Skocz do zawartości

Lago di Caldonazzo - czy ktoś był i co widział?


Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie

 

Jak już kilka razy pisałem, w tym roku stanowczo mówimy NIE, Chorwacji. Czas na zmiany.

 

Włochy chodzą nam po głowie,trochę dowiadywałem się na"Włoskich wakacjach Miodziów" jednak Dolomity, juz od zeszłego roku, też kuszą. A trochę zniechęcają opowieści o dywizjonach komarów atakujących wieczorami na wybrzeżu  :look:

 

Podobno tytułowe jezioro jest bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym i kempingowym. Czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć temu stwierdzeniu??

 

Ma również tą zaletę, ze nie jest daleko od Austrii, a ją też bierzemy pod uwagę w tegorocznych wojażach.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A my w tym roku odwrotnie, dość brudnych Włoch, jedziemy do Chorwacji , co do komarów na wybrzeżu to przesadzone opinie, opryskują przed komarami na bieżąco , gdzieś już czytałem że te jeziora są trochę tylko cieplejsze od Bałtyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest  temperatura wody w takich jeziorach?

Faktycznie są piękne ale temp wody też jest ważna.

 

Caldo, to wbrew pozorom znaczy po włosku "ciepły" ....... więc Caldonazzo..... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest  temperatura wody w takich jeziorach?

Faktycznie są piękne ale temp wody też jest ważna.

@P_JA

Temperature acqua lago di Caldonazzo < prego

 

MAGGIO 18°C

GIUGNO 20°C

LUGLIO 23°C

AGOSTO 24°C

SETTEMBRE 20°C

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeziora w Italii to polecam J.Garda kemping Amici di Lazise.Byliśmy z mężem pod koniec sierpnia 2013.Było super.Kemping nie duży,czysty,jest również basen na kempingu.A co ważne-spokój.Właściciele sympatyczni i bardzo przyjażni.Woda w jeziorze bardzo ciepła-nie mierzyłam temp.ale wychodzić się nie chciało.Komarów nie było.Bardzo blisko Gardalandia.Wzdłuż jeziora droga rowerowa.Polecam,można też zwiedzić piękne małe miasteczka po drugiej stronie jeziora, tej górzystej.Są urocze.Porozumieć się można zarówno po angielsku jak i po niemiecku.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem nad Gardą trzy razy - jest super, ale dosyć drogo. Głównie dlatego, że blisko nad Gardę jest z Niemiec.

Niemcy mówią, że Garda to ogródek Monachium.

Jeżeli szukasz we Włoszech, czegoś spokojniejszego, ale równie atrakcyjnego to polecam Lago di Maggiore.

Miejsce jest super. Masa atrakcji. Mozna zahaczyć też o Szwajcarię (Locarno).

Woda zdecydowanie zimniejsza jak w Gardzie, ale cieplejsza jak w Bałtyku (przynajmniej w okolicach Kołobrzegu).

Jakieś 30% taniej jak nad Gardą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mozna zahaczyć też o Szwajcarię (Locarno).

 

A jak z kwestią wjazdu do Szwajcarii? Oni tam podobno zwracają uwagę na normy Euro itp.... nie wiem czy by mnie wpuścili z moim leciwym holownikiem   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.