Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie problemy są w dużej mierze wytworem pismaków. Pamiętacie rozdmuchaną fobie roku 2000 ?
Żaden z poważniejszy producentów navi nie pozwoli sobie na kiksy tego typu.
Wg mnie problem może dotyczyć tylko mocno starych lub modeli że starym softem.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy tylko takiego problemu, że jak ktoś aktualizował mapy np. rok temu i w tych mapach miał informację, że droga będzie przejezdna od czerwca (bo np. kończą budowę), to niektóre urządzenia po tej wywrotce numeracji tygodni, ta droga będzie znów zamknięta... Nawigacja po prostu puści objazdem... Nic więcej...

smok_wawelski ja pamiętam, że przy problemie tej pluskwy milenijnej, jakieś systemy miały problem... Ale nie mogę sobie przypomnieć, czego to dotyczyło... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację - po medialnym szumie przyznam ze  gdy lekko skacowany właczałem kompa w Nowy Rok to pomimo tego że byłem pewny znikomego zagrozenia a i backupy były porobione  to lekki dreszczyk emocji był :) ale problemy miały głownie stare kompy i stare softy np. stara winda o ile dobrze pamiętam poniżej w98 - z grubsza wynikało to z tego ze rok był kodowany 2ma ostatnimi cyframi , pingwiny raczej radziły sobie bez problemu (czy wszystkie nie wiem używam bowiem od lat debiana)  na wikipedii jest rzeczowy i prosto napisany archiwalny art. a w wielu miejscach też jeszcze są te żałosne medialne wrzaski  można poszukać i porównać  jak kogoś ciekawi :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie jakąś witrynę internetową na którj można by planować trasę w ten sposób, że mógbym wybierać w których krajach akceptuje drogi płatne a w których nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie - sam szukałem narzędzia do planowania, które umożliwiałoby dzielenie trasy na odcinki, dla których wybiera się odmienne preferencje, ale bezskutecznie póki co:-)

Albo nie umiem dobrze szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://maps.adac.de/ - w opcjach jest: Vermeiden von: i między innymi: Vignettenpflichteinzelne Länder wählen 

Ale ja baaardzo słabo znam niemiecki więc nie jestem pewien, że dobrze interpretuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo to rzeczywiście rozwiązuje problem: można wybrać w jakich krajach winietowych omijać drogi płatne. W przypadku krajów z bramkami się nie da wybrać; zawsze coś. Dzięki

image.png.2ac2dbaa2428ac648900584b9372827b.png

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - zawsze coś, ale rzeczywiście nie można ominąć krajów z bramkami, a o to chyba najbardziej nam chodzi. Tam gdzie winietki to nikt tych 10-15 ojro nie sępi (no, chyba że ma do przejechania 10 km autostrady), ale taka Chorwacja czy Włochy to już trzepie po kieszeni...

W przypadku Włoch zresztą to już klasyka - np. SS13 od Tarvisio w dół (jak ktoś nie leci daleko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iGO Primo wyznaczam trasę "bez ograniczeń", potem wchodzę w "rozpiskę" trasy i tam blokuję czy to bramki czy punkty poboru VT, odcinki trasy itp/itd.
Przypuszczam że większość nawigacji posiada taką funkcję.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że niekoniecznie, ale skłoniłeś mnie do dokładnego pogrzebania w mojej nawigacji (TomTom), choć głębiej niż to już zrobiłem, raczej się nie da...

W przypadku TomToma powinno być to o tyle łatwiejsze, że za pomocą narzędzia MyDrive można trasę dokładnie zaprogramować na kompie i wysłać do nawigacji. Tyle, że ten MyDrive nie ma raczej (i tu jeszcze trzeba pogmyrać w opcjach) opcji blokowania poszczególnych odcinków tras z opłatami, a jedynie opcja 0:1 - albo cała trasa z ołatami, albo bez i tylko ręcznie można "przenosić" odcinki tras tak, aby omijać np. bramki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Sprawdziłem - żeby to osiągnąć w MyDrive musiałbym zaplanować kilka tras - czyli podzielić na odcinki - i wówczas w trakcie jazdy musiałbym zmieniać trasy. Trochę to jest bez sensu...

ja też nie znalazłem złotego środka :unsure:

 w momencie w którym chce coś ominąć wyznaczam ponownie trasę użynając funkcji "omijaj trasy płatne" tyle że dodaje punkt pośredni w miejscu w którym wiem że kończy się płatny odcinek i mijając ten punkt przeliczam trasę ponownie .

Jest to do zrobienia tyle że jest to upierdliwe i wymaga przeanalizowania trasy przed wyjazdem żeby wiedzieć gdzie i co się chce ominąć

Możne jak jakby napisać do suportu Automapy to zainteresują się sprawą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.