Skocz do zawartości

Skrzynia ogrodowa jako zamiennik


pwtwsw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wykorzystaniem rampy do przewozu skutera do zamontowania na niej pojemnika, skrzyni do przewozu np. krzesełek i stolika. Skrzynia oczywiście nie byłaby zamontowana na stałe. Wykorzystywana by była sporadycznie. Ceny oryginalnych boxów są dosyć duże i stąd mój pomysł wykorzystania skrzyni ogrodowej, np takiej 

http://allegro.pl/duza-skrzynia-ogrodowa-pojemnik-na-taras-ptso0061-i3952382308.html

 

Swoją drogą jej wymiary idealnie by mi pasowały, no i jej waga, co ma bardzo istotne znaczenie. 

Jak myślicie. Wytrzymała by taka skrzynia jazdę na rampie? 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, ze musiałbym dokonać kilku przeróbek, ale byłyby to przeróbki raczej kosmetyczno - wzmacniające. Może ktoś ma taką skrzynie w swoim ogrodzie i mógłby się wypowiedzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji prezentacji mojego kufra pisałem kiedyś o takich wynalazkach.

Jest polska firma co produkuje skrzynie na piasek / sorbent . Widziałem gdzieś  na stacji BP wypisz /wymaluj skrzynie jak wypasiony kufer do montażu na dyszel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - sorbentowe i piaskowe to z reguły  mocne konstrukcje, zwłaszcza te większe, niestety cena większych boli bo to kilka stów wnet oryginalny kufer kupi  i cięte są z reguły w dół - na szybko możesz zerknąć i zobaczyć wymiary pewnie są tez i inne może lepiej pasujące.

Ogrodowe skrzynki akurat przerabiam temat bo mi kuferek mały cena już od 100 - kupiłem lekko uszkodzoną dolne zaczepy za 40zł taką jak ta - potwierdzam opinie kolegów każda ogrodowa to słabizna - konieczny stelaż i dno do środka inaczej graty pogubisz, jako powłoka zewn. jest ok..

Jeszcze takie sprawki:  ogrodowe są ciut niższe od butli  11-tki trzeba pokombinować np. z zagłębieniem dna żeby butla 11-tka na stojaka wlazła, następny temat to ograniczenie promienia skrętu u mnie max 40-45 cm skrzynia bo inaczej to kolizyjność  w pełnym co prawda teoretycznym skręcie bo rzadko się tak na maksa kreci - zmierz i rozrysuj sobie zestaw w pełnym skręcie najlepiej przed kupnem skrzyni żebyś kuku nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie sugestie i podpowiedzi. Szczególnie Grześkowi za fotki. Przydadzą się.

Smoku ja tą skrzynię chcę założyć z tyłu kampiurka także problem skrętu raczej mnie nie dotyczy. W skrzyni nie będę upychał nic ciężkiego, jedynie foteliki i stolik.

Pozdrawiam i do zobaczyska!!! 

Edytowane przez pwtwsw (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :-) zasugerowałem się moim budzianym rozwiązaniem i chęcią przekazania moich doświadczeń w temacie, nawet nie zerknąłem na profil :-)  tak to jest jak człek  nad ranem posty pisze zamiast spać i w dodatku nie czyta wątka od poczatku - sorry mea culpa, mea maxima culpa :-)

 

żart - jak to nie dotyczy dłuższe - tabliczkę powiesić uwaga zachodzi przy skręcie jak na Jelczach starych ogórkach przegubowcach :-)

 

A tak poważnie widziałem jak autko tyle że trochę dłuższe od Twojego zawadziło lewym tyłem o sosenkę w prostym podjeździe do nabrania wody, z wypożyczalni toto było i feeest długie kawał chałupy za tylna ośke  mu wystawało a kierowca na co dzień chyba tylko osobówką powoził, pożyczył chłopina na wakacje no i kuku zrobił.

 

No nic może komuś kiedyś przyda się ta podpowiedź o promieniu skrętu :-)

Jednak nawet w kamperowym przypadku bym te ogrodową paczkę wzmocnił - liche toto badziewie strasznie :-) a producenci piszą namolnie w reklamówkach że siedzieć na tym można ja przy moich 85kg trochę bałbym się pomimo ze lecieć niewysoko :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.