Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.12.2018 o 16:37, Suzu4x4 napisał:

no ja nie używam obecnie automapy , poddałem się jakiś czas  temu jak próbowałem ustawić punkt docelowy w Automapie nie znając adresu ani położenia tylko samą nazwę kempingu

ale z chęcią bym powrócił do AM jak tylko zrobią "normalną" wyszukiwarkę ;)

 

Takie wyszukiwanie ma MAPS.ME  Wpisujesz nazwę kempingu, nazwy ulicy, pola namiotowego - po chwili masz je wskazane na mapie, a na dole współrzędne GPS i to w dwóch postaciach w stopniach minutach, sekundach i w zapisie dziesiętnym. Kopiuję je do notatnika i przed samym wyjazdem  korzystam z notatek. Mamtenprogram jeszcze jedną zaletę, mogę na kartę pamięci skopiować mapy, które w danej chwili nie są mi potrzebne, gdy chcę z nich korzystać wkładam pamięć i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ed napisał:

Takie wyszukiwanie ma MAPS.ME  Wpisujesz nazwę kempingu, nazwy ulicy, pola namiotowego - po chwili masz je wskazane na mapie, a na dole współrzędne GPS i to w dwóch postaciach w stopniach minutach, sekundach i w zapisie dziesiętnym. Kopiuję je do notatnika i przed samym wyjazdem  korzystam z notatek. Mamtenprogram jeszcze jedną zaletę, mogę na kartę pamięci skopiować mapy, które w danej chwili nie są mi potrzebne, gdy chcę z nich korzystać wkładam pamięć i gotowe.

ściągnąłem tą aplikację na smartfona i dziś testowałem w drodze na Śląsk z Krakowa. Podoba mi się jej dokładność ale nie miałem czasu na kombinacje z ustawieniami, więc jeszcze muszę się tym pobawić. ściągnąłem jak na razie tylko mapę Polski i Grecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Tomtoma ale w mojej wersji nie można ustawić rozmiaru pojazdu co czasem prowadzi do nieoczekiwanych przejazdów drogami po których solo jedzie się „ciekawie” a z przyczepą to już w ogóle. AM korzysta z map on line czy trzyma je na urządzeniu. Ja chyba wolałbym żeby te mapy były on line. Nie zajmowałyby mi miejsca. Da się to jakoś ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europy 4GB i właśnie w Europie przydają się mapy offline. 

Zresztą jak dla mnie najlepszą opcją jest mapa offline na Europę (np. AM) oraz awaryjne wspomaganie się mapą online (np. google maps).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pawel1966 napisał:

ściągnąłem tą aplikację na smartfona i dziś testowałem w drodze na Śląsk z Krakowa. Podoba mi się jej dokładność ale nie miałem czasu na kombinacje z ustawieniami, więc jeszcze muszę się tym pobawić. ściągnąłem jak na razie tylko mapę Polski i Grecji.

Chcąc wyznaczyć trasę do dowolnego kraju musisz mieć mapy wszystkich krajów po drodze. Jak włączysz powiększenie w Ustawieniach przy dojeździe do ronda powiększa jego obraz - dokładniejszy widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 11:44, wilk435 napisał:

AutoMapa korzysta z wyszukiwarki głosowej Googla.

Wow , w końcu zrobili to co zgłaszałem im już dwa lata temu :]

Zainstalowałem na tę okoliczność najnowszą AM na androidzie, i powiem że jest całkiem , całkiem w końcu wyszukiwanie działa jak przystało na obecne czasy, w poprzednich wersjach było to nie do przyjęcia, teraz wszystko działa jak powinno, interface całkiem przyjemny jest prawie idealnie choć już w pierwszym dniu użytkowania po przejechaniu dwóch tras po kilka kilometrów znalazłem dwa błędy:

- po użyciu funkcji objazd nie da się go usunąć przycisk "usuń" nie działa

- blokuje się dolna belka z aktualnie wyświetlałem adresem/ pozycją

jako że przez kilka lat aktywnie wspierałem rozwój AM i uczestniczyłem w betatestach , zgłosiłem powyższe uwagi do supportu , zobaczymy czy poprawią.

Ponadto przetestowałem trochę  po mieście w godzinach szczytu na kilku trasach, algorytm wyznaczania trasy przez AM bardzo zbliżony do Google Maps, z niewielką przewagą dla map Googla (szybciej reagują na aktualną sytuację na drodze )

Screenshot_20181221-152646_Maps.thumb.jpg.0baa209e47329b8fbd30ee144796de59.jpgScreenshot_20181221-154057_AutoMapa.thumb.jpg.7952b5d37fbc149dd9d0e00fdb9e3644.jpg

jako typowa nawigacja program fajny,  może wykupię licencję na EU przed wyjazdem na wakacje bo cena za Europę 120 zł/ rok nie jest jakaś super zachęcająca dla kogoś kto nie jeździ na co dzień, a   do omijania korków "po mieście" google maps lepsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

Możesz, poniżej zrzut ekranu z ustawień pojazdu ciężarowego:

 

A rozróżnia pojazdy do 3,5t nie podlegające viatolowi?. 

W AM mimo iż wpisywałem masę pojazdu 2,5t po zadaniu opcji omijaj drogi płatne wywalała mnie na siłę z każdej drogi objętej tym systemem.

Dlatego wywaliłem AM bo to bez sensu :puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

Możesz, poniżej zrzut ekranu z ustawień pojazdu ciężarowego:724c86a12866500ec270dfac67285509.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Wersj na IOS jest jakaś niedorobiona. Widać że port z Androida. 

Interface też taki specyficzny. 

U mnie nie można wybrać pojazdu ciężarowego. Tzn mam taka opcje ale nie mogę wybrać tak/nie i teraz nie wiadomo czy liczy dla ciężarowego czy nie  

 

2B8FD73F-0387-4121-8BA7-A21C3D64AED3.png

C40D56A1-666F-4C99-8089-D16DB6DEFD4E.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.