Skocz do zawartości

Jak podłączyć urządzenie 9V do instalacji 12V?


CIN CINO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sorki :blagac: że podepnę się pod temat, ale nie będę zakładał osobnego,

chcę podpiąć radio samochodowe w przyczepce plus jeden może dwa głośniki, czy

radio można podłączyć bezpośrednio do zasilacza 12V w przyczepce czy trzeba

coś kombinować. Dzięki za odpowiedź:dzieki: i jeszcze raz sorki za OT.

 

Pozdrawiam. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale może warczeć przy zasilaniu sieciowym. Trzeba wtedy dorobić filtrację: jedna dioda prostownicza a za nią jeden (lub kilka) kondensator elektrolityczny.. Czyli od + zasilacza włączasz diodę (2-5A) w kierunku przewodzenia (jeśli podłączysz odwrotnie nic się nie stanie poza tym że radio nie będzie działać), do drugiej końcowki diody + kondensatora elektrolitycznego i + radia. Minus kondensatora i minus radia podłączasz do _ zasilacza (czyli masy przyczepy). Jeśli radio dalej będzie warczeć - dokładasz równolegle dodatkowe kondensatory (+ do +, - do -). Kondensatory 470 - 1000 uF (lub więcej) na 16V (lub więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale może warczeć przy zasilaniu sieciowym. Trzeba wtedy dorobić filtrację: jedna dioda prostownicza a za nią jeden (lub kilka) kondensator elektrolityczny.. Czyli od + zasilacza włączasz diodę (2-5A) w kierunku przewodzenia (jeśli podłączysz odwrotnie nic się nie stanie poza tym że radio nie będzie działać), do drugiej końcowki diody + kondensatora elektrolitycznego i + radia. Minus kondensatora i minus radia podłączasz do _ zasilacza (czyli masy przyczepy). Jeśli radio dalej będzie warczeć - dokładasz równolegle dodatkowe kondensatory (+ do +, - do -). Kondensatory 470 - 1000 uF (lub więcej) na 16V (lub więcej).

 

Wielkie dzięki :dzieki: :dzieki: :dzieki: zlecę te robotę szwagrowi.

 

Pozdrawiam. :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'pasjonat'

 

Dzięki za podpowiedź - jutro zabieram się do budowy tego układu.

( kupiłem też na allegro , tak jak radził mi Świstak ten zasilacz

http://allegro.pl/za...2167211114.html

zobaczymy czy da sobie radę z tym bboxem , jeśli nie to chociaż wtyczkę do tej kombinacji wykorzystam :)

 

 

 

 

ciekawe , ale trochę mało przejrzyste - yankes nie miałeś fotki w lepszej rozdzielczości ;)

 

 

 

JurekM

Zadzwonie i zagadam z gościem , może faktycznie - przyszłościowo może coś trwalszego kupić

:niewiem:

 

mam linka więcej tam zobaczysz pozdrawiam

 

 

Mój odnośnik

Edytowane przez yankees (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.