Skocz do zawartości

Ile powinien przetrwać tłumik?


batu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Auto to benzyna + gaz.

Nie kupię oryginalnego tłumika do auta, które ma 12 lat - chodzi o Vectrę.

Auto ma niewielką wartość, ale nie zmienia to faktu, że chciałbym jakieś trwałe rozwiązanie.

Proszę o jakiegoś sensownego polskiego producenta, który nie ma cen z kosmosu, lecz odwrotnie - ma jakościowe tłumiki.

Dacie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to benzyna + gaz.

Nie kupię oryginalnego tłumika do auta, które ma 12 lat - chodzi o Vectrę.

Auto ma niewielką wartość, ale nie zmienia to faktu, że chciałbym jakieś trwałe rozwiązanie.

Proszę o jakiegoś sensownego polskiego producenta, który nie ma cen z kosmosu, lecz odwrotnie - ma jakościowe tłumiki.

Dacie jakieś sugestie?

Z jakiego miasta jesteś? Ja znam bardzo dobry zakład specjalizujący się w układach wydechowych i do tego nie drogi. Sam u nich wymieniałem i poleciłem znajomym, oni też są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to benzyna + gaz.

Nie kupię oryginalnego tłumika do auta, które ma 12 lat - chodzi o Vectrę.

Auto ma niewielką wartość, ale nie zmienia to faktu, że chciałbym jakieś trwałe rozwiązanie.

...

Dacie jakieś sugestie?

@batu napisał:

...chciałbym jakieś trwałe rozwiązanie.

... zerknij niżej na PATENT >  RobiBona

 

... najlepiej jest zrobić dodatkowy otwór w tłumiku w najniższym miejscu fi 3 mm,

żeby woda wyciekała.  < nie przez końcówkę tłumika tylko przez dodatkowy otwór

... takie rozwiązanie z otworem od spodu spotyka się w ORYGINALNYCH tłumikach.

 

Woda zawarta w święconym paliwie, nie będzie "stała" w końcowym tłumiku tylko będzie miała swobodny odpływ.

Żywotność tłumika wzrasta.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez taki otworek robiony wiertarką to chyba nie tylko woda, ale i spaliny będą wylatywać i w końcu powstanie ognisko zapalne do przepalenia obudowy tłumika i będzie PYRKOLIŁOOOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izawit, Asmet - to średnia połka. Ze 3, może 4 lata wytrzymają w gazie.

 

Swojego czasu zakładałem do Audi 100 (tzw. cygaro) tłumiki firmy Asmet . Jeździłem z nimi 5 lat po założeniu i pewnie jeszcze latały sporo po sprzedaży . Dodam , że Audi miałem z gazem , więc tłumiki spełniły się w swojej roli na 100% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... powstanie ognisko zapalne do przepalenia obudowy tłumika... < tu jest tylko korozja

@Port

Przy kolektorze [czerwona kropka] jest ~800°C, tu jest para wodna, na końcu [niebieska kropka] zamienia się w wodę,

Woda która czasami widoczna jest jak się jedzie za autem ruszającym, kapie ... wylewa się z rury tłumika końcowego.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody do tłumika końcowego, zwłaszcza w benzynkach, dolewają także Karcherem na myjniach, i to spore ilości.

Do każdej rury można wlać wodę, nie tylko do benzyniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdej rury można wlać wodę, nie tylko do benzyniaków.

Niby tak, ale przyznasz chyba, że do ropola jest to bardzo trudne, gdyż wylot rury wydechowej jest skierowany zawsze do dołu.

W benzynach zaś jak pryska Karcherem na zderzak, to leje strumień wody także w końcówkę wydechu.

W Megance, którą posiadałem przed Laguną, był dedykowany sportowy potężny wydech Remusa i na myjni każdorazowo zatykałem wloty szmatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale przyznasz chyba, że do ropola jest to bardzo trudne, gdyż wylot rury wydechowej jest skierowany zawsze do dołu.

W benzynach zaś jak pryska Karcherem na zderzak, to leje strumień wody także w końcówkę wydechu.

W Megance, którą posiadałem przed Laguną, był dedykowany sportowy potężny wydech Remusa i na myjni każdorazowo zatykałem wloty szmatą.

Masz rację Kolego, ale żeby zatykać rurę szmatą na myjce, to pierwszy raz słyszę, a na pewno nie widziałem, ale każdy ma swoje sposoby na różne problemy. Jak Janek z "Czterech pancernych" :hehe: Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.