Skocz do zawartości

Knaus do oceny - patriks


Hultaj i Szelma

Rekomendowane odpowiedzi

 

1) brak bojlera i instalacji ciepłej wody (nawet krany są przystosowane do pojedynczej instalacji) więc ewentualne dołożenie ciepłej wody to dużo roboty i części nie darmowe

2) ogrzewanie bez nawiewu - przy tej długości by się przydał

 

Kolejne 2 pkt do negocjacji ceny.

 

A jak sprawa rejstracji? Umowa k-s? FVAT? Może tu też się da coś urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nie był skory do opuszczenia ceny. W kosztach przygotowuje mi ją do rejestracji. Jeszcze spróbuję ponegocjować ale raczej za wiele nie urwę.

 

Brak nawiewu mnie nie przeraża. W Bambie, fakt, że mniejszej nigdy nie grzałem na max nawet w listopadzie czy w lutym, przeważnie na 6 w tych miesiącach.

 

Ten schowek bagażowy na szerokość przyczepy jest według mnie idealnym rozwiązaniem, a stelaż lub drewniane parawany, parasol aż tyle nie ważą :-)

 

Odnośnie nośności łóżek, ważę 85 kg i mogę zalegać gdzie chcę :ee:, nawet na dachu hehe%281%29.gif

 

 

edit. pochwal się nowym holownikiem w odpowiednim wątku, obcenimy go :devil:

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik moze byc OK , widocznie ta firma kupiła jakieś prawa do starych przyczep ABI bo jak pisałem to konstrukcja z lat 90.

Znalazłem taka 2000r więc chyba jesze to robili w 2001 :

 

Delta 2000

 

jednak brak CW ,i nadmuchów to torche słabo jak na cenę ponad 20tys i taką konstrukcję.Chyba Wojtek miał do sprzedani Knausa za dwadziescia pare z ekstra dodatkami, może bez nich spuści cene.Jego przyczepa jest bez porównania lepsza i nowsza konstrukcją.

Pisze to z tego względu,że niedawno sprzedałem podobną (bez piętrówki ale z NOWOCZESNIEJSZYMI ! meblami w roczniku 1996) i jak teraz patrze na cenę 21tys to raczej nigdybym nie dał za tego typu przyczepę, poczytaj jeszcze o podłogach w tych modelach.Przemyśl to kolego dobrze bo latwo wydać kupe kasy.

Popytaj równiez andrewa jak to się mają ściany w tych modelach, może byc dobrze a po pierwszym wyjeździ poleci tak,że pół przyczepy do naprawy.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dzięki za cenne uwagi. Czytam i analizuję je dokładnie :ok:

 

Widziałem przyczepę Wojtka, bardzo fajna, idealna...

 

...ale ja muszę mieć piętrówkę z dodatkowym stolikiem/łóżkiem i dużym łóżkiem rozkładanym ( francuskie odpada ).

 

Moja załoga to za tydzień stan osobowy: rodzice, dwóch chłopaków praktycznie młodzież ( 11 i 13 lat ) oraz małe dziewczę ( berbeć ).

 

Musi być układ jak powyżej lub podobny.

 

Fakt ta przyczepa jest o 5 tys za droga ale nie znalazłem nic ciekawszego i jednocześnie tańszego.

 

 

Pozdr

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrks - bardza fajna budka.

Trumę thermę kupisz za 400 zł plus dwa krany po 70 zł. myślę, że węże to 30-40 zł. W tej chwili wystarczy sama terma i używać wody "mieszanej" - czyli ciepłej (poprzez włączenie termy). Drugi etap to montaż kranów i przewodów. Ja też planowałem rozbić na dwa etapy, ale zrobiłem za jednym zamachem :-)

A sama wentylacja to też nie problem. Można kupić wentylator za 100-150 zł. Rury nie muszą być oryginalne. Np od odkurzacza(?)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sama wentylacja to też nie problem. Można kupić wentylator za 100-150 zł. Rury nie muszą być oryginalne. Np od odkurzacza(?)

Powodzenia

 

:brawo: ... Np od odkurzacza(?) :brawo:

Grzesiu, już lepiej nie mogłeś trafić, rozumiem, że to był żart :brawo:

Rada, raczej nie w Twoim stylu :lol: :lol: :lol:

Nie mogę normalnie przez Ciebie nic napisać, łzy wzruszenia zalewają mi oczy (moje, nie B. Lindy ) beksa.gif:lol:

Udało Ci się, a miałem taki wisielczy nastrój :]:ok:

:hej:

 

P.S.

Gdzieś widziałem takie rury od masek p.gazowych z demobilu.

Były od razu z filtrem.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zrobić silnik dwubiegunowy, to można byłoby pomyśleć o centralnym odkurzaczu ;-)

A tak serio - to rura odkurzaczowa (nowa) mogłaby śmiało posłużyć. To był akurat przykład (fakt - trochę z jajem), ale coś w tym stylu można wymyśleć.

wentylator:

http://allegro.pl/dmuchawa-wentylator-nawiew-i2031673765.html

z rurami też można sobie dać radę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zrobić silnik dwubiegunowy, to można byłoby pomyśleć o centralnym odkurzaczu ;-)

 

O ! Ten pomysł bardzo dobry :]:hmm:

 

To był akurat przykład (fakt - trochę z jajem)

 

Fakt, i to dużym :lol:

 

 

coś w tym stylu można wymyśleć.

wentylator:

http://allegro.pl/dm...2031673765.html

z rurami też można sobie dać radę :-)

 

Rury od odkurzacza nie mają wykonania do instalacji cieplnej i mają zbyt małą średnicę.

Na wylocie rury "ciepło" nie było by ciepłe :] , no i sama rura też by się stopiła, a tania nie jest.

Wentylator OK, a rury bez kłopotu można zastosować oryginalne. Nie są jakoś kosmicznie drogie

http://allegro.pl/pr...2037773520.html

 

post-8228-0-94178500-1326058400_thumb.jpg

Można często też trafić z demontażu :ok:

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jak będzie potrzeba to uruchomię sobie mały wentylator z nagrzewnicą a jak będzie większa potrzeba do dołożę drugi a jak będzie jeszcze większa potrzeba to łodpalę łolejaka :lol:

 

 

Dawały radę w listopadowy mróz w przedsionku to co mają nie dać radę w środku budki.

 

Ugotujemy się, a co tam hehe%281%29.gif

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jak będzie potrzeba to uruchomię sobie mały wentylator z nagrzewnicą a jak będzie większa potrzeba do dołożę drugi a jak będzie jeszcze większa potrzeba to łodpalę łolejaka :lol:

 

... no i teraz wiemy, że rury nie będą już potrzebne :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.