Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Suczawa w grudniu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 qwerty

qwerty

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • SkądProstyń
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:SAM
  • Holownik:VW T4 ACV

Napisano 28 listopad 2014 - 23:04

Witam Szanowne Grono Podróżników i zwracam się z uniżoną prośbą o pomoc w wytyczeniu najlepszej  trasy  z Krakowa, Rzeszowa do Suczawy/Suceava w Rumunii.

Co rozumiem pod pojęciem najlepszej trasy... jadę w tamtą stronę pierwszy raz, nie znam krajów, zwyczajów i do tego zimą. Chciałbym przejechać trasę możliwie szybko, w miarę dobrymi drogami bez opłat za nie...

Wszelkie porady mile widziane...

Pozdrawiam.

Użytkownik qwerty edytował ten post 28 listopad 2014 - 23:06

#2 Cytrus

Cytrus

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów
  • SkądWarszawa
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Ford

Napisano 28 listopad 2014 - 23:31

http://forum.karawan...asierpien-2012/

hm grudzień ?

góry na pewno w białym puchu 

mega wyzwanie 

Dołączona grafika
dawniej Marc_Mari
Jedyne co mnie ogranicza to wyobraźnia

#3 JINX_Sanok

JINX_Sanok

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 691 postów
  • SkądSanok
  • Model:Swift Rapide 490/5
  • Holownik:Drakul 4x4 LPG

Napisano 29 listopad 2014 - 11:01

moja propozycja taka np.: https://www.google.p...2d47.651389!3e0

na pewno spróbuj ominąć Ukrainę, kraj to piękny i ciekawy, zwłaszcza wschodnie Karpaty, ale w tranzycie to lepiej korzystać ze Strefy Schengen  :]

Kraków-Rzeszów - wiadomo, później Barwinek, jeśli nie musisz jechać do Rzeszowa, możesz sobie skrócić przez Pilzno-Jasło-Miejsce Piastowe

Svidnik-Girlatovce-do skrzyżowania na Vranov nad Toplou; tylko nie Stropkov

dalej Vranov-Trebisov-Sátoraljaújhely czyli granica a właściwie to brak granicy  :yay:

przez Węgry z grubsza obojętnie, drogi są w miarę fajne, 

na pewno północną stroną miasta Nyíregyháza, z dala od płatnej M3, np. może być w kierunku miasta Kisvárda

i do granicy Csengersimai Határátkelőhely  :pad:  (uwielbiam te nazwy, spróbuj je przeczytać w czasie jazdy  :laugh:  )

w Rumunii po prostu trzymaj się głównych dróg, bo na skrótach może być różnie, to masz E58 Satu Mare-Baia Mare-Bistrita-Suceava

po drodze masz oczywiście góry za Piatra Fântânele, no ale inaczej się nie da

nie daj się skusić na Góry Rodniańskie :nono: , na pewno nie w zimie,

na krótko przed wyjazdem zerknij oczywiście na aktualne warunki drogowe w regionie, noi przygotuj się do jazdy w górach (łańcuchy, łopata, termos, kanapki, itp), ale to pewnie wiesz  ;)

pozdr

PS: opłaty tylko w Rumunii, ale tego nie ominiesz

Użytkownik JINX_Sanok edytował ten post 29 listopad 2014 - 11:03

"Wszystko staje się trudne, kiedy się chce posiadać różne rzeczy, nosić je ze sobą i mieć je na własność." - Snusmumriken

#4 qwerty

qwerty

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • SkądProstyń

Napisano 30 listopad 2014 - 03:01

@Cytrus - dzięki, Twoją relację przeczytałem już dawno z zapartym tchem - może uda się w przyszłe wakacje przejechać Twoim szlakiem... ;)

@JINX-Sanok - dzięki, o to mi właśnie chodziło.  :blagac:

Jednak zastanawiam się :hmm:  nad wariantem przez Ukrainę, tylko tak: z Przemyśla do Czerniowic  PKS-em , a do Suczawy marszrutką... bo potrzebuję tylko być w Suczawie dzień, najwyżej dwa... niekoniecznie dojechać swoim autem... :)

#5 qwerty

qwerty

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • SkądProstyń

Napisano 16 kwiecień 2015 - 12:54

Witam!

Tak się złożyło, że plany musiały ulec zmianie i wyjazd nastąpił z 2-u miesięcznym opóźnieniem... do tego swoim :drive:  Wyjechałem z Krk ok. 7:00 rano - trasę obrałem wg. zaleceń kol. @JINX_Sanok - jeszcze raz dzięki za podpowiedź. Jednak, dzięki CB, pojechałem na Stropkov - kierowcy ciężarówek powiedzieli, że droga jest dobra, świeżo wyremontowana. Z powrotem ominąłem Stropkov i pojechałem drogą z pięknymi serpentynami... ;) Dobrze, że pogoda dopisała i całą trasę przejechałem ''czarnym asfaltem''.

Jadąc przez Słowację trzeba uważać na nieoznakowane patrole ichniej policji, ale starałem się kontrolować prędkość i jakoś przeszło. Węgry mnie rozczarowały co do jakości nawierzchni - może to wina jazdy bocznymi drogami...?  Rumunia  odwrotnie - zaskoczyła - trasa E58 jest na prawdę dobra i dobrze oznakowana. Na miejsce końcowe, Gura Humorului, trochę wymęczony dotarłem dopiero ok. 6:30 rano... 

Barwinek.JPG

Załączone miniatury

• Jezioro.JPG
  • Hotel Bucovina.JPG

#6 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3135 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 16 kwiecień 2015 - 13:31

@qwerty  > Dobrze, że pogoda dopisała i całą trasę przejechałem ''czarnym asfaltem''.

Ten rok był wyjątkowy. E58 zimą jest zwykle zasypana "po pachy".

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Dzięki za zdjęcia, czy to Suczawa?

Suczawę dawno temu zaliczaliśmy jadąc tranzytem do Bułgarii.

Użytkownik ired edytował ten post 16 kwiecień 2015 - 13:35

#7 qwerty

qwerty

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
  • SkądProstyń

Napisano 16 kwiecień 2015 - 22:19

@ired - nie, to nie Suczawa - to główna ulica w Gura Humorului, widoczny żółty budynek to Hotel 'Bucovina'.

29 kwietnia znów mam jechać, ale tym razem do Kiszyniowa, z przystankiem w Hincesti. Wymyśliłem taką trasę: https://goo.gl/maps/J24s0 - oszczędzam około 500 km. Powrót. ze względu na 'ładunek' powrotny i zwiedzanie RO, tylko strefą Schengen: https://goo.gl/maps/23TeV

#8 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3135 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 17 kwiecień 2015 - 07:07

@qwerty  >   Wymyśliłem taką trasę: https://goo.gl/maps/J24s0

My jeżdziliśmy przez Tarnopol (wtedy była lepsza droga) i przejście drogowe Seret UK/RO < zerknij > więcej ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Użytkownik ired edytował ten post 17 kwiecień 2015 - 07:10

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych