrzucać na luz na zjazdach - kontrolować prędkość gazem, ale na biegu - niech silnik z jak najmniejszym obciążeniem trzyma podwyższone obroty. 



O zmianę biegów dbało DSG. Jedyne moje przewinienie to jazda 110-120 km/h
To jest ta sama tep co na desce.
Tyle pokazywało ... nic na to nie poradzę ..

Jeszcze raz podkreślę ze Ok 130 było tylko przez chwile. Ale przez dłuższy czas tak 115-125

Przy tep poniżej 30st nie było przegrzewania ale nigdy nie byłem nią poza PL

Skoda miała gowniany silnik ..... ale stabilniejsze tylne zawieszenie ....
I tamto DSG mało się nadaje do przyczep w Oplu Sprzęgło HydroKinetyczne działa dużo lepiej ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalili chyba tą apkę ze sklepu Play



00e5364a1026ba9e78616451adedc5bc.png



Właśnie zainstalowałem na innym telefonie w wersji V.3.2.0
Rzeczywiście nie ma już tego w Sklepie Play ale jest w APKPure..

Maja tez Stronę na F boku

https://m.facebook.com/CarooProDrivingRecorder/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MichuP napisał:

Ma ktoś może doświadczenia z holowania tej samej przyczepy podobnymi autami w wersjach hatch i kombi lub sedan? 


Jest duża różnica w prowadzeniu zestawu. W kombi przy zbliżonych DMC w porównaniu z suvem stabilność była niższa. Szczególnie przy mijaniu się z większymi pojazdami.

 

Edytowane przez Walt
Dubel. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Walt napisał:

Jest duża różnica w prowadzeniu zestawu. W kombi przy zbliżonych DMC w porównaniu z suvem stabilność była niższa. Szczególnie przy mijaniu się z większymi pojazdami.

 

porównanie DMC  moim zdaniem bez sensu, ważna jest masa rzeczywista holownika a kluczową sprawą jest też zawieszenie, suvy też wcale nie są idealne (wyższy środek ciężkości, większy skok i często bardziej miękkie zawieszenie, bardziej wrażliwe na podmuchy wiatru). Oczywiście wszystko zależy od konkretnego auta inna będzie jazda hondą CRV a zupełnie inna Q7 na pneumatyce.

W kombi natomiast też nie jest super (przez długi tylny zwis) i o ile przy twardym zawieszeniu jest jeszcze OK to trzy miękkim już jest dramat.

nie ma złotego środka, najlepiej mieć sporo miedzi i minimum trzy samochody na różne okazję  albo ... iść na kompromis i i pogodzić się z pewnymi niedogodnościami :bzik:

osobiście wolałbym nieco lżejszy holownik (w granicach rozsądku) z mocniejszym silnikiem i twardym zawieszeniem niż ciężkiego kloca ze słabszym silnikiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.