Skocz do zawartości

Zakup pierwsze przyczepki 2+3


Alternaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum więc proszę wybaczcie mi moję pytania i błędy.

 

Poszukuję przyczepki, która pomieści naszą rodzinkę, czyli 2+3.

 

DMC do 1350kg (ograniczenie prawkiem B96).

Holownik to Kia Carnival 2.7 190KM.

Budżet ok 14 tys. zł.

 

Moje typy to:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-tec-weltbummler-5-6-osobowa-przedsionek-dodatki-CID5-IDs3jow.html

 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-mardon-5-6-osobowa-dodatki-CID5-IDs3jV1.html

 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-sudwind-lozka-pietrowe-zadbana-CID5-IDrGYDf.html

 

Osobiście podoba mi się ta ostatnia,

Czy może już ktoś je oglądał albo podpowie mi co i jak.

 

Z góry dziękuję

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ta ostatnia przy swojej wielkości i dmc będzie miała zerową lub bliską zeru ładowność. Pewnie było obniżone dmc, jeżeli oś na to pozwala to można podnieść ale kosztuje to pare setek i w niektórych wydziałach komunikacji trochę nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia przy swojej wielkości i dmc będzie miała zerową lub bliską zeru ładowność. Pewnie było obniżone dmc, jeżeli oś na to pozwala to można podnieść ale kosztuje to pare setek i w niektórych wydziałach komunikacji trochę nerwów
Tylko pytanie czy jest taka konieczność, czy ktokolwiek waży potem taką przyczepę?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko masa własna z dr to też nie wszystko, nie obejmuje np dodatkowego wyposażenia czy przeróbek poprzedników. Przy tak małym zapasie, a tu po wielkości widać że jest mały jak dla mnie tylko ważenie, ja moją przed zakupem ważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko masa własna z dr to też nie wszystko, nie obejmuje np dodatkowego wyposażenia czy przeróbek poprzedników. Przy tak małym zapasie, a tu po wielkości widać że jest mały jak dla mnie tylko ważenie, ja moją przed zakupem ważyłem
Ok, a co sadzisz o samej przyczepce? Ewentualnie obpozostałych, a także o sprzedawcy z Jasła.
Mogę podnieść jakby co DMC do 1350.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopatrzyłem, straszny zabytek ten knaus, fakt że najważniejszy stan a nie wiek ale... pare kzl więcej i masz 10 lat młodszą https://www.olx.pl/oferta/wilk-sport-500-CID5-IDs20I9.html

jasła nie znam, w białogardzie ja kupowałem swoją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopatrzyłem, straszny zabytek ten knaus, fakt że najważniejszy stan a nie wiek ale... pare kzl więcej i masz 10 lat młodszą https://www.olx.pl/oferta/wilk-sport-500-CID5-IDs20I9.html
jasła nie znam, w białogardzie ja kupowałem swoją
Niestety ta nie spełnia oczekiwań co do ilości spań i wykracza sporo ponad budżet:(

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, z tą wagą to trzeba zweryfikować, to jest stara buda, może być trochę lżejsza niż początkowo zakładałem. Jeżeli jest w stanie bdb, tzn sucha, szczelna, nierzeźbiona to i tą kase można dać. Ale niech sprzedawca podeśle Ci dodatkowe fotki, zwłaszcza narożników wewnątrz i na zewnątrz, okolice okien, podłoge od spodu. Daleko masz do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, z tą wagą to trzeba zweryfikować, to jest stara buda, może być trochę lżejsza niż początkowo zakładałem. Jeżeli jest w stanie bdb, tzn sucha, szczelna, nierzeźbiona to i tą kase można dać. Ale niech sprzedawca podeśle Ci dodatkowe fotki, zwłaszcza narożników wewnątrz i na zewnątrz, okolice okien, podłoge od spodu. Daleko masz do niego?
Niestety tak ok. 300km w jedną stronę :(

Poproszę go o dodatkowe zdj i wrzuce na forum.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alternaty napisał:

 i wykracza sporo ponad budżet:(

Budżet wiadomo, nie jest z gumy. Ale nie patrz na przyczepy tylko przez pryzmat ceny. Skoro budżet masz ograniczony to zakładam, że nie stać Cię na wywalenie w błoto tej kasy. A przyczepy, które podlinkowałeś raczej nie napawają optymizmem. No jedynie ten Knaus wygląda wygląda jako tako, że pojechałbym oglądać. Natomiast dwie pozostałe (a zwłaszcza ta druga) to wg mnie proszenie się o kłopoty. Jeszcze w kwestii tego Knausa, to wydaje mi się, że sprzedaje się już dość długo. Tak więc być może coś jest na rzeczy. 

Wracając do budżetu. Jeśli nic nie dołożysz, to zachowaj zdrowy rozsądek. W takich pieniadzach będzie bardzo ciężko kupić przyzwoitą przyczepę i do tego dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet wiadomo, nie jest z gumy. Ale nie patrz na przyczepy tylko przez pryzmat ceny. Skoro budżet masz ograniczony to zakładam, że nie stać Cię na wywalenie w błoto tej kasy. A przyczepy, które podlinkowałeś raczej nie napawają optymizmem. No jedynie ten Knaus wygląda wygląda jako tako, że pojechałbym oglądać. Natomiast dwie pozostałe (a zwłaszcza ta druga) to wg mnie proszenie się o kłopoty. Jeszcze w kwestii tego Knausa, to wydaje mi się, że sprzedaje się już dość długo. Tak więc być może coś jest na rzeczy. 

Wracając do budżetu. Jeśli nic nie dołożysz, to zachowaj zdrowy rozsądek. W takich pieniadzach będzie bardzo ciężko kupić przyzwoitą przyczepę i do tego dużą.
Dlatego tu proszę o radę,
Niedaleko mnie sporo przyczep jest w Wilamowie ale opinia o sprzedawcy mówi sama za siebie.
A może macie jakieś propozycje ktorą warto się zainteresować?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alternaty napisał:

Dlatego tu proszę o radę

Jakbyś troszkę dołożył to może ta:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/wohnwagen-cristall-morea-530-etagenbett-super-zustand-/815807269-220-19057

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.