Skocz do zawartości
baqs

Swiatla cofania - przyczepa Hobby Elegance z 1995r jak podlaczyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Misio

Ja jeszcze dołożyłem włączane osobno (niestety moja 13pinówka nie ma wstecznego) takie ledy/dzienne świecące w dół pod podłogą na narożnikach przyczepy (jak diagnosta mi się przyczepił do niehomologowanych lamp to się go zapytałem czy lampa nad drzwiami też ma mieć homologację drogową...) - moim zdaniem dużo lepiej się to spisywało przy manewrowaniu po zmroku na kempingu, zarówno jadąc do przodu (jadąc miałem bardzo dobrze oświetloną przyczepę w lusterku) jak i do tyłu - chociaż ja do tyłu to w 90% na mówerze ale wówczas one też świecą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Panowie do pełni szczęścia brakuje mi podpięcia świateł wstecznych. Mam już nawet sam środek gniazda samochodowego i dalej nic nie drgnie. Za cholery nie mogę dostać się do środka wtyczki

post-15177-0-19668300-1484406351_thumb.jpg

post-15177-0-09768000-1484406384_thumb.jpg

post-15177-0-61813300-1484406394_thumb.jpg

post-15177-0-36441300-1484406403_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

... a post #13 "obejrzałeś"?

Jeśli nie masz nasadki do odkręcenia wkładki wtyku, to włóż na wtyczkę ten wyjęty "środek" gniazda i za wystającą część, obróć szczypcami o kilkanaście stopni, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż usłyszysz zeskok zatrzasku, wyraźne "kliknięcie".

Później wypychasz, jak na filmie.

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Właśnie nie działa u mnie ani w jedną ani w drugą stronę. Po rozmowie z jednym z forumowiczów dowiedziałem się że muszę odkręcić z kabla tą końcówkę wtyczki i za koniec jej złapać i odkręcić od pozostałości(taki przeskok ma być). Jutro będę działać dalej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Dziś wtyczka odsłoniła swoje wnętrze :] rozbiórka od tyłu przyniosła pożądany efekt :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

A do którego pinu podpina się lampy od wstecznego? Ja u siebie też bym się w to pobawił...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

Właśnie nie działa u mnie ani w jedną ani w drugą stronę. Po rozmowie z jednym z forumowiczów dowiedziałem się że muszę odkręcić z kabla tą końcówkę wtyczki i za koniec jej złapać i odkręcić od pozostałości(taki przeskok ma być). Jutro będę działać dalej

Brawo TY

A do którego pinu podpina się lampy od wstecznego? Ja u siebie też bym się w to pobawił...

8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Czasu tylko dziś nie było by kabelek ciągnąć. Może jutro się uda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Brawo TY

8

Sorki za banalne pytanie, jeden kabelek idzie do pinu 8 a drugi?

Kolejna rzecz czy w gnieździe w aucie na 8 pinie zawsze jest napięcie przy cofaniu? Czy 8 pin w kostce cepy jest pusty jak nie ma świateł wstecznego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Pierwszy raz spotkałem się że nie jest 8 pin pociągnięty w instalacji 13 pinowej. Plus na pinie 8 masa brana z pinu 3 czyli tak jak pozostałych lamp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Misio

Hobby tak miało... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

No nic dziś kabelek poszedł w instalację i gotowe. Trochę trzeba było poklęczeć na śniegu :D a w prawą lampę poszło dodatkowo drugie przeciwmgielne. Teraz zamiast w lewej to mam w obu lampach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Misio

BRAWO TY !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

BRAWO JA :D

To żadna filozofia. Jeśli się coś chce mieć to wystarczy trochę pomyśleć a wszystko da się zrobić. Dokładnie takie samo myślenie mam na temat auta. Wolę tydzień posiedzieć i pomyśleć nad czymś, a zrobić samemu. Bogatszy potem o wiedzę i doświadczenia

Raz padła mi turbina. Demontaż 250 zł a mnie zajęło to 2-3 godz leżąc pod autem. Przy wkładaniu poszło w godzinkę :D a jakie wrażenia ze samemu się zrobiło niczego innego nie uszkadzając :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi