Skocz do zawartości

Ogrzewanie Truma na minimum a grzeje na ful ...


Rekomendowane odpowiedzi

Tak będę musiał zrobić.Zobaczę jak sytuacja wygląda.Jak nie podołam to może jakiś Pan Gazik to ogarnie.W końcu zasada działania takiego piecyka jest taka sama jak zasada działania ogrzewania gazowego wyrzutowego w mieszkaniu.Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam ponownie
Tak jak mówiłem spróbowałem sam zadziałać w temacie tego nieszczęsnego piecyka.I tak rozebrałem,poczyściłem i ...no właśnie.Poskładałem i jak to często bywa nad było mi elementów^_^.Macie może jakiś plan gdzie powinna przychodzić ta sprężyna?Jestem na 90% pewny,że była gdzieś między tymi brązowymi plastikami tylko za żadne skarby nie potrafię jej tam dopasować.A może się gdzieś potraciłem i powinna być gdzieś indziej?Poratujecie?

20180310_142506.jpg

20180310_142446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po wielu próbach wydaje mi się że ta sprężyna powinna być w tym zagłębieniu pod grubszą z części od termopary.Tutaj jednak pojawiły się kolejne kłopoty.Po skręceniu i spasowaniu tych plastików okazało się że zawór przepuszcza gaz cały czas i tylko zakręcenie butli powoduje zamknięcie dopływu gazu.Za drugim razem i kolejnym przypasowaniu gdzieś znikł mi zakres bo piecyk startował tak jakby na 5-6 a kończył gdzieś w nie wiadomo gdzie.Chyba trzeba specjalisty:angry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna wchodzi w środkową górną część z twoich zdjęć. Z tego co pamiętam z drugiej strony opiera się na tej beczułce od kapilary. Jeśli założyłeś bez sprężyny to gaz może ciągle lecieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedź.Juto spróbuję jeszcze raz pod to podejść.Gdybym jednak poległ macie może jakieś namiary na osobę lub warsztat na terenie śląska która/który się takimi rzeczami zajmuje?Rozmawiałem z paroma Panami "Gazikami"ale czasem mam wrażenie,że oni to najchętniej montowali by nowe junkersy.Dzięki i miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to rozebrałeś to chyba powinieneś złożyć, od tego są zdjęcia i aparat w telefonie i rysunki w necie.
Oczywiście nie zdziwił bym się gdyby nikt nie chciał się za to zabrać. Rozłożony na kawałki sprzęt- to wpuszczenie się w kanał na własną prośbę.
Brnij dalej skoro zacząłeś, to nie jest kosmiczna technologia tylko zawór z dwoma zabezpieczeniami

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam problem z takim samym modelem piecyka. Po włożeniu baterii iskrownik cały czas pracuje, nawet bez wciśniętego pokrętła. Gdzie może być problem? Czy Serwis gazowy od junkersów jest w stanie zrobić serwis takiego piecyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie odpalałem takiego pieca. W momencie uruchomienia przekręcenie pokrętła puszcza gaz ? a wciśnięcie uruchamia iskrownik ? Dobre rozwiązanie z tym innym przełącznikiem zamiast oryginału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darco36 napisał:

W momencie uruchomienia przekręcenie pokrętła puszcza gaz ? a wciśnięcie uruchamia iskrownik ? 

Odwrotnie, przekręcenie pokrętla uruchamia iskrownik, wciśnięcie puszcza gaz.

Potem gaz jest puszczany przez termoparę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.