Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz urządzenie z androidem to instalujesz ze sklepu google play, bezpłatnie masz na 7 dni, później płacisz za licencje PL+ EU na dwa lata 180 zł, na rok 120 zł, czasem bywają jakieś promocje i wychodzi taniej

W dniu 22.12.2018 o 14:10, Łza Włóczynutka napisał:
AM już nie ma tego kultowego ciemnego motywu graficznego?

Jest do wyboru kilka opcji, zarówno interfejsu jak i mapy ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, czytam czytam i dalej nie moge zdecydowac , rowniez nosze sie z zamiarem wymiany nawigacji. Wczesniej uzywalem Garmin 765 w samochodzie (10lat wstecz) na poczatku kilka razy przeciagnela mnie po szutrze, choc obok byla droga asfaltowa. Nauczylo mnie to nie wylaczac mozgu i czasami podjac dosc banalna ale inna decyzje o wyborze drogi niz nawigacja. Bledy zdarzaly sie w dosc oczywistych sytuacjach na drogach glownych, w miastach jak po sznurku idealnie. Sterowanie wybor miejsc ,tras byl bardzo prosty, intuicyjny i szybki. Potem przesiadlem sie na TomTom Rider z daszkiem jako ze mial byc  zarowno do mc jak i do auta i tu sam w sobie pracuje dobrze zero pomylek czasami zwolni przed samym manewrem, ale do przyjecia zas funkcja kretych drog dla moto - dobra dla tych co kamperem lub przyczepa lubia stanac na dziko :) :);) Natomiast wpisanie ulicy wybor punktow itd samo sterowanie urzadzeniem masakra jakas, zero logiki, intuicji nic  - da sie ale kompletnie bez sensu. Wielu z Was uzywa telefonow smartfonow niestety to nie dla mnie bo zawsze ze wzgledu na prace potrzebowalem b. wytrzymalych telefonow. a wiadomo ze w nich niestety graty sa b.slabe procesor pamiec itd wiec nawigacje sie wieszaly razem z telefonem, poza tym telefon dla mnie to zlo konieczne  :) Teraz rowniez chcalbym cos zeby sluzylo na obu sprzetach czyli do auta i na motor i nie moge zdecydowac czy garmina zumo, czy raczej nowego niby poprawionego tomtoma rider , moze ktorys z Was juz korzysta z tego rodzaju nawigacji i moglby cos pomoc w wyborze , pozdrawiam i Wesolych Swiat!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! osobiście używam na WC 6. IGO Truck,oraz Sygic Truck,w Telefonie mam zainstalowane;Igo,Sygic,Navigon,AM, MM,tak jak pisałem wyżej,korzystam tylko z Sygica lub Igo,zawsze tylko używam ich w mieście,docelowo używam mapy oraz drogowskazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.12.2018 o 18:19, Pjoter napisał:

Tak jak pisałem wcześniej.

AutoMapa po kraju, Igo po Europie.

Google Mapa jako dodatek tuż przed celem. Do jazdy dużym czy zestawem powyżej 3,5t zupełnie się nie nadaję

Przed wyjazdem planuję z  https://maps.adac.de/ Ma opcję jazdy z przyczepą.

Potem z wbudowanej w samochodzie.

Edytowane przez BDG81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BDG81 napisał:

Przed wyjazdem planuję z  https://maps.adac.de/ Ma opcję jazdy z przyczepą.

Potem z wbudowanej w samochodzie.

fajna, pierwsza która widzę, że fajnie wyznacza czas przejazdu z przyczepą a bez. Na odcinku 1384 km różnica 15 a 21h jazdy

dzięki za linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maarec napisał:

fajna, pierwsza która widzę, że fajnie wyznacza czas przejazdu z przyczepą a bez. Na odcinku 1384 km różnica 15 a 21h jazdy

dzięki za linka :)

Ależ proszę uprzejmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm.... owszem liczy ale czy wszędzie ok ?
zakładając 4 rzeczy:
1/ trasę  Wieliczka - Gdańsk ca, 600km
2/ to co mówi PORD w art, 20 oraz art. 39
3/ 20km jazdy do autostrady i zjazdu z autostrady w obszarze zabudowanym
4/ 20km jazdy poza obszarem zabudowanym i poza autostradą
Możemy sobie odpowiedzieć że w PL - liczy źle

To  owe germańskie liczydło zakłada chyba wmordewind tylko dla budy a dla kampera nie  albo że budę ciągnie Tico ?
I owszem te czasy obydwa są z grubsza realne  ale....
Ciężko przez 8h nie stanąć na sikanie 1 czy 2 razy ciężko też nie doliczyć bodaj paru minut na bramki.- wiadomo średnia  przelotowa leci wtedy w dół,
Czyżby tak renomowana organizacja jak ADAC namawiała nas do lekkiego dociśnięcia powyżej prędkości dozwolonej gdy jedziemy kamperkiem ?

buda.jpg.497aeabe9275d2dde7954a63bab14a52.jpgkamper.jpg.4f8b0d213363a9c87f0ed89939dd766e.jpg

 

No dobra żeby nie było że drzemie we mnie antygermański atawizm przodków - jeszcze gorsze jest takie liczydło spod znaku napompowanego karzełka ale w domenie pl :)

viamichelin.jpg.745c83780f48bb01176061190b8edca9.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tom Tom Camper. Doceniam go za apke "my drive" z możliwoscia wysylania tras z telefonu. Planowanie tras dla żądanej szerokości i długości pojazdu, funcja traffic online, baza fotoradarów, baza miejsc przyjaznych dla caravaningu, polecenia głosowe, dożywotnia aktualizacja map przez wifi i wiele innych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja proponuję TruckIN, działa online coś jak Google map ale tutaj mamy pokazanie tonaż na drogach czy wysokość wiaduktów, dodatkowo mamy jak w Google map natężenie ruchu, aplikacja pokazuje parkingi, pompy i wiele innych miejscach jakie sobie ustawimy, i jest darmowa.

 

Screenshot_2019-02-08-08-07-46-857_io.truckin.png

Screenshot_2019-02-08-08-17-58-024_io.truckin.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.