Skocz do zawartości

Okładziny cierne w zaczepie ze stabilizatorem Westfalia SSK


forest07

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam wszystkich zapaleńców podróżowania z własnym domkiem!

Mam następujący problem: Posiadam przyczepkę z zaczepem westfalia skk z roku 1991. Z uwagi na wiek z dużym prawdopodobieństwem okładziny cierne w zaczepie kwalifikują sie do wymiany i w tym właśnie problem. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji dotyczącej metody sprawdzenia stanu okładzin oraz gdzie takie okładziny można kupić. Przeczytałem wątki na forum i odnoszę wrażenie, że niewielu z Was posiada takie urządzenie. Proszę o pomoc, zwłaszcza, że przygodę z carawaningiem rozpocząłem w roku ubiegłym i delikatnie mówiąc nie zagłębiłem się jeszcze w stronę techniczną tego hobby. Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego nie wiem czy cię to zadowoli w tym samym temacie co piszesz na stronie 4 i pozycja 7 od góry jest poruszany problem jak sprawdzić okladziny haka ich wymiana oraz gdzie można kupić i za ile, są rownież rysunki.Napisał go EFFENDI dn 14.03.2008, tytul zaczep AL-KO wymiana okładzin ciernych. :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, ale niestety zaczep westfalia różni sie istotnie od zaczepu ALKO. A ten znak po lewej stronie +,-, myślę , że wskazuje stan zaczepu, a nie okładzin. Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie. Nie dawalo mi to spokoju, więc zdjąłem zaczep zdyszla i w spokoju rozebrałem go i doszedłem do nastepujacych wniosków ( może komuś się przyda). Myślę, że podstawowym kryterium sprawności okładzin jest stopień trzymania, obejmowania kuli haka, a trzyma bardzo mocno. Poza tym jezeli nie widać śladów otarcia metalu obejmujacego substancję cierną okładzin, to z dużym prawdopodobieństwem okladziny są jeszcze sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam;

 

 

szukam i szukam ale nie moge znalesc.

 

Moze ktos wie gdzie moge kupic okladziny cierne do tego zaczepu (Westfalia)

 

Na zakretach cholernie trze mi o hak. A na okladzinach nie widac nic tylko zywy metal od mocowan. Wiec napewno sa do wymiany. Tylko gdzie to kupic teraz?

 

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,możesz zamówić w www.tam.com.pl

Sklep z akcesoriami do przyczep w Katowicach.Koszt ok.180,- za komplet.

Spróbuj najpierw telefonicznie,bo w ofercie internetowe nie mają,ale ja będąc tam pytałem o te okładziny bo mam ten sam zaczep,więc wiem,że są dostępne.Telefon do sklepu: 32 202 83 96

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no dobra sklep przyczepy tam nie pracuje.

 

Macie namiary na kogos innego?

 

Inaczej bede musial albo nasmarowac (okladzin nie ma zostala stal) zaczep albo kupic al-ko zaczep.

 

 

 

Pozdrowka

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.s-camp.pl/

Zadzwoń do nich mają sklep, serwis więc powinni mieć. Na stronie jest też sklep internetowy ale szybciej będzie zadzwonić. Powinni pracować w sobotę i niedzielę bo sprzedają przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wlasnie dzwonilem donich i nie maja i nie wiedza gdzie mozna dostac.

 

Obdzwonilem ostatnio wiekszosc sklepow o akcesoriami i nikt nie ma i nie wie gdzie dostac :piwko: nawet dzwonilem do ludzi co haki maja to tez nie wiedza gdzie.

 

 

Chyba al-ko kupie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.