Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Na chwilę obecną nie mam iGO Primo (zmiana telefonu) więc nie potwierdzę info- ale:
http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?p=486044#486044

Jeśli więc komuś na TMC zależy- to trzeba przechodzić na wersję Nextgen chyba.

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pssst.... koledzy i koleżanki.  ?  Ostatnio do podróżowania (w tym po zagranicy) korzystam z darmowej wersji "analogowej" nawigacji... Powiem wam że do jazdy z przyczepą sprawdza się znakomicie. ?

kierunkuimiejscowosci.jpg.dcb669410f559f91ef1c9efeb0b9f32c.jpg

 

A tak na poważnie, naprawdę polecam przed podróżą zaplanować trasę i następnie korzystać z oznakowania. Wystarczą 2 parametry zapamiętać: miejscowość na która się kierujemy i którym numerem drogi decydujemy się jechać.

Nie mówię, że nawigacja jest zbędna, bo akurat do jazdy w miastach jest nieodzowna. Ponadto bardzo przydaje się do określenia czasu dojazdu do celu, a o zagrożeniach i korkach to już nawet nie wspomnę...

Szerokości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prusiak - mapy analogowe tez biorę. Trasy nie zaplanuję co do dnia, bo jedziemy na miesiąc i pomysły mamy różne. Zaleznie od chęci, pogody i innych zmiennych będziemy pewnie na bieżąco trasę "wymyślać". Nie zaplanuję więc wszystkiego teraz.

Poza tym jazda z dwójką dzieci (1 rok i 4 lata) i nawigacja na mapach to czasem może być wyzwanie. Bo może się zdarzyć, że żona będzie musiała zająć się dziećmi, a nie czytaniem mapy.

Tak wiem, kiedyś, Bułgaria, maluch, kolejki na granicach, ziemniaki na dachu....No kiedyś też ludzie konno jeździli. Jak mogę sobie ułatwić życie-to zamierzam to zrobić :)

Do tego jadąc w górach, w nieznane, nie chciałbym się wkopać w jakiś tunel nieprzejezdny z przyczepą. Jest świeża historia na forum jak kolega miał poważne problemy w tunelu w górach.

Edytowane przez poziom
Nowe informacje (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poziom W takim razie jak chcesz szybko oprzeć swoją jazdę o nawigację to uważaj. Ufając nawigacji kiedyś wpakowałem się na rynek w jakiejś małej mieścinie. Owszem dało się przejechać, ale można było swobodnie objechać miasteczko.

Obecnie moje miasto przeżywa oblężenie turystów (ale tylko tych przejeżdżających), ze względu na wyznaczenie trasy właśnie przez google.... masakra, ciężkie kampery przewalają się przez ulice do 2,5 T.. współczuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no-oczywiście, własny wzrok, głowa i obserwacja znaków, to podstawa. Nawigacja ma tylko ułatwiać, choć nie można i nie zamierzam jej ufać bezgranicznie. Tak nie ufam ( w sumie wcale) czujnikom cofania, czy kamerze cofania nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jesli chodzi o moją opinię po miesiącu użytkowania nawigacji MioVue65 LM truck, w tym wyjeździ do Grecji - muszę przyznać, że spisuje się naprawdę super. łtwo się szuka np. campingów wg słów kluczowych, bo na początki męczyłem się z wpisywaniem adresów - ale to strata czasu. BYłem natomiast mocnao zdziwiony,że kupując nawigację za ponad 1000 PLN( z ubezpieczeniem nawet prawie 1300) miałem wgrane mapy z ...grudnia 2015! oczywiści już sobie wszystko zaktualizowałem (podobno to ustrojstwo ma dożywotnią akatualizację map - tylko nie wiem czy do końca mojego żywota czy tego dziadostwa:):)). Kamera nagrywa fajnie - ale filmy są podzielone na odcinki 1, 3 lub 5 minut w zależności od ustawień. Jesli więc ktoś szuka nawigacją z opcją "przyczepa campingowa" to generalnie mogę polecić. Ale...podobnie jak wielu z Was jestem pasjonatem map papierowych i pełen komplet mam zawsze w samochodzie. Lubię je studiować, i często gdy, nawigacja próbuje mnie poprowadzić jakimiś swoimi "skrótami" lub dziwnymi drogami - jadę po swojemu nie zwracając na nią uwagi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tradycyjnych map. Wczoraj kupiłem nowe wydanie Polskiej Mapy Campingów - wydane przez Europilot. Skala 1:750 000, aktualne nowe odcinki autostrad i ekspresówek z orientacyjną lokalizacją 200 Campingów PFCC, a na odwrocie spis z adresami telefonami i okresem działąnia. Moim zdaniem warto mieć pod ręką:) P.S. Kupiłem to w Kauflandzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawel1966 napisał:

Odnośnie tradycyjnych map. Wczoraj kupiłem nowe wydanie Polskiej Mapy Campingów - wydane przez Europilot. Skala 1:750 000, aktualne nowe odcinki autostrad i ekspresówek z orientacyjną lokalizacją 200 Campingów PFCC, a na odwrocie spis z adresami telefonami i okresem działąnia. Moim zdaniem warto mieć pod ręką:) P.S. Kupiłem to w Kauflandzie.

Dobrze wiedzieć. Muszę podjechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 22.08.2019 o 07:06, pawel1966 napisał:

Wczoraj kupiłem nowe wydanie Polskiej Mapy Campingów

https://ksiegarnia-podroznika.pl/product-pol-33625-Polska-Mapa-campingow-1-750-000.html

To ta? W kauflandzie pewno już nie będzie.

W dniu 21.08.2019 o 21:50, pawel1966 napisał:

Ale...podobnie jak wielu z Was jestem pasjonatem map papierowych i pełen komplet mam zawsze w samochodzie. Lubię je studiować,

Dokładnie tak samo mam, jednym z pierwszych zakupów do cepy (nawet przed jej pierwszą rejestracją w PL :mlot:) był szereg map do niej. Jakoś czuję się pewniejszy, wystarczy że kajś zasięgu nie ma i co wtedy? 

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie (nie czytałem całego wątku, ponad 60 stron :blink:) czy można ustawić na google maps maksymalną prędkość, z jaką się będzie poruszał kierujący (oczywiście dostosowaną do aktualnych ograniczeń miejscowych). Chodzi mi o to, aby wbić w google maps max 80 i ma znaleźć najlepszą trasę. Inaczej prowadzi autostradami i zakłada max prędkość dopuszczalną na nich - tak mi się wydaje, bo tam zawsze tracę na czasie dojazdu...no przyznam nie badałem tematu, dziś próbowałem, ale te menu troszkę mnie odstrasza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kevin napisał:

wystarczy że kajś zasięgu nie ma i co wtedy

Offline :)

8 godzin temu, Kevin napisał:

czy można ustawić na google maps maksymalną prędkość, z jaką się będzie poruszał kierujący (oczywiście dostosowaną do aktualnych ograniczeń miejscowych). Chodzi mi o to, aby wbić w google maps max 80 i ma znaleźć najlepszą trasę.

Gdyby było można, watek nie miałby 60 stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, dzięki filmom na YT zagłębiłem swoją wiedzę techniczną "IT"?, dzięki czemu mogłem zainstalować legalną i aktualną nawigację do swojego palmtopa od MapFactor czyli NavigatorFree, rozstałem się tym samym z AM i decyzji nie żałuje, można tu ustawić długość,wysokość i wagi pojazdu, mapy mamy bardziej aktualne niz na komerkcyjnych aplikacjach gdyż działamy na OSM, na smartfony jest analogiczna alikacja o nazie Mapy.cz -działa ona również bez internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już wyżej wałkowane - niestety mapy OSM w Twoim nawigatorze mają pewne niedociągnięcia, które mogą cię sporo kosztować (paliwa i nerwów). Komercyjne mapy jednak trzymają jakość, na OSM jest rożnie - wystarczy że ktoś przez pomyłkę (albo nawet celowo) rozłączy jakiś węzeł i nawigacja będzie Cię pchać dziesiątki km naokoło. Aktualizacja map też nie jest live, tylko wrzucają co kilka miesięcy nową kompilację. A jeśli chodzi o ograniczenia gabarytowe i prędkości to już w ogóle nie można ufać OSM. Generalnie bardzo słabo się z tym jeździ, na zagraniczne wojaże nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.