Skocz do zawartości

Zakup Hobby 540


Krzysztof75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak byście mogli teraz zmienić przyczepę na 540 to który układ byście szukali? Oczywiście dla 2+2

 

 

WLU

 

excellent-540-wlu.png

KMFe

hobby-excellent-540-kmfe-mit-heckgarage-

 

 

Zdecydowanie ten drugi, ale przy rozmiarze 540 to szukałbym już układu z osobnym  prysznicem. Czyli może taki:

 

csm_2017_gr_ww_deluxe_545kmf_56d1eaa05e.

Ten też fajny pod jakim oznaczeniem to jest.

Ten WLU też ma n osobny prysznic.

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-540-excellent-wlu-duza-lazienka-mover-ID6yX8iw.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma ten KMFe i szczerze gdy chciałem sobie wypić kawkę gdy reszta rodzinki spała to marzyłem o takim układzie. Jednak do czasu gdy nie zobaczyłem u forumowe go kolegi. Ciasnota jak cholera i powiedziałem że mój układ był jednak lux

UL

post-15177-0-70817000-1503474030_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piętrowe łóżko jest naprawdę wygodne i to nawet w mniejszym układzie. Przy dwójce dzieciaków to jest niebo a ziemia. W dzień dolne łóżko składasz do góry i jest wtedy sporo miejsca, nawet dla dzieciaków, które mogą się tam bawić, mieć zabawki itp. W nocy natomiast dzieciaki idą spać na swoje łóżka, zasłaniasz je kotarą i cała reszta przyczepy jest do dyspozycji. Możesz usiąść przy stoliku, pooglądać TV itp.

 

Oczywiście taki układ ma też minus. Przestrzeń jest wykorzystana do granic możliwości. Czyli sama przestrzeń do chodzenia się zmniejsza. Na pewno w układzie z podkową i "pustym" środkiem daje nam więcej miejsca, ale wg mnie w przyczepie nie o to chodzi. W przyczepie spędzamy głównie poranki i wieczory a w ciągu dnia siedzimy kiedy ewentualnie jest zimno czy mocno pada. 

 

Mi ogólnie najbardziej podoba się taki układ jaki jest pokazany w KMFe czyli łóżko małżeńskie jest wzdłuż a nie wszerz, ale szkoda, że przy tym układzie producenci nie oferują jeszcze dodatkowego osobnego prysznica. Myślę, że dałoby się to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kojarzycie może czy w którejś z obecnie produkowanych przyczep jest układ taki jak w starszych Hobby UK ?

 

post-17249-0-36880900-1503481625_thumb.jpg

 

Moim zdaniem - przy dzieciakach < 14 lat, rozwiązanie bajkowe, bo mają swój 'bałaganik' który można zamknąć, a jak trzeba to nawet kłódkę założyć na drzwiach ;) ale widzę że one w Hobby skończyły się w okolicy 2010 roku i później już nic takiego nie było :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voku a co nosi Cie już żeby bude zmienić? W jaki rocznik celujesz?

Nigdy nie nie mów nigdy :D Ale na razie raczej na pewno nie będę zmieniał przynajmniej w tym roku, z zakupu obecnej jestem b.zadowolony :D Ale jak by się napatoczyła jakaś okazja to czemu nie. Jestem przekonany że jeśli bym miał zmieniać to pewnie była by to Hobby 540 ale to wywnioskowałem ze zdjęć bo żadnej jeszcze nie widziałem   :P Ładne są hobbiki z pionowymi światłami ale cena jeszcze zaporowa  :D

W sobotę będę w Bieruniu to sobie obejrzę wielkość i układ w  540 bo jakaś tam jest na sprzedaż chyba w układzie UL chętnie zobaczył bym układ WLU

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kojarzycie może czy w którejś z obecnie produkowanych przyczep jest układ taki jak w starszych Hobby UK ?

 

attachicon.gifukład wnętrza.jpg

 

Moim zdaniem - przy dzieciakach < 14 lat, rozwiązanie bajkowe, bo mają swój 'bałaganik' który można zamknąć, a jak trzeba to nawet kłódkę założyć na drzwiach ;) ale widzę że one w Hobby skończyły się w okolicy 2010 roku i później już nic takiego nie było :(

 

Masz Buerstnera Premio plus 510 TK i Averso Plus 510 TK

 

csm_Premio_plus_510_TK_2014-10-13-1205_4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Mi ogólnie najbardziej podoba się taki układ jaki jest pokazany w KMFe czyli łóżko małżeńskie jest wzdłuż a nie wszerz, ale szkoda, że przy tym układzie producenci nie oferują jeszcze dodatkowego osobnego prysznica. Myślę, że dałoby się to zrobić. 

 

Dethleffs miał (i chyba nadal ma) w wyposażeniu dodatkowym taką opcję z dużą łazienką, gdzie kibel i prysznic są osobno, a nie razem.

post-9643-0-01221000-1503502503_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten układ to Hobby 545 KMFe - ma 2.5m szerokości. Hobby 540 KMFe ma 2,3 m szerokości. Znajomi byli w zeszłym roku z nami w Chorwacji wypożyczonym Hobby 540 WLU. Mają 2 dzieciaków. Ten układ w układzie 2+2 to nieporozumienie. To idealny układ dla "starszego" małżeństwa moim skromnym zdaniem. Zresztą znajomi po powrocie kupili Dethleffsa 535 QSK a ten układ WLU źle wspominają.

 

Pozdrawiam

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend w Sopocie poznaliśmy bardzo miłe małżeństwo w wieku 60+. Przyciągnęła hobby 540 wlu i byli zachwyceni układem. To i idealna przyczepa dla 2.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tego co widzę że te powiedzmy fajniejsze układy są dostępne w nowszych przyczepach  lub jakiś modelach typu 545 w starszych Hobbikach mam wrażenie że są góra 3 standardowe układy  :P Ten układ KMFe z oddzielnym prysznicem pojawia się chyba dopiero od 2007r 

Jeszcze taki niestandardowy układ ma Hobby 540 UK https://www.olx.pl/oferta/hobby-540-uk-lozka-pietrowe-6-osob-CID5-IDneK4S.html#c7d5f4faffale też nie wiem czy aż taki super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.