Skocz do zawartości

Brak napięcia w pompkach wody - Hobby Presitge 2006


Chodor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam u siebie problem z pompkami wody. Wszystko zaczęło się od niedziałającej wody w spłuczce thetford.Po przeczytaniu kilku artykułów dostałem się do pompki wody, wyczyściłem glony i ten cały syf i pompka zaczęła działać. Umieściłem ją z powrotem w zbiorniku i nadal nie działa.

Na domiar złego przestała też działać pompka do wody w kranie. Po bezpośrednim podłączeniu do aku śmiga. Wygląda na to że może gdzieś padł bezpiecznik.
Jakieś pomysły, sugestie, podpowiedzi?
Dodam tylko że światło świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masz miernik lub żarówkę na 12V to odkręć krany wszystkie które masz i sprawdź miernikiem lub żarówką czy dochodzi napięcie do pompki, jak nie to szukaj pod kranami kostek z przewodami. Być może gdzieś jest przerwa w obwodzie.

W wucecie jak wyciągniesz kasetę może znajdować się przepalony bezpiecznik 10A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz miernik lub żarówkę na 12V to odkręć krany wszystkie które masz i sprawdź miernikiem lub żarówką czy dochodzi napięcie do pompki, jak nie to szukaj pod kranami kostek z przewodami. Być może gdzieś jest przerwa w obwodzie.

W wucecie jak wyciągniesz kasetę może znajdować się przepalony bezpiecznik 10A. 

Sprawdziłem żarówką prąd w pompie wody czystej, wygląda na to że nie ma prądu. Obok kasety mam bezpiecznik 3A i wyglada ok. Poszukam tego 10A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem żarówką prąd w pompie wody czystej, wygląda na to że nie ma prądu. Obok kasety mam bezpiecznik 3A i wyglada ok. Poszukam tego 10A

rozebrałem prawie całą łazienkę. mam tylko taką małą kostkę z kablami obok kasety na nieczystości. Kabelki są połączone, bezpiecznik 3A nowy. i nadal lipton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To jakaś "Zgaduj zgadula" :]

O czym w ogóle jest rozmowa :hmm:

 

Zapodaj Kolego jakieś dobre foty wszystkiego, pokaż na nich o czym piszesz i które elementy masz na myśli, jak wygląda zasilacz.

Opisz istniejące sposoby zasilania w Twojej przyczepie, opisz dokładnie, co sprawdziłeś, co i gdzie pomierzyłeś itd.

Może wtedy coś wspólnie wymyślimy, bo w przeciwnym przypadku możemy tak "macać po omacku" aż do zimy :]

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopadł mnie podobny problem. Gdy zasilanie brane jest z sieci, obydwie pompki chodzą (toaleta i zbiornik wody) lecz brak jest oświetlenia 12V. Oświetlenie 230V działa.

Kiedy zasilanie brane jest z auta lub aku, sytuacja jest odwrotna: oświetlenie 12V działa jak trzeba, milczą jednak obydwie pompki.

W weekend chciałem się za to zabrać. Jakieś pomysły gdzie szukać usterki? Jeszcze nie zdążyłem przymierzyć wyjść z trafo (MK120), będę dopiero działał gdyż sprawa w miarę świeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko grało. Jakiś czas temu zauważyłem że ledy 12V sporadycznie mrugnęły. Na ostatnim wyjeździe wyszedł babol z brakiem oświetlenia 12V. Po podpięciu auta, poszedłem sprawdzić i tak jak napisałem, oświetlenie działało, za tą pompki już nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.