Skocz do zawartości

Rzeka Chocina - Kemping "U Dolnych" - Sepiot 1


Voit

Rekomendowane odpowiedzi

...Jeśli planujecie spływ malowniczą rzeką Chociną, lub chcecie spędzić weekend nad rzeką na Kaszubach w okolicach Swornychgaci, bardzo dobrym miejscem, żeby się zatrzymać jest niewielkie pole namiotowe "U Dolnych", w miejscowości Sepiot.
Kemping jest zlokalizowany na łące nad samą rzeką. Teren w większości płaski, lub lekko nachylony, ale na Kaszubach to raczej norma.
Wyposażenie może skromne, ale nowe, czyste i zadbane. Moim zdaniem na potrzeby tego miejsca w zupełności wystarczające.
Nowy drewniany pawilonik mieści dwie toalety (WC) i zlewy do mycia lub zmywania naczyń. W rezerwie dwie "sławojki" na górce - stanu nie sprawdzałem. :) 
Nowa drewniana wiata z dostępnym gniazdkiem elektrycznym i oświetleniem.
Miejsce na ognisko, ławki i huśtawka. Prysznic dostępny jest u właścicieli, którzy mieszkają niedaleko, w zasięgu wzroku :) 
Nad rzeką dogodne miejsce do wodowania kajaków i mały pomościk.
Infrastruktura może skromna, ale zadbana i czyściutka. 
Właściciele to młodzi i bardzo sympatyczni ludzie. Dbają o kemping po gospodarsku.
Ceny przyjazne. W lipcu płaciłem 5 zł za namiot 5 zł za auto i 5 zł za osobę - cena za dobę.
Dojazd:
W miejscowości Chociński Młyn należy skręcić do lasu w kierunku miejscowości Sepiot. 
Następnie po lewej stronie należy wypatrywać zjazdu i niebieskich strzałek kierujących na kemping.
Dojazd jest bezproblemowy, wspominam o tym tylko ze względu na fakt, że kemping nie ma adresu "Sepiot 1" i próba kierowania się według nawigacji może doprowadzić na prywatne podwórko, przed którym można zakopać się w  piachu.


Chocina to rzeka łatwa i bardzo malownicza, o leniwym nurcie i bardzo meandrującym biegu. 
Po drodze jest kilka mostków (dwa lub trzy), które wymagają przeniesienia kajaków. Pod pozostałymi mostkami da się przepłynąć.
Jedyna większa przenoska (przez drogę) w okolicach ruin tartaku w miejscowości Chociński Młyn.
Kemping "U Dolnych" znajduje się mniej więcej w połowie długości rzeki.
W piątek kwaterujemy się na kempingu. Kajaki można zamówić w Swornychgaciach.
Bez problemu można umówić się tak, żeby samochód z przyczepą i kajakami zajechał na kemping, zabrał kajakarzy i zawiózł na miejsce wodowania, w miejscowości Binduga.
Pierwszy dzień spływu - Z Bindugi do kempingu, drugiego dnia z kempingu płyniemy do Swornychgaci i oddajemy kajaki, a samochód z wypożyczalni odwozi kierowców na kemping po sprzęt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga przez las jest wygodna i bezproblemowa. Trzeba jednak zwracać uwagę na niebieskie strzałki kierujące w prawo, na kemping.
Próba jechania za wskazówkami z nawigacji (na adres Sepiot 1) zakończy się wjazdem pod górkę, a następnie koniecznością skrętu ostro w prawo, co spowoduje zakopanie się w kopnym piachu. 
A dalej droga poprowadzi na podwórko pewnej Pani, która szczęśliwa z odwiedzin nie będzie, ale pokaże dalszą drogę ...z powrotem.
Lepiej w Chocińskim Młynie wyłączyć nawigację pojechać tak jak wskazują strzałki. Prosto na kemping.

...Zdjęć samego kempingu, nadających się do publikacji nie mam.
Na wszystkich bardziej widać to co akurat jemy, niż sam kemping. :) 

8781a7bbb228b770med.jpg

...Teren nad rzeką jest płaski, my stoimy na lekkim wzniesieniu. 
Stoły, ławki, miejsce na ognisko z przygotowanym opałem, grill.
Nad rzeką dwie przyczepy z Niemiec, później dojechały jeszcze dwa kampery.

e71ebdb11bcb48c9med.jpg

Ławki, huśtawka, fragment wiaty...

706461df4eae3a1fmed.jpg

Wiata, oświetlenie elektryczne, dostępne gniazdko 230V. W tle słabo widoczny pawilonik sanitarny (2xWC i zlewy do mycia).
Na górce rezerwowa "sławojka"

Mam nadzieję, ze żadna z osób widocznych na zdjęciach się nie obrazi.
Gdybym wiedział, że takie zdjęcia będą mi potrzebne, zrobiłbym pełną dokumentację.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.