Jump to content
Odrzutowy

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?

Recommended Posts

jacek00
Posted (edited)

Właśnie patrzę na Tomtoma na Androida i widzę, że jest plan dla ciężarówek. Więc może jest alternatywa dla GM?
@Suzu4x4 sprawdziłem w Road Lords trasę do Łagowa i omija te bramy i zwężenia. Tylko, że nie ma opcji dla AA

9a464b8e48b520fef82e919c69a85b4a.jpg

Edited by jacek00 (see edit history)

filipert
Posted (edited)
W dniu 22.08.2022 o 14:38, Suzu4x4 napisał:

spoko , nie spieszy się. to spróbuj tą drugą trasę , Gronów - Ośrodek Wypoczynkowy Leśnik w Łagowie ;)

Nie pamietałem dokładnie skąd dokąd, ale idea jest zachowana i IGO primo omija Łagów

A0533626-46FB-4E55-B376-040D02DCA307.thumb.jpeg.52d521f049c4fb69586779b3cc69b591.jpeg

Edited by filipert (see edit history)

Marcin_G
9 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

czy jest jakaś nawi która:

-  ma mapy oflline

- posiada wybieranie głosowe które działa

- działa z AA/CP

- uwzględnia ograniczenia tonażowe/gabaryty przy wyznaczaniu trasy

- pomija trasy nieprzystosowane dla zestawów 

Zulos
9 godzin temu, jacek00 napisał:

Właśnie patrzę na Tomtoma na Androida i widzę, że jest plan dla ciężarówek. Więc może jest alternatywa dla GM?

No fakt - jest, ale już trochę cena boli...;)

Alternatywa to tańszy dla osobówek i darmowy MyDrive na tel. do planowania trasy, na którym można zaplanować trasę dla kampera/przyczepy z podaniem wymiarów i mas. To oczywiście już trochę komplikuje sprawę, ale to kwestia przyzwyczajenia...

Marcin_G

Wyglada ze można kupić w subskrypcji miesięcznej za niecałe 20zl

jacek00
36 minut temu, Zulos napisał:

No fakt - jest, ale już trochę cena boli...;)

Z ceną owszem przesadzili. No i interfejs mocno kuleje. Ale ma wszystkie opcje, które wymienił @Suzu4x4

Suzu4x4
W dniu 23.08.2022 o 23:34, jacek00 napisał:

@Suzu4x4 sprawdziłem w Road Lords trasę do Łagowa i omija te bramy i zwężenia. Tylko, że nie ma opcji dla AA emoji14.png

to szkoda , a gdzie to sprawdzić czy działa w AA ? w sklepie googla jest jakaś informacja  bo nie znalazłem ?

no i żeby zobaczyć ten cennik co wrzuciłeś na screenie to trzeba zainstalować tą apkę ? bo w sklepie googla też nie znalazłem info o tych taryfach

W dniu 24.08.2022 o 06:47, filipert napisał:

Nie pamietałem dokładnie skąd dokąd, ale idea jest zachowana i IGO primo omija Łagów

:yes:

jacek00

to szkoda , a gdzie to sprawdzić czy działa w AA ? w sklepie googla jest jakaś informacja  bo nie znalazłem ?

Trzeba podłączyć do auta ;) 

no i żeby zobaczyć ten cennik co wrzuciłeś na screenie to trzeba zainstalować tą apkę ? bo w sklepie googla też nie znalazłem info o tych taryfach

:yes:

Dokładnie. 

Co do samej aplikacji to działa., tylko trzeba ręcznie wyłączyć optymalizację baterii dla tej apki, bo inaczej się apka mi zawieszała. 

Wrzucę też tutaj, bo może ktoś się skusi. Dzisiaj (tylko dzisiaj) w iBood jest nawigacja TomTom Go Camper Tour w cenie 949 zł. Normalna cena w sklepach to ok 1300-1400 zł:

https://www.ibood.com/pl/pl/product-specs/00000/696917/nawigacja-tomtom-go-camper-tour/

filipert
W dniu 21.08.2022 o 21:24, Suzu4x4 napisał:
W dniu 21.08.2022 o 21:12, filipert napisał:

Jak jest korek/wypadek, to w IGO dostaję pytanie o alternatywną trasę i wiem, że spokojnie mogę tam śmignąć zestawem.

to działa tak super ?

Używam tej nawigacji tylko przy jeździe zestawem i szczerze, to za bardzo nie rozgryzłem jej funkcjonalności, a jest sporo przeróżnych ustawień (np. dziesiątki ustawień kolorystycznych dla jazdy w dzień i w nocy). Co do omijania korków, to sygnalizowała mi to tylko kilka razy podczas jednego z przejazdów przez Wiedeń, tak to można poustawiać:

image.thumb.png.69543f6c563917c85f0b8fa7b965fb11.png

image.thumb.png.fef51f632e67dcccd24a25f359e2484c.png

i jeszcze ciekawostka jak googl podpowiada alternatywne trasy ;)

image.png.e0df2a9142a19585aa98fbe83eff1679.png

Suzu4x4
W dniu 26.08.2022 o 07:39, jacek00 napisał:

Trzeba podłączyć do auta ;) 

Dokładnie. 

to lipa. nie nawidzę instalować czegoś w telefonie tylko po to żeby sprawdzić  czy w ogóle będzie działać :wacko:

w sklepie googla powinny być wyświetlane ceny, plany taryfowe czy kompatybilność z AA.

W dniu 26.08.2022 o 07:58, filipert napisał:

Używam tej nawigacji tylko przy jeździe zestawem i szczerze, to za bardzo nie rozgryzłem jej funkcjonalności, a jest sporo przeróżnych ustawień (np. dziesiątki ustawień kolorystycznych dla jazdy w dzień i w nocy). Co do omijania korków, to sygnalizowała mi to tylko kilka razy podczas jednego z przejazdów przez Wiedeń, tak to można poustawiać:

image.thumb.png.fef51f632e67dcccd24a25f359e2484c.png

i jeszcze ciekawostka jak googl podpowiada alternatywne trasy ;)

fajna funkcja z tą możliwością ustawienia czasu jaki można zaoszczędzić :yes: