Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

rover

attachicon.gifWP_20150513_001.jpgattachicon.gifWP_20150513_002.jpgattachicon.gifWP_20150513_003.jpg

Są fotki chodzi mi o te dwa oderwane kabelki do czego je trzeba połaczyć odchodzą od regulacji gazu

Te kabelki powinny być zakończone małą wtyczką którą podłącza się do iskrownika automatycznego takiego jak na zdjęciach.

U ciebie wymieniono iskrownik automatyczny na piezoelektryczny.

post-2288-0-14099500-1431857395_thumb.jpg

post-2288-0-23127600-1431857402_thumb.jpg

post-2288-0-18871100-1431857412_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Frytki4

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie zagadnienia. :yes: Teraz będę spokojniejszy jeśli chodzi o użytkowanie piecyka (jeśli będzie taka potrzeba) :blagac: . Pozdrawiam  :hej:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wema

Witam!

Drodzy koledzy baaaaaaaaardzo dziękuję  za fatygę.

Po dzisiejszych oględzinach piecyka, a dokładniej regulacji - wraz z zwiększaniem - płomień reaguje (odpalają się kolejne dysze)  :yes: Piecyk grzeje!

Lodówka na GAZIE też śmiga ( zapraszam na grzańca  :piwo: ), inne niedoskonałości postaram się skonsultować naocznie z większą grupą maniaków przy tzn okazji. Może odgadniemy pochodzenie tych kabelków luzem, jak wiadomo w sile kupa albo inaczej :niewiem:  :hehe: .

Pozdrawiamy 

Te dwa przewody są do podłączenia iskrownika z bateriami. Na Twoim zdjęciu widzę że masz iskrownik mechaniczny, więc zasilanie zewnętrzne nie jest potrzebne i zostały odłączone. Tak jest w mojej cepce Hobby 535. Na zdjęciu ten prostokątny przedmiot to iskrownik, gruby przewód to  ten który inicjuje w piecyku iskrę a właściwie to nim płynie te iskra, pozostał 2 przewody to zasilanie od batri któr sa w tym prostokacie (iskrowniku) one sa podłączone do regulatora piecyka ggzie podczas odpalanią są one zwierane i powoduja przeskok iskry w komorze spalania piecyka.Pozdrawiam

post-19284-0-92448600-1431984728_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Frytki4

Bardzo dziękuję za wszelkie informacje  :blagac: . Bardzo przydatne być może zastanowię się nad zrobieniem iskrownika na baterie, ale to z czasem  :hmm: . Teraz zastanawiam się jak zrobić łóżko piętrowe w cepce. Pozdrawiam  :ok:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Janusz110

Odgrzeje starego kotleta w moim Traumaticu wszystko działa lecz piec sie nie nagrzewa,tzn.jest iskra odpala świeczkę i dalej nic.Świeczka się pali ale piec zimny,za chiny ludowe nie wiem jak się za to zabrać a dadam że jestem na kempingu jeszcze a robi się zimno.Jakieś sugestie,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

A zapala się drugi palnik? Pokrętło na 10 i Ci ?butle odkręcić na max.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Pokrętło nie odbija do góry i nie odpala tym samym drugiego palnika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Czyli pewnie standardowy problem z zaworem.

Sposób jest prosty (ale zaznaczam, że nie jest to sposób serwisowy przewidziany przez producenta).

Kapinka oleju (osobiście użyłbym WD-40) na pręt z pokrętła wchodzący do zaworu.

Poruszasz i zacznie odbijać a tym samym przechodzić z pozycji "odpalanie" do pozycji " praca".

Czynność (rozruszanie) można przeprowadzić na pozycji pokrętla "0".

Piszę o tym ponieważ jesteś w trasie ale pamiętaj że to taki sposób "handmade".

Zakładam że piec wcześniej działał i instalacja jest sprawna a ta awaria to jego pierwszy przypdek/incydent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Janusz110

Strus251,tak wszystko działało no ale w tym roku się zes....ło,mam w aucie wd 40 to zaaplikuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Tylko delikatnie a nie jak perfumy na dancing ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Możesz także z olejem roślinnym to samo zrobić. Gdzieś na forum o tym czytałem. Jeśli się mylę to poprawcie mnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Tak robili i opisywali, jednak taki olej bardzo dobrze wyłapuje kurz z powietrza i sie z tego mazia robi z biegiem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Janusz110

Tylko delikatnie a nie jak perfumy na dancing ;)

a możesz napisać jak prawidłowo powinna działać Truma,tzn odpalam świeczkę ( mam na baterię) pokrętło na max czyli 10 i co się dzieje dalej.....

Nie chcę rozbierac obudowy w cepie właściciela by zobaczyć jak tam działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Tez mam na baterię. Ja wciskam, przekręcam na 2-3. W tym czasie iskrownik daje iskrę (to słychać, cicho ale słychać), zapala się świeczka, puszczam.

Rusza palnik. Ustawiam na ile potrzebuję i już. Nigdy nie daję na 10 od razu.

Czasem jak po włączeniu (ale tylko jaknjest zimna truma) a daję np na 5 to iskrownik dołoży od siebie kilka iskier aby wspomóc świeczkę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MartiNBR

Jeśli nie wraca do góry to znaczy że zaciął się zaworek od dużego palnika. To ten który jest połączony z kapilarą. U mnie tak było jak pękł na nim oring i go zablokował. Działała tylko świeczka. Działanie całego zaworu mam już opanowane bo ostatnio miałem cały na stole aby wymienić wszystkie oringi na nowe.

A całość powinna chodzić tak jak pisał struś. Od siebie dodam że duży palnik powinien sam zgasnąć i sam się ponownie zapalić gdy zmieni się temperatura w przyczepie.

Edytowane przez MartiNBR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi