Skocz do zawartości

pali żarówkę led


mrrruczek2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zniszcze aku bo nie jest podpięty pod ładowanie po podpięciu 220v. Aku pełni swoją rolę gdy nie ma 220, a tak jest całkowicie niezależny

W domu też mam taki mały przetwornik z 220 na 12 i daje 17v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem jak to jest w hobby, może rzeczywiście tak jak napisał California ten zasilacz nie jest najwyższych lotów i daje wyższe napięcie bez obciążenia. Sprawdź voltarz gdy świeci się zwykla żarówka, jeśli pod obciążeniem nadal jest 18v to może puścić prąd z zasilacza przez kontroler solara, z zamontowanym przekaźnikiem przełącznym?

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest ktoś w stanie pomóc ? Kupiłem mostek prostowniczy 50A i podłączony na wejściu w energoblok obniża napięcie z 13.7 do 12.5. Po podłączeniu 220 dalej daje 17-18v mimo różnej konfiguracji. Mostek podłączałem na wyjściu 12v z energobloku na odbiorniki i obniza tylko o 0.5v.

http://allegro.pl/mostek-prostowniczy-50a-1000v-kbpc5010-1szt-fv-i6105586741.html

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis, poczytaj jeszcze raz.

Mostek prostuje napięcie a nie je stabilizuje (to czego Ty potrzebujesz).

Zasilacz daje wyższe napięcie bez obciążenia i to jest twój problem.

Musisz założyć stabilizację napięcia a nie prostownik.

Dodatkowo w tym podłączeniu jak akku osłabnie to LEDy zgasną po takim stabilizatorze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi tylko zakup dedykowanego zasilacza do Led i przepięcie kabelków ?

Zastąp swój przyczepowy zasilacz takim Zobacz ofertę: Zasilacz 12V 200W (16,7A) do taśm LED, CCTV

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6714681771 i masz problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis, poczytaj jeszcze raz.

Mostek prostuje napięcie a nie je stabilizuje (to czego Ty potrzebujesz).

Zasilacz daje wyższe napięcie bez obciążenia i to jest twój problem.

Musisz założyć stabilizację napięcia a nie prostownik.

Dodatkowo w tym podłączeniu jak akku osłabnie to LEDy zgasną po takim stabilizatorze.

Ledy zgasną gdy aku osłabnie po zastosowaniu mostka czy stabilizatora ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator chyba idzie dać wcześniej niż na instalacji do samych ledów, mam na myśli zaraz na wyjściu z zasilacza przed rozwidleniem na poszczególne odbiorniki

Dokładnie tak możesz zrobić. Nie wiem jak masz rozwiązaną instalację, szczególnie po zamontowaniu solara. Lm'y montujesz bezpośrednio na wyjściu z zasilacza, tak aby płynący przez nie prąd nie pochodził  z akumulatora. Nie wiem w sumie jak mogą one się zachować w momencie gdy na ich wyjściu pojawi się napięcie(z aku) więc możesz tam dołożyć w razie czego diody Schootky'ego. Układy te montuje się prosto, mają trzy nóżki-wejście(u ciebie 18V), wyjście( już 12V) i masa.

https://sklep.avt.pl/uklad-scalony-7912.html

Pamiętaj że prąd przez nie płynący jest niewielki, sprawdź dokładnie co będzie podpięte pod taki mini stabilizator

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator chyba idzie dać wcześniej niż na instalacji do samych ledów, mam na myśli zaraz na wyjściu z zasilacza przed rozwidleniem na poszczególne odbiorniki

 

zamiast szukać jakichś protez , zrób porządnie instalację i będziesz miał pewność, wszystko jest sprawne i bezpieczne , takie jest przynajmniej moje zdanie - to nie awaria w trasie żeby coś sztukować na chwilę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru sztukować nic na chwilę. Jak zrobić wg Ciebie porządnie instalacje ?

Aku mam podpięty pod wejście z instalacji holownika-na fotce pierwsze 2 piny od lewej. Reszta to wyjście na odbiorniki

post-15177-0-90142300-1494829427_thumb.jpg

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.