Skocz do zawartości

Chorwacja - ubezpieczenie auta - jak długo??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wjeżdżając do Chorwacji wiem, że dokumenty np. dowody osobiste muszą być ważna co najmniej 90 dni, czyli tyle ile wynosi maksymalny czas przebywania w tym kraju bez potrzeby uzupełnienia innych formalności.

Natomiast jak to jest w przypadku ubezpieczenia auta?

Mam ubezpieczenie które kończy się 19 lipca. A ja zamierzam być w tym kraju od 30 czerwca do 10 lipca. Czy to jest sprawdzane na granicy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Jeśli wybierasz się dalej na południe i będziesz przejeżdżał przez BiH to dodatkowo potrzebujesz zielonej karty czyli odpowiednika naszego OC.

W samej Cro jeśli wogle leniwie zerknie ktoś na granicy w dowody/paszporty to możesz się poczuć wybranym :D... lub podejrzanym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my byliśmy chyba podejrzani bo miła pani w mundurze nawet wsiadała do przyczepy :oslabiony:

ale na DO tylko zerknęła o samochód nic nie pytała

Może chciała sprawdzić układ wnętrza :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wróciłem z Chorwacji. Istria :  Rabac- kemping Oliva. Dokumenty w obydwie strony na granicy chorwacko-węgierskiej mieliśmy sprawdzane. Przy wjeździe  zaglądali też do przyczepy. Informacja dla jadących przez Duklę,Swidnik, Preszów.  Granica Polski - Świdnik w kilku miejscach ruch wahadłowy,   Świdnik - Preszów objazd. Dla przekraczających granicę w Radoszycach bardzo podobnie, zwężenia,  remonty i ruch wahadłowy. Autostrady chorwackie puste i pokonywanie bramek bez problemów. Odcinek Gorican (granica węgiersko-chorwacka) - Zagrzeb = 62 kuny, Zagrzeb-Rijeka = 127 kun, tunel Ucka = 42 kuny. Na kempingu byłem jedynym z Polski. Zajętość kempingu ok. 40% Niemcy i Austryjacy stanowili 90% wszystkich załóg. Spotkałem jednego Fina, Anglika i Szweda oraz kilku Włochów, Holendrów i Francuzów.,  Był to mój pierwszy pobyt w Chorwacji i bardzo mi się podobał. Pogoda dopisała, dostępność do basenu przy hotelu bez problemu, morze jak na początek czerwca  ciepłe. Szkoda, że ryby mają droższe niż w Polsce. Za to porcje lodów na "deptaku "  3x większe niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ubezpieczenia to warto w ogóle wziąć Mondial Assistance na całą Europę. Ja za rok płacę 160 zł, czyli wychodzi korzystniej niż branie czegoś na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jesteśmy koło Dubrownika , po drodze nikt o nic nie pytał , podnosiłem tylko 2 paszporty z orzełkiem i leniwie kiwnęli jechać :smirk:

Pogoda ok 26 - 27 stopni woda w Prapratno 22 - mierzona osobiście :smirk:

Pozdrowionka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie czy wykupujecie jakieś dodatkowe ubezpieczenie na drogę typu assistance

Temat na wielu forach ostro maglowany w ostatnich dniach :) Powiem Ci, że tam gdzie się udzielam to największą popularnością cieszy się Auto pomoc w PZU z rozrzeszeniem limitu holowania do dowolnego miejsca na 1000 km. Co prawda dla niektórych będzie to dosyć droga impreza (od 200 do 400 zł), ale ubezpieczenie praktycznie bezkompromisowe.

Z tańszych opcji jest ADAC, assistance w mBanku na miesiące, AXA w najwyższym pakiecie również w miarę daje radę i tak jak koledzy wyżej wspominali assistance od PZMota :)

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.