Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, OnionSkin napisał:

Tyle zwiedzasz Łza ciekawych miejsc- wziąłbyś się za edycję i dodawanie ich a nie tylko stękasz na te OSM

Ja tam swój wkład w OSM mam, głównie wokół mojego miejsca zamieszkania ;) Miejsca które zwiedzam - one już zazwyczaj wszystkie w OSM są. Kartografowie - pasjonaci są wszędzie.  Gdzieniegdzie są tak pieczołowici, dodali tyle szczegółów, że starsza nawigacja (Garmin Oregon) z małą pamięcią i kiepskim procesorem nie daje rady renderować w przyzwoitym czasie ;). Używam OSM do wycieczek pieszych i rowerowych i tam się sprawdzają, być możne dlatego że dystanse są niewielkie i łatwo kontrolować co się ewentualnie odjaniepawla z wytyczoną trasą. Jednak we wspominanym free nawigatorze, jak mamy dystans setek czy nawet tysięcy km, dzieją się rzeczy niestworzone, właśnie z powodu braku połączeń między drogami. Skrypty kontrolne pewnie wyłapują tylko główne drogi, choć wcale nie jestem pewny, bo kiedyś po jakiejś aktualizacji nie było przejazdu z Krakowa do Warszawy DK7, prowadził przez jakieś wioseczki - a w rzeczywistości droga była przejezdna, nie było żadnych robót drogowych itp.

Google maps się dobrze sprawdza tylko jako nawigacja do samochodu i tylko w terenach mocno zurbanizowanych. Generalnie jak dla mnie to mapy które działają wyłącznie online ssają. Nawet na terenie Zachodniej Europy są tysiące kilometrów kwadratowych nie pokryte zasięgiem komórkowym i wszędzie tam te mapy klękają.
I nie daj boże wyjechać poza teren UE, bo zdoi kieszeń momentalnie..

Jeśli chodzi o osm and to właśnie zainstalowałem i potestuję. Już jakiś czas temu miałem się mu przyjrzeć, ale jakoś nie było czasu. Z tego co widzę, to nie jest w pełni darmowy, chyba tylko 7 krajów można wybrać za darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie dotyczy tylko pobierania map poprzez program- pobierając "ręcznie" z serwera i wrzucając do katalogu z mapami ograniczeń nie ma.
Co do Osmanda: specyficzny kombajn, zakręcony trochę- ale w pewnych zastosowaniach nie ma lepszego, stwierdzę że wszystko inne (Locusy, Oruksy itp) umywa się do jego możliwości.
Coby go opanować trzeba mieć trochę samozaparcia  :)




 

 

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSMAnd na dzień dobry zaliczył wtopę: nie można wyszukać ulicy, przy której jest mój dom, choć ta ulica prawie na pewno jest, sam ją dodawałem kilka miesięcy temu. No i jeszcze rano tam byłem.. na mapie online też ta ulica jest 

17:00, trzbea z biura wychodzić, ale jak ja teraz wrócę do domu??? ??

No niestety, moja wiara w platformy tworzone społecznościowo nigdy chyba nie rozkwitnie 

 ? ? ?

Nie polecam więc, lipton.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osm anda test drugi i drugi fail: nie potrafi znaleźć adresu na jednej z głównych ulic w Krakowie. Zamaist tego znajduje jakieś kościoły dziesiątki km od Krakowa. OsmAnd prowadzi jakieś misje katolickie dla ateistów? ?

Wygląda na to, że ta nawigacja jest kompletnie bezużyteczna.

 

Screenshot_2020-01-15-16-58-41-859_net.osmand.thumb.jpg.b0bacd05addc0a6b484d3bc5ccbf20df.jpg

dla porównania o ten sam adres zapytany gugiel daje precyzyjną i zwięzłą odpowiedź..

Screenshot_2020-01-15-17-01-41-793_com.google.android_apps_maps.thumb.jpg.26fe0ae624da05c198939bfe48627e95.jpg

 

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym takiego Garmina zanakupił, ale wujek gugl przetłumaczył mi z francuza dość niezgrabnie - czy dobrze zrozumiałem, że piszą tam o darmowej aktualizacji?

Ciekawe jak długo...

Ktoś wie, jaką Garmin ma politykę w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakieś 8 lat temu kupiłem garmin oregon 450, też miał mieć dożywotnie aktualizacje i miał - systematycznie wychodziły update firmware, aż "życie" się skończyło, czyli do momentu kiedy przestali ten model produkować i zastąpili go następną generacją. Od tamtej pory nie było już żadnej aktualizacji firmware.

Z tym że nie jest to nawigacja drogowa tylko turystyczna - do wędrówek pieszych, rowerowych itp i ma możliwość wgrania dowolnych map w obsługiwanym przez garmina formacie *.img, jak w epoce kamienia łupanego - przez komputer i kabelek usb. Więc teraz mapy aktualizuję sam z dostępnych zasobów OpenStreet map. Aż dziwne, że to urządzenie przeżyło tyle lat i nadal działa, w dzisiejszych czasach gdy większość tego typu zabawek jest przewidziana na dwa lata i kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanie z innej beczki.

Mam do auta nawigację działającą na androidzie , nie chce się tam logować do swojego konta google żeby na wypadek kradzieży złodziej nie miał dostępu do moich wszystkich danych , wiem że najłatwiej założyć osobne konto google na tą nawigację ale nie będę miał wówczas dostępu do swoich płatnych aplikacji jakie mam wykupione na swoim koncie google (Spotyfy, Automapa itd)

Jak to rozwiązać żeby zalogować się na nowym urządzeniu na swoje konto ale ograniczyć dostęp np tylko do wybranych aplikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki.
Mam do auta nawigację działającą na androidzie , nie chce się tam logować do swojego konta google żeby na wypadek kradzieży złodziej nie miał dostępu do moich wszystkich danych , wiem że najłatwiej założyć osobne konto google na tą nawigację ale nie będę miał wówczas dostępu do swoich płatnych aplikacji jakie mam wykupione na swoim koncie google (Spotyfy, Automapa itd)
Jak to rozwiązać żeby zalogować się na nowym urządzeniu na swoje konto ale ograniczyć dostęp np tylko do wybranych aplikacji ?


Nie ma na androidzie możliwości dzielenia się aplikacjami w ramach rodziny? Zakładasz dodatkowe konto dziecka, wtedy masz dostęp do zakupionych aplikacji rodzica, ale nie do danych czy zdjęć. W przypadku kradzieży też łatwo zablokujesz skradzione urządzenie.
Może ktoś potwierdzi, że działa to podobnie jak na ios?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

https://www.google.pl/amp/s/www.spidersweb.pl/2016/07/google-play-rodzina.html/amp

Wyglada na to, że powinno działać tak jak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, witus napisał:

 


Nie ma na androidzie możliwości dzielenia się aplikacjami w ramach rodziny? Zakładasz dodatkowe konto dziecka, wtedy masz dostęp do zakupionych aplikacji rodzica, ale nie do danych czy zdjęć. W przypadku kradzieży też łatwo zablokujesz skradzione urządzenie.
Może ktoś potwierdzi, że działa to podobnie jak na ios?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

https://www.google.pl/amp/s/www.spidersweb.pl/2016/07/google-play-rodzina.html/amp

Wyglada na to, że powinno działać tak jak myślę.

dzięki , jest to jakiś trop , sprawdziłem jest konto rodzinne  ;)

jak na szybko przejrzałem to faktycznie jest opcja dzielenia się aplikacjami ale jest zastrzeżeniem że nie wszystkie aplikacje będą miały taką możliwość.

akurat zbiegło się w czasie że starszy syn ma obiecany pierwszy telefon , więc założę mu konto i odrazu przetestuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.