Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Pojawiła się nowa  apka nawigacyjna na androida Road Lords. Nie było by w tym nic ciekawego gdyby nie to, że apka jest darmowa i pozwala ustawić masy i wymiary (z założenia dla ciężarówek, ale można by to wykorzystać w karawaningu). Apka póki co jest  w wersji beta wiec jest niezbyt stabilna. Wygląda trochę jak skrzyżowanie Sygica z Waze. Zresztą twórcą jest chyba Sygic. Mapy pochodzą od tomtoma, a traffic nie wiem od kogo ale jest.

Poniżej linki.

Link do strony projektu

Google Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprubuję z ciekawości, pierwsze wrażenie całkiem pozytywne. Trochę boli brak możliwości personalizacji czegokolwiek (np pól jakie są wyświetlane na ekranie) za to są jakieś nikomu niepotrzebne bzdury typu punkty i medale za przejechane km.

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z autopsji że Google ostrzega przed fotoradarami... Ponoć to efekt kupna Waze kilka lat temu.


Od zeszłego tygodni pojawiły się słowne ostrzeżenia o fotoradarach, przynajmniej na ios.

Dlatego częściej używałem Waze.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, witus napisał:

Od zeszłego tygodni pojawiły się słowne ostrzeżenia o fotoradarach, przynajmniej na ios.

Dlatego częściej używałem Waze.
 

 

Na Google Mapsach w Android Auto też. W ogóle ostatnio przestałem używać nawigacji fabrycznej a przerzuciłem się na Android Auto. Jakoś sensowniej prowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Google Mapsach w Android Auto też. W ogóle ostatnio przestałem używać nawigacji fabrycznej a przerzuciłem się na Android Auto. Jakoś sensowniej prowadzi


Mam nadzieję, że wkrótce zniknie coś takiego jak nawigacja fabryczna tylko domyślnie będzie odblokowany Android/Apple Auto.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, witus napisał:

Mam nadzieję, że wkrótce zniknie coś takiego jak nawigacja fabryczna

Nie zniknie. Trzeba skubać klientów za aktualizacje na gruba kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BUMERANG napisał:

Nie zniknie. Trzeba skubać klientów za aktualizacje na gruba kasę.

Niekoniecznie, ja mam aktualizacje dożywotnio za free, a pojawiają się średnio co kwartał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:

Mam nadzieję, że wkrótce zniknie coś takiego jak nawigacja fabryczna tylko domyślnie będzie odblokowany Android/Apple Auto.

 

Niby tak, ale przewagą nawigacji fabrycznej jest to że działa offline. Ale najwygodniej byłoby gdybym nie musiał podłączać telefonu kablem do auta, tylko aby Google Mapsy były od razu. To fakt.

31 minut temu, jacekzoo napisał:

Niekoniecznie, ja mam aktualizacje dożywotnio za free, a pojawiają się średnio co kwartał

Widzisz. U mnie niby mapy TomToma, aktualizację są, mam chyba 3 lata za darmo, a potem 300 zł na kolejne 3 lata (nie jest to majątek), ale mapy są dużo mniej aktualne niż te Googla!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. U mnie niby mapy TomToma, aktualizację są, mam chyba 3 lata za darmo, a potem 300 zł na kolejne 3 lata (nie jest to majątek), ale mapy są dużo mniej aktualne niż te Googla!


Ten kabel był ze względów bezpieczeństwa z tego co pamiętam. Masz mieć telefon poza zasięgiem ręki, najlepiej ładujący się w schowku.

Mają z tego zrezygnować przy ładowarkach indukcyjnych, nie mam jak sprawdzić, podobno korzystanie z systemu będzie możliwe bezprzewodowo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, witus napisał:

Ten kabel był ze względów bezpieczeństwa z tego co pamiętam. Masz mieć telefon poza zasięgiem ręki, najlepiej ładujący się w schowku.

I tak mam go w zasięgu ręki :) A musze kombinować z tym kablem - upierdliwe.

17 minut temu, witus napisał:


Mają z tegozrezygnować przy ładowarkach indukcyjnych, nie mam jak sprawdzić, podobno korzystanie z systemu będzie możliwe bezprzewodowo.
 

Już się da bezprzewodowo ;) Tylko nieoficjalnie i trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.