Skocz do zawartości

Dobór i kupno opon do przyczepy


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

Ale klasa opon zupełnie inna po za tym pokazałem inne też...

Matador tez dobra firma a budżet jeszcze bliski...

Ja bym brał pewnie te Hankooki z tego co widzę w necie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 937
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dębica to dla mnie nie opona. Nadaje się do malucha czy cinquecento. Gt radiala mam teraz a na poprzedniej budzie miałem federala ecovan i kumho radial

 

Ja nie twierdze że to klasa premium ale w porównaniu do chińskiego no name....

 

Dołożysz 30-50zł i masz inne markowe.

 

Ta strona co podałeś to jakiś demobil bo generalnie maja stare opony.... Kup dobre opony w normalnym sklepie. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że to klasa premium ale w porównaniu do chińskiego no name....

 

Dołożysz 30-50zł i masz inne markowe.

 

Ta strona co podałeś to jakiś demobil bo generalnie maja stare opony.... Kup dobre opony w normalnym sklepie. :yes:

GT Radial to wg Ciebie chiński noname?

GT Radial to indonezyjski producent i przede wszystkim jeden z największych producentów opon na świecie przecież. Mają bardzo długie tradycje oponiarske.

 

Udziałowcem ich jest Michelin. Są cenionym producentem opon ciężarowych, dla autobusów, samochodów terenowych. Produkują też opony używane w rajdach samochodowych.

 

Spora część producentów przyczep wsadza na pierwszy montaż GT Radiale obecnie.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym dziś kupował nowe opony, i zakładał jazdę w zimowych warunkach to wziąłbym całoroczne.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT Radial to wg Ciebie chiński noname? GT Radial to indonezyjski producent i przede wszystkim jeden z największych producentów opon na świecie przecież. Mają bardzo długie tradycje oponiarske. Udziałowcem ich jest Michelin. Są cenionym producentem opon ciężarowych, dla autobusów, samochodów terenowych. Produkują też opony używane w rajdach samochodowych. Spora część producentów przyczep wsadza na pierwszy montaż GT Radiale obecnie.

Miałem w koparce-dostawca po miesiącu przyjął bez mrugnięcia okiem i sam stwierdził że to wtopa. Nigdy więcej "chińskiej" oszczędności.

 

EDIT Daleko nie szukałem http://forum.karawaning.pl/topic/19303-dobór-i-kupno-opon-do-przyczepy/?p=465421

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam już pisałem. Założone opony na styk dla standardowej przyczepy z DMC 1500 a on miał DMC podniesioną do 1700. Producent nie zmienił opon i zostawił opony o nośności 850 kg. Czyli non stop trudne warunki. Być może nawet przeciążona przyczepa. Nie wiemy czy prawidłowe ciśnienie a wiadomo, że źle dobrane ciśnienie to zabójstwo dla opon.

 

A opona mimo to przez 4 lata w takich warunkach pracowała i nie pękła.

 

Ale najlepiej zwalić na opony a nie na producenta przyczepy, który wziął pieniądze za podniesienie DMC przyczepy i zapomniał opon zmienić na mocniejsze.

 

 

Jak pisałem, GT Radial dzień w dzień pokonują miliony kilometrów i nie słychać aby coś złego się z nimi działo.

 

Na forum masz trochę osób z nowymi przyczepami a tam pewnie też GT Radial. Też u siebie mam GT Radial. Przejechały już jakieś 10k km w przyczepie i nic się z nimi złego nie dzieje.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.