Skocz do zawartości

Nietypowa prośba o pomoc - warto przeczytać :)


Andrut

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjaciele,

 

razem ze znajomymi staramy się pomagać innym i poza pracą robić też coś dobrego dla bliźnich. Jednym z nich jest Pan Leon. Bezdomny z Warszawy, który od wielu lat stara sobie radzić - jak może. Zbiera złom, butelki i to co się nada na jakikolwiek zarobek. Jest osobą niepijącą i stara się dbać o siebie. Sypia w różnych miejscach. Czasem w autobusie, czasem na dworcu, czasem po prostu pod gołym niebem. Wielokrotnie starał się o prace - niestety bez skutku. Praktycznie nie ma rodziny, a krewni nie są zainteresowani tym czy żyje. Ostatnio wysiadają mu kolana i podupada na zdrowiu, ale nigdy nie rozczula się nad sobą. Mówi, że póki chodzi da jakoś radę. Potrzebuje miejsca do życia i odpoczynku, suchego i ciepłego. Niestety - proza życia i osoba jakich wiele. Ale... nie od razu jesteśmy w stanie pomoc wszystkim. Ważne, żeby małymi krokami zrobić coś dobrego.

 

Cel: chcemy kupić Panu Leonowi szczelną przyczepę z możliwością ogrzewania. Liczymy, że potrzeba ok. 5000 PLN. Nie chodzi o wygody ale o dach nad głową i warunki do życia. To dobry życzliwy człowiek. Warto.

 

Opcje są 2:

 

1. Przekażcie swoją cegiełkę - dowolną kwotę z dopiskiem "przyczepa dla Leona - Karawaning.pl" na konto ST Egidio 43 1750 0012 0000 0000 3519 5197,\

2. Jeśli ktoś ma starą przyczepę, albo namiar na taką dajcie znać - może uda się kupić taką taniej i szybciej.

 

Dzięki za wszelkie dary serca!

 

W karawaningu trzeba trzymać się razem :) Przez całe życie!

 

Pozdr

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel szczytny i chętnie wesprę ale już węszę problemy. A gdzie ja postawicie? Zaraz znajdzie się jakiś bliźni, który będzie chciał za to opłaty, albo podatek albo...... ( w miejsce kropek wpisz dowolny pomysł) Czy do końca przemyśleliście pomysł? Chce komuś pomóc - chwała Wam ale żebyście tylko nie stworzyli większego problemu niż jest  :hmm:

 

 

A może napisać do firm handlujacych przyczepami niektórzy mają ich dziesiątki jak nie setki  :hmm:

 

I mogą mieć jakieś zalegające sztuki, których pozbędą się za symbiotyczną opłatą, zwłaszcza teraz, przed zimą, byle zeszły ze stanu, a Panu Leonowi, chyba nie zależy na modelu z najwyższej półki  :]

 

A może by tak domek holenderski  :hmm:  Jednakowoż nadal pozostaje problem placu .....  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel szczytny. Jak najbardziej popieram i jestem za. W takich sytuacjach, nauczony życiem, wiem że mając miękkie serce trzeba mieć twardą  :pupa:. Czy załatwiliście wszystkie niezbędne formalności do takiej, ogólnokrajowej zbiórki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jestem za wszelkimi akcjami charytatywnymi dla osób potrzebujących, :ok:  jednak ...
Przychylam się do głosów napisanych tu przez przedmówców.
Jeśli post jest rzeczywiście w imieniu rzeczonej "Wspólnoty", to niezbyt rozumiem taką akcję.
Czy posiadanie takowej przyczepy, to marzenie lub ciche życzenie Pana Leona :hmm:
Dlaczego nie ma o takich akcjach wzmianki na www "W.S'E"?
Przecież Wspólnota Sant'Egidio posiada własne "Centra opieki", "Domy dla ubogich" itp.
http://www.santegidio.org/index.php
Jak dla mnie, to mało profesjonalne i nieprzemyślane posunięcie (tak to przynajmniej wygląda).

PS
Przyczepa ma mieć ogrzewanie - OK, ale przepraszam: czy ktokolwiek pomyślał, jaki jest koszt
gazowego ogrzania przyczepy (o elektrycznym nawet nie wspomnę) choćby tylko zimą?
Jeśli Pana Leona byłoby na to stać, to tym bardziej mógłby wynająć za tą kwotę pokój, a może i kawalerkę.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z przyczepą dla takiego człowieka może się zakończyć tragicznie (butla gazowa).

Przekazuje x kasy na przyczepę a po miesiącu czytam że wyleciała w powietrze.

No niestety ale bezdomnego życie znamy także i z tego forum.

Dla mnie lepszym rozwiązaniem jest zainteresowanie miasta/gminy o takiej sytuacji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

zbiórką zajmują się ludzie nie pierwszy raz pomagający w takich wypadkach :) Mają doświadczenie i właśnie dla formalności współpracują ze wspólnotą - nie jest to bezpośrednio akcja wspólnotowa. Co do miejsca już coś mają. Ja jako członek społeczności karawaningowej miałem za zadanie zapytać Was i poprosić o pomoc - w kwestii przyczep znacie się najlepiej.

 

Co do gazu to myślę, że to sprawa drugorzędna. Teraz radzi sobie bez ogrzewania. Mieszkanie i pomoc społeczna to jak służba zdrowia - czekasz na operacje 5 lat, a umierasz po 2 :/

 

O pracę w ramach dozorcy zapytam. Pewnie byłby zainteresowany :)

Edytowane przez Andrut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrut .

Fajnie napisane zdanie " W karawaningu trzeba trzymać się razem  :) Przez całe życie! "

Czy mam rozumieć, że Pan Leon jest, był , będzie karawaningowcem??

Cel zapewne szczytny, jak większość takich apeli.

Zazwyczaj wszędzie tu odradzano zamieszkanie na stałe w przyczepie kempingowej, zwłaszcza zimą. Odradzaliśmy to ludziom młodym, nawet

takim, którzy by ewentualnie podołali w kwestii opłat i bezpiecznej obsługi ogrzewania gazowego.

Więc tym bardziej większość karawaningowców ( znających temat pobytu zimą w przyczepie ) zdecydowanie odradzi ten pomysł.

Widzę, że bierzesz pod uwagę, że przyczepa prawdopodobnie miała by być bez ogrzewania.

 

 


Co do gazu to myślę, że to sprawa drugorzędna. Teraz radzi sobie bez ogrzewania. 

 

To będzie oczywiście moje zdanie i każdy może mieć inne.

Ja nie chciałbym przyłożyć ręki do takiego pomysłu.

Bez ogrzewania gazowego przyczepa w nocy zamienia się w zamrażalnik. To chcecie zafundować starszej podupadającej na

zdrowiu osobie????

Z ogrzewaniem gazowym też nie za ciekawe perspektywy i zagrożenia dla kogoś w starszym wieku, co nie miał z czymś takim doświadczeń.

O cenie gazu nie będę wspominał, nawet jakbyście mieli mu bezpłatnie dostarczać butle. To jestem ciekaw, czy ktoś

rozsądny i znający temat. Weźmie na siebie odpowiedzialność umieszczenia takiego człowieka,  w takiej przyczepie na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gazu to myślę, że to sprawa drugorzędna. Teraz radzi sobie bez ogrzewania.

 

To już teraz nic nie rozumiem :niewiem:

Przecież było:

Potrzebuje miejsca do życia i odpoczynku, suchego i ciepłego.

Niestety, bez grzania to miejsce takie nie będzie i to już po jednej nocy.

Cel: chcemy kupić Panu Leonowi szczelną przyczepę z możliwością ogrzewania.

Bez ogrzewania się nie da nawet późną jesienią, nie mówiąc o zimie, a podobno ta może być mroźna.

 

Dalej podtrzymuję, co napisałem w poprzednim poscie.

 

Najgorsza opcja, to taka, gdy Pan Leon pozatyka wszelkie otwory i zacznie się ogrzewać kuchenką na butli :pad:

Niejedna taka smutna historia była opisana na forum, a tracili życie również i tacy, którzy z karawaningiem mieli do czynienia przez wiele lat.

http://forum.karawaning.pl/topic/12606-piecyk-grzewczy-w-przyczepie-a-nasze-bezpieczenstwo/

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel szczytny , ale zanim przekaże cegiełkę chciałbym poznać przeszłość tego pana :)

Jeśli faktycznie los go oszukał to jak najbardziej trzeba mu pomóc , ale jeśli jest z pośród 99% bezdomnych z własnego wyboru to na mnie nie liczcie :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.