Skocz do zawartości

W podróż ale a motocyklem


prola4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nazywam się Paweł obecnie sprzedałem przyczepę . , Ale zamierzam zakupić większego busa i przystosować go do Karawaningu , ale jednocześnie żeby służył mi jak wrócę a wyprawy do pracy . Może ktoś z was zrobił coś takiego i podeśle mi jakieś pomysły , a jeszcze chciałbym w dalekie wyprawy zabierać 300stu kilowy motocykl ze sobą i zwiedzać nim piękne okolice do których dojadę busikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest aktualnie niezwykle gorący temat Kolegi który właśnie buduje kamperobusa z ogromnym kunsztem. Warto śledzić jego wysiłki.

Poszperaj trochę na forum, poznaj je, będziesz wiedział potem gdzie czego można się doszukać bo mamy tutaj chyba wszystko. Miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nazywam się Paweł obecnie sprzedałem przyczepę . , Ale zamierzam zakupić większego busa i przystosować go do Karawaningu , ale jednocześnie żeby służył mi jak wrócę a wyprawy do pracy . Może ktoś z was zrobił coś takiego i podeśle mi jakieś pomysły , a jeszcze chciałbym w dalekie wyprawy zabierać 300stu kilowy motocykl ze sobą i zwiedzać nim piękne okolice do których dojadę busikiem.

 

Ale fajne, pierwszy raz słyszę żeby przyczepa buster była holownikiem.Pozdrawiam. E.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne, pierwszy raz słyszę żeby przyczepa buster była holownikiem.Pozdrawiam. E.T.

 

Eee tam... poprawi się. Nowy jest, wybaczać trza! :)

Prola4, a czy nie prościej byłoby busem holować przyczepkę z motocyklem. Zobacz ile zachodu Ci odejdzie z załadunkiem do busa i z niego. A to jeszcze gdzieś po drodze we wnętrzu cokolwiek zrobić to kłopot bo "motur" stoi.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze chciałbym w dalekie wyprawy zabierać 300stu kilowy motocykl ze sobą

 

Są specjalne podesty do transportu motocykli przez kampery montowane z tyłu.

 

Uważam, że to lepsze rozwiązanie niż pakowanie moto do luku bagażowego :hej:

 

Można i tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję busa blaszaka zrobić na kampera - jak kol. Kogut - ale na rufie zamontować zwykłą platformę hds. Kup taką od furgonu i zamontuj do ramy. Gdy nieco skrócisz platformę i nie będziesz jej stawiał pionowo (pewnie konieczne będzie dodanie banalnie prostego zabezpieczenia przed opuszczaniem w czasie jazdy) to postawisz na tym motocykl i z głowy. W razie konieczności możesz go nawet nakrywać laminatową pokrywą. A gdy jedziesz bez motocykla, to po prostu postawisz platformę pionowo tak jak normalnie jeździ ona za furgonami.

 

Dodatkowo zobacz jak łatwe będzie wyjechanie motocyklem. Po prostu opuszczasz platformę na ziemię i zjeżdżasz. Bez szarpania się, bez najazdów metalowych, których nie ma gdzie zamocować na drogę itd.

 

Całość bez wielkich ingerencji w konstrukcję, nie ogranicza wnętrza, nie śmierdzi benzyną, jest w zgodzie z przepisami bo nie wystaje wiecej niż dopuszczalny nadwymiar itd. Po co kombinować z wsadzaniem motocykla do sypialni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ten motocykl waży 300kG o czym wy piszecie? Chyba że bus na bliźniakach będzie i z dociążonym przodem by był w poziomie. 300kilo pół metra za zderzakiem to jak 3 tony nad osią.

Coś nie widać nowego...

 

A może motocyklem ciągnąć przyczepkę? - dwa w jednym.:bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten motocykl waży 300kG o czym wy piszecie?

 

Sorry - nie doczytałem, że chodzi o takiego kolosa. Raczej miałem przed oczami jakieś lekkie enduro.

 

 

W przypadku 300 kilogramowego kloca to chyba tylko mała laweta holowana za kamperem. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

Taką lawetę da się całkiem ładną kupić w cenie poniżej 3 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam Wszystkich za moja nieobecność , nie sądziłem że zainteresuje mój temat tyle osób , dzięki wielkie za odpowiedzi . Wiem że kłopot sprawia największy wstawienie moto do campera , ale muszę sie ztym uporac , choćby niewiem co !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile osób przewidujesz podróże takim busikiem? Tzn ile miejsc do spania w środku? Jakie wyposażenie oprócz garażu na motor? Jak wysoki motocykl/garaż? Najlogiczniej garaż z tyłu a nad nim sypialnia :)

 

przepraszam że tak późno . Planuje przerobić Sprintera max wysokiego

1.Zachować część paki na motocykl

2. założyć obrotowe fotele kierowcy i pasażera

3.zbudować anex kuchenny , zlew,kuchenka,lodówka ,

4, częściowo nad anexem otwierane spanie

5. w dachu wyciąć duży szyber .

6. Planuje podróżować w dwie osoby .

Z góry dzięki za podpowiedzi

 

Sorry - nie doczytałem, że chodzi o takiego kolosa. Raczej miałem przed oczami jakieś lekkie enduro.

 

 

W przypadku 300 kilogramowego kloca to chyba tylko mała laweta holowana za kamperem. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

Taką lawetę da się całkiem ładną kupić w cenie poniżej 3 tys zł.

 

Witam. mam fajną lawetkę pod moto , ale planuje parkować w centrach miast i lawetka odpada . Samym busem łatwiej stanąć. i się sprawniej przemieszczać . może jestem w błędzie ??

 

Proponuję busa blaszaka zrobić na kampera - jak kol. Kogut - ale na rufie zamontować zwykłą platformę hds. Kup taką od furgonu i zamontuj do ramy. Gdy nieco skrócisz platformę i nie będziesz jej stawiał pionowo (pewnie konieczne będzie dodanie banalnie prostego zabezpieczenia przed opuszczaniem w czasie jazdy) to postawisz na tym motocykl i z głowy. W razie konieczności możesz go nawet nakrywać laminatową pokrywą. A gdy jedziesz bez motocykla, to po prostu postawisz platformę pionowo tak jak normalnie jeździ ona za furgonami.

 

Dodatkowo zobacz jak łatwe będzie wyjechanie motocyklem. Po prostu opuszczasz platformę na ziemię i zjeżdżasz. Bez szarpania się, bez najazdów metalowych, których nie ma gdzie zamocować na drogę itd.

 

Całość bez wielkich ingerencji w konstrukcję, nie ogranicza wnętrza, nie śmierdzi benzyną, jest w zgodzie z przepisami bo nie wystaje wiecej niż dopuszczalny nadwymiar itd. Po co kombinować z wsadzaniem motocykla do sypialni?

Niezły pomysł . ale mój moto waży 300 kg. , może za ciężko będzie ? Co do smrodu planuje część z motocyklem odciąć grodzią .

 

Eee tam... poprawi się. Nowy jest, wybaczać trza! :)

Prola4, a czy nie prościej byłoby busem holować przyczepkę z motocyklem. Zobacz ile zachodu Ci odejdzie z załadunkiem do busa i z niego. A to jeszcze gdzieś po drodze we wnętrzu cokolwiek zrobić to kłopot bo "motur" stoi.

Wiem że będzie klopot. wsadzić na pakę maszynę , ale muszę to zrealizować , podjołem decyzję . , musi byś bez przyczepki ... i moto oddzielę grodzią od aneksu . Nie potrzebuje dużo miejsca na anex mieszkalny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że cały tył na motocykl - spokojnie go wprowadzisz, a obok jeszcze będziesz miał miejsce na stolik, krzesełka, przedłużacz itp itd. Nad motocyklem spanie dla 2 osób (pewnie nawet 3 wejdą). Siedzisko z oparciem na ścianie garażu (może być pojedyncze, skoro fotel kierowcy obracany). Aneks kuchenny na ścianie przy wejściu i częściowo może być na ścianie garażu. Stolik z przedłużanym blatem, aby w czasie jazdy był krótki, a na posiłki dostępny dla "obróconego" pasażera kabiny. Myślę, że jak dobrze byś rozpracował miejsce, to przy spaniu dla 2 osób powinieneś jeszcze wygospodarować łazienkę ;) Zamiast łazienki może być szafa na ubrania ;) Trochę przedłużyłem rzut mojego BoXerka (Sprinter jest chyba dłuższy) i orientacyjnie naszkicowałem to o czym napisałem ;)

post-3272-0-95896800-1323334038_thumb.jpg

post-3272-0-30511400-1323338181_thumb.jpg

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.