Skocz do zawartości

Toaleta c200-czujnik?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko-posiadam toaletę c200 z osobno napełnianym zbioprnikiem na wodę do spłuczki. i nie wiem do czego w pojemniku na kasetę sa dwie baterie R-6, czy toaleta posiada czujnik braku wody w zbiorniku(coś tam na obudowie słuczki jest-pompka ręczna)

i czy posiada czujnik napełnienia kasety na ścieki???

Pozdrawiam i jak zawsze liczę na pomoc z góry dziękując-MAGZYG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko-posiadam toaletę c200 z osobno napełnianym zbioprnikiem na wodę do spłuczki. i nie wiem do czego w pojemniku na kasetę sa dwie baterie R-6, czy toaleta posiada czujnik braku wody w zbiorniku(coś tam na obudowie słuczki jest-pompka ręczna)

i czy posiada czujnik napełnienia kasety na ścieki???

Pozdrawiam i jak zawsze liczę na pomoc z góry dziękując-MAGZYG

 

Witam !

 

post-8228-0-97239200-1372935190_thumb.jpg

 

Thetford

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

 

attachicon.gifbatt C200.JPG

 

Thetford

 

Witam

 

U mnie jest kibelek C 200CWE i nie widzę nigdzie bateryjek jest co prawda jakiś pojemnik ale nie dochodzą do niego przewody i jest dużo szerszy niż by miał być tylko na 2 baterie r-6. Widzę też jakiś czujnik ale przewody idą do góry, a tam niczego się nie dopatrzyłem nawet rozebrałem spłuczkę bo musiałem wymienić  elektryczną pompkę wody ponieważ poprzednik spuścił na zimę wodę ze spłuczki ale zapomniał o pompkach i bateriach, a mróz zrobił swoje może ma ktoś zdjęcie wnętrza miejsca z kasetą lub jakieś inne informacje.

pozdrawiamkz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Pływak w kasecie jest z małym magnesem (10). Gdy w kasecie jest już ok. 15 l zawartości, to pływak z magnesem podnosi się do ustalonego poziomu. W tym miejscu po drugiej stronie zbiornika (na obudowie toalety) jest zamontowany czujnik kontaktronowy (23), który w tym momencie zwiera swoje zestyki i tym samym podaje przewodami (24) zasilanie z baterii umieszczonych w pojemniku (22), na diodę LED (25). Ta świecąc, informuje, że już najwyższy czas na opróżnienie kasety :tuptup:

 

post-8228-0-29809800-1375644675_thumb.jpg

Jak widać, układ jest dziecinnie prosty (dioda, baterie, kontaktron). Śledząc przewody, można dokładnie wywnioskować, gdzie jest (lub gdzie był  ;)   ) pojemnik na baterie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Podepnę się jeśli można.

Też mam mały problem z tą elektroniką. Nie działa mi powiadomienie o napełnieniu kasety.

Zaglądałem do kasety i pływak jest - czy kompletny nie wiem.

Przyłożyłem magnes do kontraktona i nie zapala się nic. Stąd wnioskuję, że może ta kontrolka [żarówka/dioda] nie działa.

U mnie zamiast baterii jest doprowadzone napięcie 12v. Napięcie dochodzi.

Nie sprawdzałem, czy kontrakton zwiera. Nie chciałem obierać przewodów. Chciałbym sprawdzić żarówkę na początek.

Nie umiem tego rozebrać.

 

Można prosić o podpowiedź?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

odgrzewam temat, czy ktoś znalazł mityczny pojemnik na baterie? Ja tez mam podobny problem. Nowy pływak nic nie daje, a nie mogę znaleźć pojemnika na baterie...Jest bezpiecznik, ale on raczej dotyczy spłuczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, pojemnik jest ale sa tam zmostkowane dwa przewody i bezpiecznik. Mysle ze podlaczone gdzies pod 12v, moze tak samo jak spluczka... Nie znam sie ale widze ze troche zasniedziale. Bezpiecznik wymienilem i.... dalej nic.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przerabiałem ten temat. Pojemnik  na baterie dokupiłem i powinien być po lewej stronie kasety . Jeden przewód idzie na kontrakton i wraca na diodę, a drugi bezpośrednio z bateri na diodę. Jeżeli przyłożysz magnes do kontraktona, to dioda powinna się zapalić. Dostęp do diody jest od góry pod rączką od spłuczki (są wkręty). Niestety po zakupieniu nowej kasety z alegro i po zamontowaniu, okazało się, że kontrakton nie widział pływaka w kasecie (kontrakton musiałem przesunąć o parę centymetrów głębiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.