Skocz do zawartości
nowy8

WC Thetford typ C2

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer

Tak zrobię w poniedziałek to rozbiorę , i dam znać , (a tak nie w temacie mierzyłeś może ile masz volt na kablach które idą do akumulatora, nie podłączone do aku , ), a ta klapka to u góry przekręcam ale patrze i tak jak wczesniej pisałem nie odsuwa się zostaje np.cm i pokrętłem nie da rady dopiero jak pomogę ręką popchnąć klapkę to się chowa cała , , wychodzi na to że wina leży po stronie klapki , .Sprawdżę ,dzięki za wszystko

Sprawdź najpierw czy przekręcając energicznie samym pokrętłem na kasecie, zawór otwiera się do pełnego otworu.

Jeśli nie, to wina po stronie mechanizmu w kasecie.

... a tak nie w temacie mierzyłeś może ile masz volt na kablach które idą do akumulatora, nie podłączone do aku

U mnie jest układ buforowy i nie miałem potrzeby sprawdzania.

Opisałem Ci to w temacie.

;)

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nowy8

wina pokrętła na kasecie przy ostatnim centymetrze chowania się klapki jest większy opór , czyli wina klapki w kasecie, dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemo.D

wina pokrętła na kasecie przy ostatnim centymetrze chowania się klapki jest większy opór , czyli wina klapki w kasecie, dzięki wielkie

To jest wina uszczelki ( tej okrągłej na rysunku złożeni-owym) w kasecie -> wymienisz i po sprawie.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nowy8

Kristofer Ty to musisz mieć opanowane na wszystkie moje pytania , od razu schemat, rysunek, super. Kolego Przemo po wyciągnięciu tej uszczelki ten sam problem cos w kasecie ,coś przy końcu delikatnie blokuje, kaseta na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Kristofer Ty to musisz mieć opanowane na wszystkie moje pytania , od razu schemat, rysunek, super. Kolego Przemo po wyciągnięciu tej uszczelki ten sam problem cos w kasecie ,coś przy końcu delikatnie blokuje, kaseta na zewnątrz.

;)

I jak ?

Doszedłeś do jakiegoś rozwiązania problemu z kasetą ? Rozebrałeś te elementy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nowy8

nie , mały młynek w robocie i w związku z tym brak czasu . Ja to już raz rozbierałem i po ściągnięciu gumy tam był dalej przy koncu taki mały opór, Da się to rozebrać tak aby mieć tą klapkę w ręku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

nie , mały młynek w robocie i w związku z tym brak czasu . Ja to już raz rozbierałem i po ściągnięciu gumy tam był dalej przy koncu taki mały opór, Da się to rozebrać tak aby mieć tą klapkę w ręku?

Jestem ciekawy, co się okaże, jak to rozbierzesz. Sam nigdy kasety nie rozbierałem, ale skoro większość tych elementów można kupić jako części zamienne, to jest niemal pewne, że to wszystko się rozbiera. Trzeba to tylko robić z głową, aby czegoś nie uszkodzić.

Wydaje mi się, że (tak, jak Ci już kiedyś pisałem) przeszkadza Ci jakiś stary osad kamienny w okolicy tych elementów wewnątrz, ew. jest coś zatarte. Sprawdź i daj znać.

:hej:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nowy8

czesc , miałem to przed soba i nic wymyłem to tak jak trzeba , i jest lepiej , ale z wyciągnięciem tej klapki dałem sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
carbonara

Witajcie

mam problem po zimie przestała działać mi spłuczka w takiej toalecie, o której wcześniej pisaliście. Płyn jest wlany i widoczny w szklanej rurce. Przy naciśnięciu spłuczki słychać działanie pompki, ale woda nie płynie. Próbowałem nakłówać szpilką sam wylew i nic nie pomogło. Zastanawiałem się jak dotrzeć do tych wszystkich przewodów, ale patrząc na toaletę nie mam pomysłu jak ją rozebrać (i później dobrze złożyć:)). Jestem w tej chwili na kampingu także szybkie odpowiedzi będą mile widziane:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miodzio

Carbonara do pompki i wężyków od niej do spustu dostajesz się poprzez wyjęcie pojemnika na papier toaletowy.

Jak to wyjmiesz to masz dostęp do pompki. Spróbuj czy tam gdzieś wężyk nie spadł, bo jeżeli pompka pracuje to nie wiem co by to jeszcze mogło być innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kogut69

Jeśli pompka szumi a woda nie leci to najprawdopodobniej urwała się ośka przed samym wirnikiem ... korozja .... nowa pompka kosztuje max 70 zł .... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
carbonara

wielkie dzięki za szybką reakcję, jak tylko skończę to dam znać czy się udało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
makac

Witam to i ja zaapeluję o pomoc toaleta - kaseta jak na rysunkach na poprzedniej stronie, nie elektryczna tylko ręczna taka pompka wyglądająca jak akordeon. Trzy dni do wyjazdu postanowiłem dzisiaj sprawdzic i nie mogę z nia dojść do łądu zalałęm z 15 l wody aby sprawdzić działanie ato klops przy otwartej klapce sedesu ledwie siorbie troszkę wody i to przy bardzo energicznym przekręcaniu. Toaleta z wyglądu nigdy nie używana. Pomocy za trzy dni wyjazd oświećcie mnie troszke Maciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kmtaxi

Może to coś pomoże.

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
carbonara

dziękuję za pomoc, okazało się, że wystarczyło trochę pogrzebać ręką przy pompce i tamujący korzuch przepchnęła woda, Wszystko działa jak należy i wraz z rodziną mogę cieszyć się tylko atmosferą wakacji:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi