Skocz do zawartości

Remont czy zakup innego egzemplarza? Swift Corniche 14/4


infer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Jestem zupełnym nowicjuszezm w temacie karawaningu. Jako ustatkowany 35latek i ojciec 4 letnich bliźniaków nigdy nie myślałem o przyczepie. Zwykły dzień w pracy okazał sie dniem w którym dostałem od kumpla przyczepę. Swift Corniche 14/4 1990r. Stan typowy dla przyczep w tutejszym angielskim klimacie. Przyczepa miała 2 właścicieli, od 2001 zw rękach mojego znajomego. Z zewnątrz bez uszkodzeń, żadnych rys pęknięć itd.

W środku jak to w środku. Tyl miękkie oba narożniki plus pod oknem. Boki chyba zdrowe. Sciana przednia miekki jeden narożnik plus większość sufitu wydaje sie gabczasta.

 

Przyczepa kosztowała mnie dwie butelki polskiej wodki :)

Wszystkie sprzęty poza ogrzewaniem działają. Piecyk odłączony od gazu w 2001 i nigdy nieużywany przez znajomego.

 

Dzieciaki zachwycone tematem wiec albo muszę ogarnąć kompleksowo prezent albo kupic cos innego.

 

Jeśli chciałbym naprawić/odbudować to co mam jakie koszty wchodzą w gre ? Interesuje mnie zrobienie tak zeby nie wracac do tematu czyli chyba kompleksowy remont.

 

Pyt2. Przyjmijmy ze zapada decyzja o zakupie czegoś innego. Co wybrać ?

 

Kryteria:

-DMC 1200kg

- długość max 6m z małym hakiem (czy sa przyczepy ze składanym dyszlem). Szerokość 2.4m

-lozko podwójne plus 2x1 lub 2 lozka podwójne

-Kuchenka zlew, ogrzewanie lodowka plus ciepla woda na gaz, wc i umywalka. Prysznic mile widziany ale wielości nadającej sie do umycia wzglednie komfortowo.

To chyba tyle z wymagań.

 

Przyczepa na 2-3dniowe wypady nad ciepłe morze w UK lub gdzies w góry. Raz na rok moze wypad do PL.

 

Doradzcie proszę.

JakubDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym pomyślałem.

Nie mniej jak się dzieciakom podoba pomysł to trzeba kupić suchą i w drogę.

Remonty są ciężkie do ogarnięcia (trzeba mieć gdzie bo pod chmurką tego nie zrobisz, narzędzia i dostęp do materiałów.

 

Przyczepy ze składanym dyszlem nie istnieją ;), niestety.

W twojej sytuacji (miejsce zamieszkania) nie skupiałbym się na marce/modelu a na tym aby była sucha i Wam odpowiadała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolega jest do przodu dwie flaszki i jeszcze się problemu pozbył :-D Jak flaszek nie wypił jeszcze to leć do niego i wypijcie je razem. Przynajmniej nie będziesz aż tak do tyłu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ciężko coś jednoznacznie stwierdzić. Nie ma żadnej gwarancji że to co kupisz nowego/innego za 2 lata nie pokaże swoich kwiatków. 

Remont będzie kosztowny. Pytanie ile bedziesz w stanie zrobić sam.

Są tu wątki na forum o całkowitych odbudowach angielek, które będa jeździć lata bo zrobiono to solidnie, a nie na zszywkę i ślinę. Popatrz przekalkuluj...

Powiem tylko że w PL jest sporo ludzi którzy za taki stan zapłacili 5-6 tysiecy, a potem opadły im ręce.

Tak więc wg mnie jestes 1000 funtów do przodu.

Oglądaj i decyduj.

Dodam jeszcze, że jesli chodzi o odbudowę, to lepsza taka niż po dzwonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz chciał tego remontować, to przy pierwszej wolnej chwili wykręć z niej: bojler, piec, lodówkę, kibelek, okna (jeśli są całe), wystaw na portal aukcyjny i już jesteś zarobiony. W PL to co by z niej zostało też byś sprzedał. Albo dla papierów, albo na złomie.

Okna do angielek są dość chodliwe.

O energobloku nawet nie wspominam. Angielki jakie są, takie są, ale jest co z nich sprzedawać. Do tego większość szybko pójdzie przy dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szukaniu innej, możesz wpaść z deszczu pod rynnę. Jeżeli układ w tej przyczepie Ci odpowiada i zewnętrznie blacha nie ma dziurek (korozja aluminium gdy jest wilgotne miejsce), to znajdź w Polsce kogoś, aby zrobił odbudowę kompleksowo (praktycznie rozebranie wszystkich ścian i dachu) i będziesz się cieszył suchą i dobrą cepką. Plus tej przyczepy to dach laminatowy. Sam swoją w ten sposób reanimowałem i wiem co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szukaniu innej, możesz wpaść z deszczu pod rynnę. Jeżeli układ w tej przyczepie Ci odpowiada i zewnętrznie blacha nie ma dziurek (korozja aluminium gdy jest wilgotne miejsce), to znajdź w Polsce kogoś, aby zrobił odbudowę kompleksowo (praktycznie rozebranie wszystkich ścian i dachu) i będziesz się cieszył suchą i dobrą cepką. Plus tej przyczepy to dach laminatowy. Sam swoją w ten sposób reanimowałem i wiem co mam.

Jest taki pomysl zeby przywieźć ja do PL.O jakich kwotach mówimy za kompleksowy remont?

 

Na samodzielną walkę nie mam czasu.

Czyli kolega jest do przodu dwie flaszki i jeszcze się problemu pozbył :-D Jak flaszek nie wypił jeszcze to leć do niego i wypijcie je razem. Przynajmniej nie będziesz aż tak do tyłu ;-)

Z tego co czytam na forum to niektórzy kupili takie sprzęty za kilka tysięcy PLN wiec suma summarum nie jest tak zle

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć...10-15 tyś zł.

Zależy gdzie wstawisz. Myślę, że już musisz rezerwować termin na przyszły rok...

Jakies polecane miejsca?

 

A moze jednak lepiej kupić cos np takiego: https://www.gumtree.com/p/cars-vans-motorbikes/2006-4-berth-ace-jubilee-herald-caravan/1248691587

 

Boje się trochę ze wpakuje 20.000 w przyczepę ktora lada moment dobije 30 lat. Z drugiej strony nie stac nas na nic droższego niz te 20 max 25.000 pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. Zdecydowalem ze podarek od znajomego jedzie na zlom. Do końca sierpnia bede w PL tak wiec chciałbym chyba cos kupić i zabrac ze sobą so domu. Założę nowy temat w kąciku kupującego. Dzieki za pomoc i prosze o zamknięcie tematu.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.