Skocz do zawartości

Budapeszt zwiedzanie


PATI73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad tematem zwiedzania Budapesztu podczas majówki 2013, ale pasował by mi taki kemping żeby nie trzeba było latac po centrum z przyczepą, no i baseny termalne najlepiej koedukacyjne bo z tym różnie bywa. Czy macie kochani jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO camping Roma (Romai) przy wjeździe do miasta od północy. 5 min od stacji kolejki, która wjeżdża do ostatniej stacji metra.

Kupujesz bilet całodniowy na wszystkie środki lokomocji (autobus, metro, tramwaj i kolejka) i hulasz po mieście. UWAGA! są tez rodzinne - opłaca się :) nawet nie próbuj jeździć samochodem po mieście. Szkoda czasu a i napić sie w dzień zimnego piwka można.

 

Jakby co - pytaj.

 

Pozdro

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie są koszty takiego biletu i co to znaczy rodzinny.

Będę w skaldzie: 2 dorosłe + 1 dziecko + kolejne 2 dorosłe.

Da się to jakoś pod ten rodzinny podciągnąć?

Pytam, bo na 99% będę tam między 1 a 15 września.

To tak podłączając się do pytania koleżanki :)

 

Tyle, że będę jechał od strony Balatotu (Veszprem), jechać na stację o której mówisz czy znajdzie się coś od mojej strony? Będę tylko holownikiem bez przyczepki (zostaje nad Balatonem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie są koszty takiego biletu i co to znaczy rodzinny.

Będę w skaldzie: 2 dorosłe + 1 dziecko + kolejne 2 dorosłe.

Da się to jakoś pod ten rodzinny podciągnąć?

Pytam, bo na 99% będę tam między 1 a 15 września.

To tak podłączając się do pytania koleżanki :)

 

Tyle, że będę jechał od strony Balatotu (Veszprem), jechać na stację o której mówisz czy znajdzie się coś od mojej strony? Będę tylko holownikiem bez przyczepki (zostaje nad Balatonem).

Wedle mojej wiedzy od południa nie ma żadnego kampingu. Ceny Ci nie podam ale myślę, że na stronie Budapesztu powinieneś znaleźć. 2 dorosłe + dziecko = rodzinny. Reszta - normalnie. Pamietam jednak, że nie był to jakiś gigantyczny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie są koszty takiego biletu i co to znaczy rodzinny.

Będę w skaldzie: 2 dorosłe + 1 dziecko + kolejne 2 dorosłe.

Da się to jakoś pod ten rodzinny podciągnąć?

...

 

Bilety rodzinne zależnie od kraju, regionu itd to 2+1, 2+2, 2+3 Trójka dorosłych z jakąkolwiek liczba dzieci już się nie załapie Pisze to z czym się spotkałem ale jak może być faktycznie to :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wedle mojej wiedzy od południa nie ma żadnego kampingu. Ceny Ci nie podam ale myślę, że na stronie Budapesztu powinieneś znaleźć. 2 dorosłe + dziecko = rodzinny. Reszta - normalnie. Pamietam jednak, że nie był to jakiś gigantyczny wydatek.

 

 

 

 

 

OK, ale czy jest jakaś stacja kolejki + parking od strony zachodnio - południowej na której warto zostawić samochód i dalej już transportem miejskim? Przyczepa zostaje na ten czas na campie nad balatonem.

 

kit, dzieki sumie to logiczne ale jakos nigdy jeszcze nie korzystałem z żadnego rodzinnego a najprostsze nie przyszło mi do głowy.

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale czy jest jakaś stacja kolejki + parking od strony zachodnio - południowej na której warto zostawić samochód i dalej już transportem miejskim? Przyczepa zostaje na ten czas na campie nad balatonem.

 

kit, dzieki sumie to logiczne ale jakos nigdy jeszcze nie korzystałem z żadnego rodzinnego a najprostsze nie przyszło mi do głowy.

 

Na pewno znajdziesz parking koło ostatniej stacji kolejki. Plan Budapesztu i do dzieła :)

 

Tez tak robiłem jak byliśmy na basenach w Cegled.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kempingi na południu Budapesztu;

 

- Niche Camping, XII , Zugligeti Ut. 101 ,tel.+36 1 200 8346,

 

- Metro Tennis Camping ,XVI, Csomori ut. 158 , tel.+36 1 406 5584,

 

- Csilerberci Camping , XII, Konloly- Thes Miklos Ut.21, tel.+36 1 395 6537

 

Polecam kemping w centrum- Haller Camping ,1096 Budapeszt, Haller Ut.27, tel. +36 1 476 3418,

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądałam i niestety żaden z nich nie ma połączenia z basenami termalnymi, chyba że coś przeoczyłam

 

Żaden camping w Budapeszcie nie ma połączenia z basenami termalnymi a przynajmniej ja takiego nie znalazłem.

Camping Roma ma basen na terenie ale nie termalny. Jednak korzystając z komunikacji miejskiej jesteś w stanie w pół godziny dostać się na Wyspę Świętej Małgorzaty, lub na Kąpieliska Szechyniego (obok bardzo ciekawe Muzeum Transportu i wesołe miasteczko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.