Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sławcio

Witam.

No to sobie poczytam :hehe:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Ja myślę, że w tym roku mi się uda wyjazd na Ukrainę....W zeszłym roku ze względu na finanse nie dałem rady, ale myślę, że w tym roku wypali. Tyle, że ja z małymi dziećmi, więc raczej tak 1/3 pobytu na zwiedzanie, reszta stacjonarnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
machoony

Ja myślę, że w tym roku mi się uda wyjazd na Ukrainę....W zeszłym roku ze względu na finanse nie dałem rady, ale myślę, że w tym roku wypali. Tyle, że ja z małymi dziećmi, więc raczej tak 1/3 pobytu na zwiedzanie, reszta stacjonarnie.

Jak małymi? Nasz Mietek będzie miał w wakacje 3latka i chętnie pozyskamy towarzyszy zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

4,5 i 7 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
darek126N

I w tym roku „GWIAZDKA” też nas zaskoczyła.

Siedzimy sobie w domku, śnieg sypie za oknem a tu nagle puk-puk słychać, otwieram drzwi a a tu paczka świąteczna piękny prezent noworoczny z mnóstwem pięknych wspomnień z ubiegłego roku

Popatrzcie sami

post-3053-0-65190700-1358077516_thumb.jpg

„GWIAZDCE” bardzo dziękujemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szaraja

Przyjemnie powspominać,

my już wakacje mamy na ten rok dopięte, ale nie z przyczepką - termin też nie wakacyjny bo okres Bożego Ciała- 10 dni w Hiszpanii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szaraja

Troszkę tytułem podsumowania i celem dodania kontaktów na Ukrainie:

nocleg w Odessie http://nedwijimost.at.ua/ lub http://odessa2012.mirkvartir.ua/ oraz mail do Pitera- starszy pan, ale zna angielski help20121@mail.ru

nocleg w hotelu w Równem http://sofiahotel.com.ua/, jest tam również motel w niższym standardzie i cenie.

Półwysep Tarchanchut - u Tamary - jechać w kierunku półwyspu przez ostatnia miejscowość, wjazd po prawej stronie za dużym placem, z charakterystyczną budką w czerwono - białę pasy i gościem pilnującym wjazdu

Numer telefonu do właściciela żaglówki, którą pływaliśmy - ma na imię Dima tel. +380669813329, wynajmuje też na dłuższe rejsy, jest to pełnomorski jacht dobrze wyposażony. Mówi po angielsku, ale słabo, choć można się porozumieć

W Sewastopolu camping jest od strony zachodniej, aby dostać się do centrum miasta trzeba objechać zatokę, lub płynąc promem który jest w odległości ok.1.5km od campingu.

Nazwa miejscowości na Krymie gdzie mieszkaliśmy na ostatnim campingu jest na zdjęciu, jeśli nie ma na forum to jeszcze dołożymy. Niestety ale wizytówkę zgubiłam.

To by było chyba na tyle...

Edytowane przez Szaraja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dawidknaus

a powieccie czy na takie wojaże z dziecmi małymi,potrzeba do przekroczenia granicy jakiś paszport na maluchów czy dow osobisty,co zabieracie ze sobą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JacekSz

Nasze dzieci mają paszporty. Po zmianach w prawie paszportowym (wyeliminowano możliwość wpisania dzieci do paszportu rodziców) dziecko musi posiadać paszport. .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
franciszek42

Mamy zblizajaca sie zime ale po pdsumowaniu mijajacego roku nasuwa sie pytanie co w przyszlym 2014roku-gdzie pojechc i co zobaczyc.Cala poludniowa europe i czesc Azji juz mam za soba.Nasuwa sie chec wyjazdu na krym.Jednak z oczywistych wzgledow mam troche obawe samotnie tam podrozowac.Dlatego juz teraz z duzym wyprzedzeniem poddaje ten temat do przemyslenia i wyrazenia swoich opinii.Najwiekszym problemem jest jak slysze i czytam jakkosc nawierzchni drog.Moje plany to jechac glownymi drogami do Stereguszcze na camping DELFIN ze Lwowa.Moze rowniez ten temat dla kogos bedzie interesujacy to wspolnie taka podroz mozemy uskutecznic.Do tej pory podrozowalem w duecie z zona ale ten wyjazd chyba samotnie odpada.Czekam na opinie w tym wzgledzie jak rowniez propozycje i uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rysiaczek

Czyta się jak dobrą beletrystykę . I jeszcze te fotki ! Byłem kiedyś dawno temu w tych klimatach ale w innych warunkach .Wasza relacja przywróciła falę wspomnień.

Dzięki !

Edytowane przez Rysiaczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szaraja

Poczytałąm sobie dzisiaj nasze wspomnienia, fakt łezka w oku się kręci, tym bardziej, że nieprędko uda się to powtórzyć, albo poszerzyc o kolejne wschodnie destynacje. Wakacje 2015 wstepnie zaplanowane, a miały być całkiem inne- miał być Bajkał :swieca:

Chyba jeszcze Gruzja jest w miarę dostepna, może w przyszłym roku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi