Skocz do zawartości

Proszę o porady do zakupu pierwszej przyczepy


jawor61

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

 

Zamierzam kupić pierwszą przyczepę kempingową. Będę bardzo wdzięczny za uwagi i ewentualne porady gdyż temat karawaningu dla mnie jest mało znany. Spędzaliśmy urlopy z żoną w wynajętych domkach i przyczepach kempingowych i tego typu wypoczynek nam odpowiada, szczególnie w krajach śródziemnomorskich / przyroda, owoce, warzywa, oliwki, proste potrawy przygotowywane przez moją żonę, winko, kultura i zabytki /. Zawsze byliśmy związani terminem i miejscem. Mamy nadzieję że przyczepa da nam pewną swobodę.

Założenia:

1. Samochód – Ford Fokus 1,8 TDI 115 KM

2. Zwiedzając np. wybrzeże włoskie i chorwackie Adriatyku będziemy podróżować we dwoje, lecz podczas dłuższych wyjazdów pobytowych 2-3 tyg. w towarzystwie dzieci lub rodziców.

3. Przyczepa 4 osobowa , 2 miejsca do spania w tym 1 zamykane.

4. Długość ok. 4m , DCM do 1050 kg – w miarę duża do mieszkania ale nie za ciężka do podróży.

5. WC potrzebne do ewentualnego nocnego siusiu gdyż planujemy postoje głownie na kempingach.

6. Pozostałe wyposażenie standardowe jak np. przedsionek, kuchenka, zlewozmywak, klimatyzację założę gdy żonie będzie za bardzo przygrzewać.

7. Wiek przyczepy nie za stary, bo nie jestem majsterkowiczem ale powinna być łatwa do odsprzedania gdy mojej żonie ta forma odpoczynku się nie spodoba, łatwa do ewentualnej zamiany gdy żona połknie bakcyla karawaningu. Obie opcje są równie prawdopodobne gdyż kobieta zmienną jest.

8. Cena zakupu 15-20 tyś. złotych – ze względu na uwagi w pkt. 7.

9. Ze względu na możliwość zamiany, zakupu zamierzam dokonać w firmie, w której taka transakcja jest możliwa.

10. Marka przyczepy – to co uda się znaleźć odpowiedniego , ze względu na rodzaj mebli Hobby – atmosfera jak w małym mieszkaniu.

 

Jeżeli znalazł się ktoś kto przeczytał ten materiał o realizacji marzeń urlopowych i zechce podzielić się własnymi doświadczeniami – proszę o uwagi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Przeglądam różne oferty i w przyszłości widzę się w CHOBBY . Pasuje ona też do twojego opisu ale nowsze modele są coraz cięższe i tu możesz miec problem . Taką tendencję ma wiele marek (czym młodsza tym cięższa) . Powodzenia . :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to nie masz zbyt sprecyzowanych wymagań, więc większość przyczep pasuje do Twoich wytycznych. Za tą kwotę to można już coś naprawdę fajnego kupić, więc jedna bardzo standardowa rada - jeździć i oglądać nie patrząc na markę tylko na stan techniczny i własny gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ze swojej strony moge zaproponowac przyczepe z jednym duzym lozkiem. Warto sie nad tym zastanowic. Jezeli jezdzisz tylko z zona to jest to bardzo dobre rozwiazanie. Przyczepy 'salonki' maja ta zalete ze lozko jest gigantycznie duze a przyczepa jest tansza.

 

Moge zaproponowac przyczepe mojego szwagra, ktory przyprowadzil ja w zeszlym roku i po 2 wyjazdach nie zalapal bakcyla :niewiem:http://moto.allegro.pl/item326544681_hobby_exlusive_4_metry_1997r_.html

 

Wyposazenie wrecz idealnie pasuje do twoich wymagan. Osobiscie moge polecic. Stan przyczepy super, kupiona w niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jawor61 - ja też chętnie doradzę i podpowiem, tym bardziej, że z kobiecego punktu widzenia :hehe: Daj nam tylko znać czy wciąż jesteście na etapie poszukiwań

za tę kwotę faktycznie można już kupić coś fajnego... jednak osobiście kupiłabym cos odrobinę tańszego, jeśli to ma byc na próbę i z założeniem, że jeśli sport sie spodoba, to wymieniacie na lepszą... A jeśli żona złapie bakcyla (nie może byc inaczej!) to zafundujesz jej nową... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.