Skocz do zawartości

Jak sprowadzić przyczepę z Holandii - procedura


Tweety

Rekomendowane odpowiedzi

Źle mnie zrozumiałeś. Daleki jestem od wałków i złych rad.

Rozwinę:

Ubezpieczenie jest ostatnią formalnością by legalnie poruszać się po drogach.

By mieć legalne i prawidłowe ubezpieczenie trzeba mieć tablice, by mieć tablice trzeba zrobić badanie...

itd.

Zrozumiałem że odpowiedziałeś mu na przyczepienie tablic od samochodu do przyczepy i na ''to'' żeby wykupił oc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Właśnie podjąłem decyzję, że nie będę ryzykował.

Przyczepki jeszcze nie odebrałem, miałem to zrobić jutro. Kosztowała mnie 275 euro, 2,5x1,3m. Niby fajnie, tylko bez VINu, który być musi zawsze, jak się dziś dowiedziałem. Choć sprzedawca mówił, że na lekkie przyczepki nie jest wymagany. Nie jest to prawdą.

 

Przyczepkę kupiłem jako osoba prywatna od firmy w ostatnią sobotę, miałem odebrać ją w poniedziałek i jechać do domu, gdzieś na forum znalazłem informację, że nawet na te lekkie przyczepki powinienem dostać papier z RDW i tablice eksportowe. Teraz sam już nie wiem. Zostałem tylko z kłopotem.

Tak się zastanawiam czy jako konsument mam prawo żądać zwrotu pieniędzy choćby ze względu na brak numeru VIN. Albo chociaż odzyskać część pieniędzy.

Kupiłem ją tylko po to żeby przywieźć sobie stare pianino za 75 euro do remontu, a z przyczepki zamierzałem korzystać czasem.

Z małego kłopotu zrobiłem sobie problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczenie przyczepy w PL 50zł doba, dasz radę obrócić?

Wrzucisz sobie pianino i kupioną przyczepkę.

Fakt, trzeba gnać.

Można przewieźć spedycja, i przyczepke i pianino i bedzie taniej niż leciec po przyczepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki może być koszt takiej spedycji pianina lub ewentualnie pianina i przyczepki jeśli nie uda mi się jej zwrócić?

Jak załatwiamy na priv to już nie ma co tu powielać, napisałem to informacyjnie bo komus moze sie przydac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak bez vin-u nie zarejestruje przyczepki. VIN musi być

 

...

Nie prawda.

VIN z definicji obowiązuje od 1991. Wystarczy żeby na ramie był jakiś numer, niekoniecznie musi być to VIN. Chodzi wyłącznie o identyfikację/tożsamość pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda.

VIN z definicji obowiązuje od 1991. Wystarczy żeby na ramie był jakiś numer, niekoniecznie musi być to VIN. Chodzi wyłącznie o identyfikację/tożsamość pojazdu.

Poza tym rejstrując jako sam to nadają nr na stacacji kontroli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kupił bez papierów mine i ma problem jak to ściągnąć. Wprowadzili go w błąd że tak może jechać. A reszta jak piszesz

 

 

No, jest sposób aby to przytargać do domu, nawet bez papierów, ale o tym  ci....sza. Inna sprawa jak Yogi chce to tutaj użytkować i rejestrować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy skąd dokąd ma to jechać. 

do Lublina najchętniej. Zaraz może uda mi się oddać przyczepkę i zostanę wtedy z pianinem. Korci mnie żeby wcisnąć je do Laguny. Jest szansa, że się zmieści tylko ciężkie cholerstwo. Jeszcze muszę dokładnie pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.