Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przed wyjazdem tak czy inaczej uzupełniam czystą wodę to od razu przygotowuję kasetę.

 

Tak samo po każdym powrocie spuszczam całą wodę z układu, łącznie z boilerem. Nie wiem czy trzeba ale przynajmniej nie ,,kiśnie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja spuszczam po trasie, po powrocie do domu. Na trasę zatankowane na full, czysta woda i spłuczka. Ale podejrzewam że zweryfikuje mi się to jak na wakacje się spakujemy i podjadę na wagę... teraz miałem podjechać, ale waga miała tak stromy podjazd że dupą cepy o ziemie bym zarył. Muszę na spokojnie jakiejś innej poszukać i wtedy się ważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieźć ponad 50L wody przez dziesiątki - setki km to chyba bez sensu. Nie dość że z premedytacją chcemy przekroczyć DMC, to każda dodatkowa masa robi robotę dla holownika i dla hamulców... (bezwładność = masa do kwadratu) i to wielką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, myślałem o tym co koledzy napisali czyli woda + płyn w sensie starter kasety.

jak kaseta jest idealnie czysta i nie ma starych osadów to może zostać pusta.

 

Wodę też spuszczam ale i tak ona w układzie zostaje jak go nie przedmuchasz, nigdy pompka nie wypchnie 100% z układu.

Ja teraz zostawiam cepkena 2 tygodnie bez ruchu więc mam zamiar zrobić jeszcze zabieg "puratankiem":

link przykładowy:

 

https://www.allcamp.pl/plyn-pura-tank-500ml-p-64.html

 

i po tym, wydmuchać powietrzem (specjalnie zrobiłem sobie rewizję na wężu od wody w miejscu łatwo dostępnym) i tak zostawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę użytkową na trasę biorę tylko z 10 l żeby można było np umyć ręce w trakcie postoju dopiero na campingu uzupełniam do pełna,  spłuczkę zalewam z 10l  wody z różowym i  uzupełniam na bieżąco, spuszczam dopiero na koniec sezonu, kasetę po wyjeździe za każdym razem płuczę i zostawiam "suchą" dopiero przed wyjazdem zalewam zielonym lub niebieskim + ok 3 l wody.

 

Kasetę po zakupie po sezonie wyczyścić cleanerem + ryż będzie w środku jak nowa (przetestowałem)

 

ważyłem przyczepę przed wyjazdem, zapakowana w podstawowe graty + butla + woda jak powyżej + przedsionek zimowy + daszek letni +  stolik krzesła ważyła 945 kg

 

więc pozostało mi 105 kg ładowności na ciuchy i żarcie

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieźć ponad 50L wody przez dziesiątki - setki km to chyba bez sensu. Nie dość że z premedytacją chcemy przekroczyć DMC, to każda dodatkowa masa robi robotę dla holownika i dla hamulców... (bezwładność = masa do kwadratu) i to wielką.

 

Ja muszę. Inaczej nacisk na hak mam około 130kg przy dozwolonych 100kg. I to bez koła zapasowego w bakiście. Taki układ. 

 

Nigdy nie zlewam wody po wyjeździe. Nigdy mi jeszcze nic nie skisło. Tabletki do czyszczenia instalacji 2 razy w sezonie i już. Jeżdżę zawsze z pełną spłuczką i zbiornikiem czystej. Kaseta zalana płynem + 2 litry wody, pusta nie stoi nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czy wozimy wode w czasie jazdy to każdy robi jak uważa.

 

Ale dlaczego nie zostawiacie kaset pustej? Jak jest zalana płynem to życie tak się nie rozwija czy jaki powód?

 

Żeby mieć "z bani" przed następnym wyjazdem.

A jakie tabletki do czyszczenia instalacji polecacie ?

 

mam duże zapasy tego

http://www.equadent.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3552&category_id=279&keyword=citrisil&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=pl

http://www.equadent.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=737&category_id=319&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=pl

 

Jak mi się skończą to będę szukał czegoś tańszego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czy wozimy wode w czasie jazdy to każdy robi jak uważa.

 

Ale dlaczego nie zostawiacie kaset pustej? Jak jest zalana płynem to życie tak się nie rozwija czy jaki powód?

1. nie trzeba już tego robić zaraz po przyjeździe, a tym bardziej o tym pamiętać, zawsze można skorzystać w podróży gdyby coś.

2. ja nie czyszczę kasety za każdym razem do plastiku tylko opłukam od tak wodą to jak ma mi to potem "walić moczem" to wolę zalać wodą i Thetfordem. Zresztą po co wyciągać tą kasetę do każdej czynności jak można to zrobić za jednym zamachem przy opróżnianiu. To już powinien być taki wyrobiony nawyk opróżnianie-woda-chemia i tyle. 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wiem że temat poruszany pierdylion razy, ale na szybko nie mogę znaleźć. Z ktôrego pinu w gnieździe 13pin idzie zasilanie na lodówke? I czy prąd w nim powinien być cały czas czy dopiero po przekręcaniu kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.