Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Strus, z jednym się z Tobą zgodzę - z morzem masz mało wspólnego ;) Szkoda, że brniesz dalej w temat sobie obcy. Dziwisz się, że napisałem, że może i w innych tematach jest podobnie?

Jeśli trafisz kiedyś w swoich podróżach do Irlandii, to zapraszam. Żebyś nie musiał pisać, że się ukrywam za klawiatura ;) A wtedy będziemy mogli porozmawiać o morzu, wycieczkach i irlandzkiej pogodzie ;)

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i na tym poprzestańmy.

Na szczęście juz 10.11 będąc w porcie w Gdańsku będę miał okazję się podszkolić ;), tam kapitan pewnie będzie wiedział, no chyba że on też nie wie. W końcu to dopiero 7 raz w tym roku.

Przykro mi tylko, że muszę zapytac obcych ludzi w porcie bo Ty wiesz ale nie opiszesz jak wygląda proces wejście do portu :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynujące jest to jak ludzie potrafią szybko sobie nawtykać :)... Jako Kapitan ( nie właściciel ;)  ) naszego statku  ( holownik i buda jakieś prawie 13m) do portu wjeżdżam zawsze sam i to ja jestem za sterami. Sygnaliści, elektrony ( załoga, czyli reszta podróżujących ) są ciągle na orbicie naszego pojazdu i patrzają co bym nie wyrżnął w rafę , skały, nabrzeże ( brama, krzaki, drzewo czy inny płot). To tyle jeżeli chodzi o wchodzenie do portu- mógłbym ( i pewnie nie tylko ja) o wchodzeniu do innych portów pisać jeszcze i jeszcze, ale niekoniecznie to jest to Forum ;)

No, ale port to koniec drogi jaką obraliśmy- zanim do niego trafiamy my najczęściej używamy jako drogowskazów Google Maps i tyle. Dla mnie jest od bardzo dawna bardzo dobra i pomocna. Ma swoje mankamenty i niedoróbki jak wszystko. Jako Kapitan, co już parę km w życiu zrobił najbardziej ufam sobie i swojej intuicji- navi mnie wspomaga, a nie zastępuje myślenie ;)

No i jest jeszcze jedna opcja: koniec języka za przewodnika :) Czasami ręce bolą od gadania, ale też się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2018 o 13:23, strus251 napisał:

Cześć. Czytam i widzę że macie wiedzę.

Mam prośbę aby ktoś mnie poinstruował itd w temacie:

Mam navi Garmin nuvi44LM.

Jak na moje potrzeby jest ok, ma darmową aktualizację map itd.

Ma też opcję w POI informowania o "kamerach". Myślałem, że to o radary chodzi ale tylko 50% ostrzeżen to radary. Nie bardzo wiem co oznacza pozostale 50%. Może kamery GIDiA?

Nie mniej chciałbym wrzucić jej POI jakimi są fotoradary stacjonarne (najlepiej cala UE ale jak się nie da to chociaż PL).

Umiałby ktoś podpowiedzieć jak to ogarnąć?

Podobno jest jakiś program Garmin POIloader czy coś w podobie tylko nie wiem skąd pobrać bazę POI aktualną i pewną.

Jestem w stanie zapłacić nawet za taką bazę, byle była warta wydania PLNów na nią (dokładna i działająca).

 

Jeżeli temat zbyt odbiega od tematu wątku a jest jakiś bardziej odpowiedni, proszę o wskazanie. 

Z pomocą rozwiązania problemu dodania własnych POI do Garmin Nuvi przyszla strona trigar.pl.

Zrobione i wygląda że działa.

Od poniedziałku do soboty w trasie to się zweryfikuje.

 

https://www.trigar.pl/radary_nawigacja_garmin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jadąc do Chorwacji a później Alpy mailem włączona Sygic oraz Google Maps. Sygic kupiłem dożywotnią subskrypcje + teraz jest też natężenie ruchu, uważam że jest w miarę spoko.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2018 o 16:12, Łza Włóczynutka napisał:

...
Ciekawe ile kosztowało by przejechanie kilkuset km, skoro nawi pobrała by mapę ważącą kilkaset MB... jakieś kilka tysięcy PLN-ów ;D

Dla informacji: internetowe TMC w  iGO: północne Włochy i Wenecja to pobrane 220kB.
Jak było pisane już wcześniej: u nas się to nie sprawdza praktycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, OnionSkin napisał:

Dla informacji: internetowe TMC w  iGO: północne Włochy i Wenecja to pobrane 220kB.

Ale jednorazowo? Czyli jadąc kilka godzin, przy odświeżaniu danych co kilka minut, to będzie raczej wielokrotność tej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to w jedną stronę było, pamiętam bo sam się zdziwiłem że tak mało- a było to w czasie kiegy za net się buliło.
Ponadto jak to w iGO: w pliku konfiguracyjnym z palca sam ustawiam co ile ma dane odświeżać (nie wiem jednak jak miałem ustawione a później zmieniałem) i w dodatku jaki "zasięg" ma dopytywać, ponadto jest możliwość blokady po przekroczeniu określonej ilości pobranych danych.

dt_dl_0=300.0 ;refresh in sec
dl_dist_0_km=100.0 ;radius in km


 

 

 

 

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem stacje multimedialną do Kyrona na androidzie

Zainstalowałem automape ale nie mogę znaleźć opcji wyboru profilu ciężarowy/osobowy.

Czyżby nie było?

Nie przemawia do mnie design antkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wilk435 napisał:

nie mogę znaleźć opcji wyboru profilu ciężarowy/osobowy.

Bo tego nie ma. Z  tego co pamiętam to jest przełaj/pieszy/krótki/optymalny/szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎10‎-‎27 o 13:23, strus251 napisał:

...Nie mniej chciałbym wrzucić jej POI jakimi są fotoradary stacjonarne (najlepiej cala UE ale jak się nie da to chociaż PL).

Umiałby ktoś podpowiedzieć jak to ogarnąć?...

Próbowałeś tutaj- http://www.poipoint.pl/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2018 o 17:34, OnionSkin napisał:

Dla informacji: internetowe TMC w  iGO: północne Włochy i Wenecja to pobrane 220kB.

W sumie 220kB, ale czy to nie jest tak, że jednorazowo pobiera np. 10kB i nalicza za minimalny pakiet czyli np. 100kB albo 1mb?

Kiedyś obiło mi się o uszy, że dane nie mają "naliczania sekundowego" :P (jak za dawnych czasów, gdzie za kilka sekund gadania, naliczało 4-5zł za całą minutę :D... Co to były za czasy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.