Skocz do zawartości

Co radzicie


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Co radzicie ?

 

W dalszej przyszłości, naprawdę dalszej, planuję kupno kampera.

Większość znajomych ma kampery z alkową a mnie podobają się te zintegrowane.

Jakie są zalety i wady jednych i drugich, zaznaczam, że nigdy nie spędzałem wakacji w kamperze, stąd poziom mojej wiedzy na ten temat wynosi 0.

 

Proszę napiszcie swoje opinie.

 

Pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku.

Kampery zintegrowane mają z samochodem bazowym wspólną jedynie ramę i zawieszenie i to też nie zawsze w 100% oraz zespół napędowy. Reszta to całkowicie autorska zabudowa.

Według mnie przewaga integrala nad alkową polega na jego jednolitej konstrukcji. Po opusczeniu łóżka znajdującego się nad siedznim kierowcy tracimy wrażenie że znajdujemy się w samochodzie. W integralu jest więcej miejsca pomiędzy opuszczonym łóżkiem a sufitem oraz co za tym idzie łóżko jest niżej więc łatwiej się na nie wejść. Ponadto podobno alkowa stawia większe opory. W alkowie natomiast można spać podczasz jazdy na łóżku nad kabiną kierowcy. Niewątpliwą wadą integrali jest olbrzymi koszt przedniej szyby sięgający 2000 EURO co wrazie uszkodzenia jest nie małym kłopotem. Nie ma zamienników, wiem to z autopsji. Wyjątkiem są integrale budowane na bazie autobusów.

Integrale w całości wykonane w technologi szkieletowaj zważywszy na możliwość dość niedrogich remontów oraz fakt że możemy co jakiś czas(200tyś km) bez większych kłopotów wymieniać zespół napędowy na nowszej generacji integrale są praktycznie wieczne.

A poza tym jeśli o mnie chodzi to poprostu integrale bardziej mi się podobają. Wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też mi się wydaje, że integrale sa bardziej takimi przyczepami z motorem, miałem różne busy i jak nie muszę to nie przepadam za jazdą nimi.

Poza tym wolę normalne łóżko z tyłu niż drapanie się po drabinie, a to nad szoferką to dla dziecka raczej się nadaje chyba.

 

Ale czekam na opinie o Alkowach też .

 

Pozdrawiam, Jacek.

 

Ps. A czym różnią sie tzw. połintegrale od integrala - schowkiem nad szoferką ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Sowa taki to właśnie jest moje marzenie, tylko bez tej czapki nad szoferką.

Miałem kiedyś takiego busa, niezawodny i jedyny w którym można odsunąć do końca siedzenie. :hop1::ok::ok::piwko::ok::ok:

 

Marzyciel, Jacek.

 

Ps. No mógłby być z taką czapką też, w końcu kiedyś pewnie będę miał wnuki.

Sowa, a zdjęć ze środka jego nie masz ?

 

Ps 2. Jednak jest piękny.

 

Ps 3. I garaż na rowery albo skuterek ma albo taką dodatkową sypialenkę jak sie człowiek

z żoną pokłóci czy coś. :?

 

Ps 4. Tak , to jest Taki jak trzeba.Dzięki Sowa. :-]:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "młody" stażem posiadacz kampera z alkową mam swoje przemyślenia. Ideałem wydaje się być kamper zintegrowany ale cena zakupu jest wyższa. Ale dopiero naprawa takiego kampera może doprowadzić do bankructwa. Najdrobniejsza stłuczka urasta to problemu. Przykład naszego kolegi forumowego gdzie szyba kosztuje prawie 2000 euro. Do zwykłego dostawczaka szybę nową można kupić poniżej 300 złotych. Przymierzałem się do zakupu Hymera zintrgrowanego po lekkiej stłuczce przodem. Parę plastików na przód miał kosztować 22 tysiące złotych.

 

alkowa - najlepsze wykorzystanie przestrzeni, ale wysokość ktora powoduje większe zużycie paliwa, gorszą stateczność w czasie jazdy. W niektóre miejsca nie da się dojechać. Trudniej też znaleźć warsztat gdzie wjeździe tak wysoki samochód, przeważnie mają bramy do 3m a mój kaper ma 3,05. To samo dotyczy znalezienia garażu do przechowywania auta w zimie.

 

Najlepszy wydaje mi się jednak tzw. półzintegrowany z garażem z tyłu. Stabilność w czasie jazdy lepsza. Kampery te są przeważnie dłuższe co wynika z braku miejsc sypialnych w alkowie. Dla osób podróżujących we dwójkę lub najwyżej w trójkę jest to ideał. Długość ma znaczenie na promach, gdzie cena zależy od długości pojazdu. Czasem parę centymetrów kosztuje dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O , Kaimar dzięki za przemyślenia, na takie właśnie czekałem.

 

Marcin, przecież napisałem, że to naprawdę dalsza przyszłość będzie, jeszcze zdążymy się do tego czasu ze 100 razy pokłócić a potem ze 200 razy pogodzić. :swieca::jump::ok:

 

Pozdrawiam i dziękuję za komentarze, licząc na dalsze Wasze przemyślenia i marzenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to napiszę tak

Punkt widzenia zmienia sie od punktu siedzenia :swieca:)))

 

My od razu chcieliśmy alkowę.

Wszystko zalezy od tegoco chcesz osiągnąć.

Nasze założenia były takie

- dla nas miejsce do spania - alkowa (bez rozkładania)

- dla zuzi miejsce do spania na dole (może byc rozkładane)

- miejsce jadalne ( bez konieczności składania, czy wybudzania dziecka bo ja nie mam gdzie kawy rano wypić)

 

Półintegral - (wada -cena_ ale spanie jak w alkowie - opuszcza sie łóżka tak jakby na siedzenia

 

Integral tylko spanie w kabinie.

 

Róznice zasadnicze opisał Kaimar jezeli chodzi o prowadzenie.

 

I ja powtarzam - jeździc i oglądac, bo własciwie ważna jest zabudowa, by dopasowac ja do własnych potrzeb.

ale wydaje mi się że to tak jak z budowa domu

Zawsze by sie cos poprawiło.

 

Jacek trzymam kciuki :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy integral np Hymerek taki co ma Maciek z Zaniemyśla - POZDROWIENIA :jump:

Jeśli mi się kiedyś uda to najprawdopodobniej będzie półintegral, bo tak jak wszyscy piszą

1. Kabina od dostawczaka (mniejsze koszty na wypadek stłuczki lub innych nieszczęść)

2. Nie ma alkowy (mniejszy opór powietrza, mniejsze spalanie, lepsze prowadzenie)

3. pólintegral ze stałym łóżkiem z tyłu, dużym garażem pod tylnym łóżkiem i może się uda (bo czasami można taki znaleźć) z drugim łóżkiem opuszczanym jak w integralach nad kabiną kierowcy

Ale to tylko marzenia choć może będziemy w dalekiej przyszłości razem kupować a dwa to już prawie HURT :swieca:

Pozdrowienia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa, a zdjęć ze środka jego nie masz ?

 

Gdybyś naprwdę się napalił,to jest tutaj.

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260108976411&indexURL=0&photoDisplayType=2#ebayphotohosting

 

Ale,jak kupisz to obiecaj,że dasz się karnąć.

Te mercedesy mają swój urok,chyba to już ostatnie "prawdziwe" samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.