Skocz do zawartości

Suczawa w grudniu


qwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono Podróżników i zwracam się z uniżoną prośbą o pomoc w wytyczeniu najlepszej  trasy  z Krakowa, Rzeszowa do Suczawy/Suceava w Rumunii.

Co rozumiem pod pojęciem najlepszej trasy... jadę w tamtą stronę pierwszy raz, nie znam krajów, zwyczajów i do tego zimą. Chciałbym przejechać trasę możliwie szybko, w miarę dobrymi drogami bez opłat za nie...

Wszelkie porady mile widziane...

Pozdrawiam.

Edytowane przez qwerty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja taka np.: https://www.google.pl/maps/dir/Krakow/Suceava,+Romania/@48.6141332,20.7382064,7z/data=!4m29!4m28!1m20!1m1!1s0x471644c0354e18d1:0xb46bb6b576478abf!2m2!1d19.9449799!2d50.0646501!3m4!1m2!1d22.0102258!2d50.0319234!3s0x473cfaff354fc539:0xee67fc2a0656d565!3m4!1m2!1d21.773941!2d49.6459361!3s0x473c47cd1fe5e99b:0x880c762b60799dba!3m4!1m2!1d21.4422106!2d49.0798856!3s0x473e96a9367cfbbb:0x55d90cb26ad7a9b9!1m5!1m1!1s0x4734fc1fc6ebe593:0x1ec62d12b9588ddd!2m2!1d26.255556!2d47.651389!3e0

 

na pewno spróbuj ominąć Ukrainę, kraj to piękny i ciekawy, zwłaszcza wschodnie Karpaty, ale w tranzycie to lepiej korzystać ze Strefy Schengen  :]

 

Kraków-Rzeszów - wiadomo, później Barwinek, jeśli nie musisz jechać do Rzeszowa, możesz sobie skrócić przez Pilzno-Jasło-Miejsce Piastowe

 

Svidnik-Girlatovce-do skrzyżowania na Vranov nad Toplou; tylko nie Stropkov

dalej Vranov-Trebisov-Sátoraljaújhely czyli granica a właściwie to brak granicy  :yay:

 

przez Węgry z grubsza obojętnie, drogi są w miarę fajne, 

na pewno północną stroną miasta Nyíregyháza, z dala od płatnej M3, np. może być w kierunku miasta Kisvárda

i do granicy Csengersimai Határátkelőhely  :pad:  (uwielbiam te nazwy, spróbuj je przeczytać w czasie jazdy  :laugh:  )

 

w Rumunii po prostu trzymaj się głównych dróg, bo na skrótach może być różnie, to masz E58 Satu Mare-Baia Mare-Bistrita-Suceava

po drodze masz oczywiście góry za Piatra Fântânele, no ale inaczej się nie da

nie daj się skusić na Góry Rodniańskie :nono: , na pewno nie w zimie,

na krótko przed wyjazdem zerknij oczywiście na aktualne warunki drogowe w regionie, noi przygotuj się do jazdy w górach (łańcuchy, łopata, termos, kanapki, itp), ale to pewnie wiesz  ;)

 

pozdr

 

PS: opłaty tylko w Rumunii, ale tego nie ominiesz

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cytrus - dzięki, Twoją relację przeczytałem już dawno z zapartym tchem - może uda się w przyszłe wakacje przejechać Twoim szlakiem... ;)

 

@JINX-Sanok - dzięki, o to mi właśnie chodziło.  :blagac:

Jednak zastanawiam się :hmm:  nad wariantem przez Ukrainę, tylko tak: z Przemyśla do Czerniowic  PKS-em , a do Suczawy marszrutką... bo potrzebuję tylko być w Suczawie dzień, najwyżej dwa... niekoniecznie dojechać swoim autem... :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

Tak się złożyło, że plany musiały ulec zmianie i wyjazd nastąpił z 2-u miesięcznym opóźnieniem... do tego swoim :drive:  Wyjechałem z Krk ok. 7:00 rano - trasę obrałem wg. zaleceń kol. @JINX_Sanok - jeszcze raz dzięki za podpowiedź. Jednak, dzięki CB, pojechałem na Stropkov - kierowcy ciężarówek powiedzieli, że droga jest dobra, świeżo wyremontowana. Z powrotem ominąłem Stropkov i pojechałem drogą z pięknymi serpentynami... ;) Dobrze, że pogoda dopisała i całą trasę przejechałem ''czarnym asfaltem''.

Jadąc przez Słowację trzeba uważać na nieoznakowane patrole ichniej policji, ale starałem się kontrolować prędkość i jakoś przeszło. Węgry mnie rozczarowały co do jakości nawierzchni - może to wina jazdy bocznymi drogami...?  Rumunia  odwrotnie - zaskoczyła - trasa E58 jest na prawdę dobra i dobrze oznakowana. Na miejsce końcowe, Gura Humorului, trochę wymęczony dotarłem dopiero ok. 6:30 rano... 

post-16934-0-04308400-1429185145_thumb.jpg

 

post-16934-0-57477400-1429185167_thumb.jpg

post-16934-0-29953600-1429185259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qwerty  > Dobrze, że pogoda dopisała i całą trasę przejechałem ''czarnym asfaltem''.

Ten rok był wyjątkowy. E58 zimą jest zwykle zasypana "po pachy".

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Dzięki za zdjęcia, czy to Suczawa?

Suczawę dawno temu zaliczaliśmy jadąc tranzytem do Bułgarii.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ired - nie, to nie Suczawa - to główna ulica w Gura Humorului, widoczny żółty budynek to Hotel 'Bucovina'.

 

29 kwietnia znów mam jechać, ale tym razem do Kiszyniowa, z przystankiem w Hincesti. Wymyśliłem taką trasę: https://goo.gl/maps/J24s0 - oszczędzam około 500 km. Powrót. ze względu na 'ładunek' powrotny i zwiedzanie RO, tylko strefą Schengen: https://goo.gl/maps/23TeV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qwerty  >   Wymyśliłem taką trasę: https://goo.gl/maps/J24s0

 

My jeżdziliśmy przez Tarnopol (wtedy była lepsza droga) i przejście drogowe Seret UK/RO < zerknij > więcej ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.