Skocz do zawartości

Zbiornik czystej wody pod przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

Wody nigdy za wiele :).

 

W moim przypadku tak właśnie jest, dlatego na kempingach zawsze podłączam się do sieci "miejskiej".

Wtedy nie ilość dostępnej wody jest problemem, ale ilość, którą trzeba by wywozić w postaci "wody szarej", gdyby tego rozsądnie nie kontrolować. :pad:

"Na dziko", mam zamontowane dwa zbiorniki ok. 50 l (jeden na wodę użytkową wew. przyczepy, a drugi pod podłogą na wodę "szarą".

Moim zdaniem, to optymalna wielkość zbiornika, przynajmniej w moim przypadku. Wodę zawsze można w/g potrzeb przecież uzupełniać. Zbiorniki większe od 50l, to większe prawdopodobieństwo rozwoju glonów oraz trudniejsze czyszczenie i dezynfekcja. O obciążeniu nawet nie wspominam, bo to oczywiste. Mniejszy zbiornik ma tą zaletę, że woda w zbiorniku długo "nie stoi", więc jest wciąż świeża. Nigdy nie wlewam do zbiornika wody niewiadomego pochodzenia, tylko taką z miejskiej sieci wodociągowej, nawet jeśli uzupełniam gdzieś w trasie. W bagażniku samochodu mam zawsze 20 litrowy kanister zapasu.

Takie, czy inne zużycie wodny, kształtowane jest przez indywidualne potrzeby w tym zakresie (o czym już tu było pisane), więc chyba nie ma złotego środka i każdy musi wypracować własne metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Właśnie ja zamierzam zamontować drugi zbiornik 70l. Nauczony doświadczeniem wiem jakie mamy potrzeby związane z wodą. Z racji że pojedynczy zbiornik(70l) wystarcza nam tylko na jedną dobę zamontuje dodatkowy i tym samy ogarnę weekend bez dopełniania :)

 

Nie bardzo rozumiem co ma pojemność zbiornika do rozwoju glonów. Litraż zbiornika nie jest bezpośrednim powodem zanieczyszczeń a jedynie sposób użytkowania.  Skoro używamy przyczepy nawet kilka razy w miesiącu to nie ma prawa nic się wylęgnąć :) Zresztą nigdy nie miałem z tym problemów odkąd jeżdżę z budą. Dziwi mnie więc skąd u innych ten kłopot. W 90% wyjazdów mam w zbiorniku wodę zmiękczoną ale bywało i też tak że nalewaliśmy wodę z górskiego potoku :)

 

Jedyny kłopot może być waga ale mnie to nie dotyczy :]

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Właśnie ja zamierzam zamontować drugi zbiornik 70l. Nauczony doświadczeniem wiem jakie mamy potrzeby związane z wodą. Z racji że pojedynczy zbiornik(70l) wystarcza nam tylko na jedną dobę zamontuje dodatkowy i tym samy ogarnę weekend bez dopełniania :)

 

Nie bardzo rozumiem co ma pojemność zbiornika do rozwoju glonów. Litraż zbiornika nie jest bezpośrednim powodem zanieczyszczeń a jedynie sposób użytkowania.  Skoro używamy przyczepy nawet kilka razy w miesiącu to nie ma prawa nic się wylęgnąć :) Zresztą nigdy nie miałem z tym problemów odkąd jeżdżę z budą. Dziwi mnie więc skąd u innych ten kłopot. W 90% wyjazdów mam w zbiorniku wodę zmiękczoną ale bywało i też tak że nalewaliśmy wodę z górskiego potoku :)

 

Jedyny kłopot może być waga ale mnie to nie dotyczy :]

Witaj danielpoz skąd będziesz brał zbiornik, bo u siebie w Cimperku tyż muszę zmienić na większy bądź dołożyć jeszcze jeden zbiornik na wodę czystą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.