Skocz do zawartości
Dariusz Czarnecki

Przyczepa Steckerman A3303 naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Dariusz Czarnecki

Mam przeciek w prawej przedniej części schowka na butle gazowe. Zgniła mi listwa pod klapą schowka i chcę ją wymienić.w środku przyczepy nie ma śladu zacieków.

Zacząłem rozbierać od wnętrza aby lepszy był dostęp. Rozkręciłem wszystkie wkręty z boku i na górze w ściance między częścią mieszkalną a schowkiem i nie mogę jej wyciągnąć.

Jest jeszcze mocno zakotwiona w dolnej części.

Proszę o pomoc jak ją zdemontować. 

Boczną część schowka rozebrałem (usunąłem pokrycie i zgniłe listwy drewniane)Co dalej?

W załączeniu przesyłam fotki ww elementówpost-30950-0-50426400-1508670804_thumb.jpgpost-30950-0-60724600-1508670835_thumb.jpg

Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam  

Dariusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

coś mi się wydaje że ta naprawa będzie raczej duża :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

w środku przyczepy nie ma śladu zacieków.

Jak nie widać skoro pięknie widać na pierwszej fotce że masz i prawa i przednia ściankę zgnita, aż pofalowaną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kmtaxi

Prawa listwa z likszparą do zdjęcia, oraz cała przednia ściana z parapetem. Pionowa i część poziomej listwy konstrukcyjnej bocznej ściany w narożniku jest przegniła, więc tu też będzie robota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

...................................Co dalej?

dalej będzie tylko gorzej  :look: , grzyb, syf i mogiła.

ja bym tego nie naprawiał  :no:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MartiNBR

Oglądałem kiedyś przyczepę tego producenta. Miała to samo. Woda od przedniej bakisty wciekała sobie pięknie w boczne ściany. Odpuściłem bo to był trup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dariusz Czarnecki

Dziękuję za zainteresowanie ale dalej nie wiem jak zdemontować ściankę przednią pokazana na pierwszej fotce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

I kolejna nowa osoba na naszym wspaniałym Forum więcej się już nie pojawi. Prosił o pomoc, a został zmieszany z błotem i w zasadzie doradzono mu, żeby oddał budę na szrot.... Chłopaki! Co z Wami ???!!!!

Facet prosi o poradę techniczną, wie, że nie jest dobrze i się zabiera za naprawę.

A w temacie. 

Kolego. Wydaje mi się, że ta ścianka między bakistą a przedziałem mieszkalnym już jest nieoryginalna. Świadczyłyby o tym owe potężne wkręty i niezbyt staranne wycięcia w fabrycznej ściance wokół tej ścianki do bakisty. O kolorze nie wspomnę - ta ścianka też powinna być jednolita z resztą. Sugeruję położyć się pod budą i poszukać wkrętów, którymi ktoś przymocował ścianę do podłogi. Wszystko na to wskazuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Witam.

Dodam za Kajtkiem...skoro jest nieoryginalna to mogła zostać wklejona i klej na dole trzyma. Zobacz to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

I kolejna nowa osoba na naszym wspaniałym Forum więcej się już nie pojawi. Prosił o pomoc, a został zmieszany z błotem i w zasadzie doradzono mu, żeby oddał budę na szrot.... Chłopaki! Co z Wami ???!!!!

Kajetan, przepraszam, ale gdzie widzisz zmieszanie z błotem i rady aby oddał budę na szrot? Może ja ślepy jestem, ale niczego takiego nie widzę. Przewrażliwiony mocno jesteś. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dariusz Czarnecki

Facet prosi o poradę techniczną, wie, że nie jest dobrze i się zabiera za naprawę.

A w temacie. 

Kolego. Wydaje mi się, że ta ścianka między bakistą a przedziałem mieszkalnym już jest nieoryginalna. Świadczyłyby o tym owe potężne wkręty i niezbyt staranne wycięcia w fabrycznej ściance wokół tej ścianki do bakisty. O kolorze nie wspomnę - ta ścianka też powinna być jednolita z resztą. Sugeruję położyć się pod budą i poszukać wkrętów, którymi ktoś przymocował ścianę do podłogi. Wszystko na to wskazuje.

Pozdrawiam

Zagladalem pod spodembyly 2 wkręty i to wszystko.myślę że jest ta ścianka umocowania na kleju.czy jest to możliwe.Gorna cześć scianki rozkręcenie jak ja złapie to luźno się rusza a dolna siedzi mocno jakby była solidnie zakotwiona.

Zagladalem.Byly 2 wkręty i tyle.Mysle ze dolna część tej ścianki jest na kleju.Czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dariusz Czarnecki

Witam.

Dodam za Kajtkiem...skoro jest nieoryginalna to mogła zostać wklejona i klej na dole trzyma. Zobacz to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dariusz Czarnecki

Witam.

Witam.

Dlaczego myślicie że ścianka jest nie oryginalna.Wszystkie meble sa w tym samym stylu.o

Pozdrawiam Dariusz2

Edytowane przez Dariusz Czarnecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kmtaxi

Pisałem, abyś zdjął zewnętrzną aluminiową listwę. Pod nią mogą być wkręty do tej ściany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dariusz Czarnecki

Odkrecilem ,były 2 i dalej mocno trzyma.mysle że to na kleju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi