Skocz do zawartości

Ile kg mogę ciągnąć


Rekomendowane odpowiedzi

Ale za co mam płacić? Wpis wydziału komunikacji jest w dowodzie umieszczony od 2011 roku że jest hak. Dowód wydaje wydział komunikacji i to on dokonuje wpisów w poszczególnych pozycjach. Czy są jakieś wytyczne ile ma być dla O1, a ile dla O2?  Dla O1 rozumiem że można zastosować tak jak u mnie 2050 podzielone przez 1,33. Jaka więc wartość ma być w O2? dowolna, zależna od urzędnika?

Sprawdziłem kartę pojazdu. Mam wpis "dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy 1600 kg"

Tak więc myślę że pójdę do wydziału komunikacji, pokażę kartę pojazdu i niech mi poprawią w dowodzie. Ale co z O2 dalej nie wiem.

 

W WK są wszystkie papiery dotyczące samochodu i wszystko jest do sprawdzenia na miejscu. Jeśli okaże się, że konkretnych danych dla haka brak (obojętne z jakiego powodu), to wizyta na SKP i tak będzie niezbędna. Jeśli jednak dane haka się znajdą, to wystarczy uzupełnić (wymienić) DR. Czy w takim przypadku opłata będzie od Ciebie wymagana, to pewnie będzie zależało od woli/interpretacji/podejścia do sprawy, pani z okienka w WK :hmm:

PS

Jakie wartości zostaną wpisane, to zależy od informacji dostępnej w WK, a ta może opierać się na dokumentach homologacyjnych dla tego konkretnego samochodu. Również wartość "O2" (dla przyczepy bez hamulca) zostanie wpisana na tej samej podstawie (homologacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Życie pokazuje, że nasze domysły, logika i wyobrażenia, są całkowicie obce paniom w niektórych urzędach ;)

 

Co masz w karcie pojazdu? Tylko "O1"

Karta, kartą, a i tak priorytet ma dokumentacja w urzędzie. Dobrze, że masz w KP, będzie podstawa i powinno pójść dużo łatwiej.

 

Generalnie, to całość spraw jest mało skomplikowana, a sądząc po tym, co już napisałeś, nie powinieneś mieć większych trudności. Jedynie może się okazać, że  X zł. będziesz jednak musiał uiścić :niewiem:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli właśnie będzie to wartość wpisu w "O1"

Dla "O2" wartość będzie wpisana z danych homologacji dla Twojego auta.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......będzie zależało od woli/interpretacji/podejścia do sprawy, pani z okienka w WK :hmm:

............

Istnieje ewentualna procedura odwoławcza w samorządowym kolegium odwoławczym.

​Miałem dwa przypadki interpretacji przepisów (w wydziale komunikacji) na moją niekorzyść- i dwukrotnie kolegium je podważyło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak przyjdzie pora na przyczepkę to trzeba będzie się rozglądać z hamulcem :sciana:

 

A z ciekawości jak masz na tabliczce znamionowej?

 

 

Rafał Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje ewentualna procedura odwoławcza w samorządowym kolegium odwoławczym.

​Miałem dwa przypadki interpretacji przepisów (w wydziale komunikacji) na moją niekorzyść- i dwukrotnie kolegium je podważyło.  

 

Oczywiście, masz rację, tylko prawdopodobnie w Twoich przypadkach gra była warta przysłowiowej świeczki, a w omawianej sprawie, gdybym miał się użerać z powodu tych 60 zł., to wolałbym zapłacić i mieć w 5 minut wszystko załatwione, niż przechodzić całą drogę odwoławczą, mimo poczucia "krzywdy" :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz zarejestrowanego autka jako ciężarowy przypadkiem? Bo tak miałem w poprzednim autku. Dopiero po przerejestrowaniu na osobowy wbili mi pozycję O1 i O2

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.