Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

W Stacji mam m.in. Sygica (zwykłego - nie truck) i za 13,99 EUR ściągnąłem aktualizację. Ale i tak musiałem odinstalować i zainstalować na nowo, bo miała jakiś konflikt i nie mogłem zaktualizować. Mapy Europy mają aż 12,5 GB, a w stacji karta 8GB, więc z kolei trzeba zanakupić kartę... I tak się kręci... A jeszcze nie ma pewności, że nawigacja mi podejdzie, bo ma swoje minusy. Ponoć ta zwykła bazuje na TomTomie (było już o tym w tym wątku), co byłoby pozytywne, bo od wielu lat już używam TomToma, no ale zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Sygica i... póki co porażka...

Niby opiera się o mapy TomToma, ale:

1. działa strasznie wolno - wyznaczanie trasy to wieki (choć może to problem mojej stacji multimedialnej - muszę sprawdzić parametry);

2. wybieranie opcji trasy (np. omijanie autostrad) - na bardzo duży plus jest to, że można ominąć dany kraj, czy autostrady w danym kraju, ale na ogromy minus to, że każda pojedyncza zmiana wymaga przeliczenia trasy, czyli jak chcę wprowadzić np. 4 zmiany to muszę 4-krotnie czekać, aż przeliczy mi za każdą pojedynczą zmianą trasę na nowo, bo inaczej się zawiesza (zawieszenie nie w sensie zablokowania programu, tylko zablokowania edycji trasy);

3. wstawianie punktów pośrednich - podobnie jak w przypadku opcji, a najgorsze jest to, że jak się już wybierze punkt pośredni, to automatycznie wskakuje on na dół trasy, tj. staje się miejscem docelowym i dopiero później można zmienić kolejność na właściwą, no ale oczywiście trzeba poczekać aż najpierw przeliczy trasę z punktem pośrednim jako końcowym, a dopiero później można zmienić kolejność i znowu czekać na przeliczenie trasy, które trwa wieki - jakakolwiek próba przeskoczenia tego kończy się zawieszeniem;

4. w przypadku zawieszenia - trasa resetuje się całkowicie i trzeba ją ustalać od nowa.

Ten największy plus, czyli możliwość ustalania opcji trasy dla poszczególnych państw na trasie, poza wskazanymi minusami (każda zmiana osobno z kolejnym trwającym wieki przeliczeniem trasy) ma jeszcze przynajmniej jeden minus. Obliczając trasę do Chorwacji na Istrię, przyjęło mi przez Słowację, Austrię, Słowenię (bez żadnej alternatywy). Usunąłem Austrię, więc wrzuciło mi Węgry, ale przy okazji wyrzuciło mi Słowenię i już nie było opcji jej przywrócić, choć chciałem trasę przez Węgry i Słowenię. Skoro sam nie wyrzuciłem Słowenii, to interfejs powinien przyjąć, że mi na niej zależy i przez nią planować trasę. No ale nie... Żeby przywróciło mi Słowenię trzeba by było wstawić punkt pośredni.

Poza tym - mimo że to niby mapy TomToma - planuje dziwne trasy. Porównywałem trasę do Tiszakecske na Węgrzech i tak:

- TomTom i GoogleMaps zaplanowały mi bardzo podobne trasy - 405 vs. 406 km (taką właśnie jeżdżę) i alternatywa 411 vs. 415 bodajże, plus dalsze alternatywy;

- Sygic nie znalazł trasy krótszej niż 460 km z hakiem, a alternatywy były jeszcze dłuższe w tym nawet 524 km bodajże.

Wszystkie trasy były planowane jako NAJSZYBSZE (nie najkrótsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zulos napisał:

Obliczając trasę do Chorwacji na Istrię, przyjęło mi przez Słowację, Austrię, Słowenię (bez żadnej alternatywy). Usunąłem Austrię, więc wrzuciło mi Węgry, ale przy okazji wyrzuciło mi Słowenię i już nie było opcji jej przywrócić, choć chciałem trasę przez Węgry i Słowenię. Skoro sam nie wyrzuciłem Słowenii, to interfejs powinien przyjąć, że mi na niej zależy i przez nią planować trasę.

Może Chorwacja nie wpuszcza przez Węgry turystów bo jest pandemia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Może Chorwacja nie wpuszcza przez Węgry turystów bo jest pandemia ;)

Podróż do Chorwacji przez Węgry mi przyjęło i przerzuciło na Węgry, jak wyrzuciłem Austrię, tylko wywaliło mi - mimo, że nie zaznaczałem - Słowenię, którą akurat chciałem zostawić. Rozumiem, że szybsza i krótsza zarazem trasa wiedzie z Węgier na Istrię li tylko przez Chorwację, ale ja mam "swoją" trasę jednak z Węgier przez Słowenię, bo tak jest tylko odrobinkę dalej (albo i tak samo), a znacznie taniej (bez autostrad chorwackich). No ale Sygic jest mądrzejsze i mimo że nie chciałem wywalić Słowenii to ją wywala razem z Austrią. A to wymaga wstawienia punktu pośredniego z komplikacjami jak napisałem wyżej.

Ale sama idea tego interfejsu dającego możliwość usuwania krajów i modyfikowania opcji w ramach danego kraju jest godna podziwu - chyba żadna inna nawigacja tego nie ma. Tylko działanie tego jest fatalne - do dopracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygic w wersji truck ma lepsze mapy od Here (dawne Navteq) ale przez to jest droższy bo to niby wersja dla profesjonalistów. Testowałem i mi nie podeszła. Zainstaluj sobie iGO z mapami Here ( mozesz tez z mapami TomToma jeśli lubisz) i potestuj. Konfigurowalnosc iGO jest ogromna - wiele mozesz zmienić w samych plikach konfiguracyjnych. Z jednej strony to jego zaleta z drugiej wada....

 

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy iGo można zainstalować na urządzeniu, a mapy ładować na kartę SD, bo w tym jest pies pogrzebany, że z Sygic mi to nie chce przejść.

Chyba zrobię  stacji twardy reset (przywrócenie ustawień fabrycznych) i wówczas zainstaluję mapy bo będzie na to miejsce (dużo g... tam jest) na urządzeniu. Ma bodajże 16GB z czego dostępne jest chyba 12. Z tego co widzę to instalacja iGo to 250 MB, a mapy Europy (przynajmniej 7-dniowy trial, ale to chyba tyle samo, co w wersji docelowej) to 2,2 GB. Ale nigdzie nie mam informacji o tym, ile to kosztuje??

Jak instalowałem Sygic i próbowałem ściągnąć zakupiony za całe 13,99 EUR zestaw Europa+Traffic, to żądało ode mnie ponad 12 GB pamięci!! I nie było opcji zmienić przechowywania danych na kartę SD. Ściągnąłem poszczególne kraje, ale niektóre są strasznie pojemne - Francja ponad 2 GB, Niemcy ponad 1 GB.

Nie wierzę, że jest aż taka różnica w pokryciu sieci dróg, dokładności, etc., że iGo wystarcza 2,2 GB, a Sygic ma prawie 6 razy więcej - o co tu chodzi?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, obecnie w IGO mapy ,same mapy to 5,5Gb,podzielność mapy np. w Tablecie jest możliwe, ale czy w Twojej stacji medialnej nie wiem, jaki system posiada ta stacja?.

Sam Sygic to porażka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wersji iGO to da się konfigurowac się gdzie maja zjadowac się mapy i inne dodatki np POI itd.
Nie musisz ściągać wszystkich krajów od razu do testów. Można wgrać mapy krajów które chcesz używać.
Jest wiele gotowych skinów do iGO które są prekonfigurowane.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygic, mimo wskazanych plusów, poległ na prostej trasie na Węgry, którą dobrze znam i robię kilka razy do roku, proponując kosmiczne rozwiązanie i żadnej alternatywy.

Teraz właśnie na tapecie iGO - akurat u nich Węgry, to tak jak u nas AutoMapa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tamtam napisał:

Zależy od wersji iGO to da się konfigurowac się gdzie maja zjadowac się mapy i inne dodatki np POI itd.
 

A co masz konkretnie na myśli w zależności od wersji - iGo Navigation vs. iGo Primo Truck, czy kolejne wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzeje trochę temat ponieważ Sygic mnie trochę zgrzał.. Mianowicie jak przeszedł na subskrypcje to logowanie przez e-mail przestało działać. Zainstalowałem w dużym aucie ściągnąłem mapę na wewnętrzną pamięć i w październiku na wyjeździe ZONK nie ma map. (skasował) wiec zalogowałem się jeszcze raz i znowu pobieram mapy pięknie poszło (już na karcie) i w ten weekend potrzebowałem offline odpalić i znowu dupa po złapaniu WIFI z telefonu pobierz mapę.. skasował mapy.. bazując na online. Czy u Was też w Sygicu taka maniana występuje?? odzyskałem swój kod licencji. Aktywowałem kodem i zobaczymy za tydzień czy dalej bedzie kasować mapy. :( jeżeli tak to odzyskać kasę będzie trzeba. PS. widać po komentarzach na sklepie PlayGoogle że wielu tak ma przy aktywacji mailem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytam z czystej ciekawości. Po co używać jakiś nawigacji z mapami za które trzeba płacić i z którymi jest więcej problemów jak pożytku? Ja używam w smartfonie mapy google czasami dziwnie prowadzi ale bardzo rzadko, nigdy nie ma problemów z tym. Zjeździłem praktycznie całą Polskę, połowę Niemiec, byłem w Szwecji i Norwegii i cały czas jazda na mapy Google i zawsze doprowadza do celu. Czy są jakieś plusy używania innych map, urządzeń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PiotrekiWiola napisał:

Pytam z czystej ciekawości. Po co używać jakiś nawigacji z mapami za które trzeba płacić i z którymi jest więcej problemów jak pożytku? Ja używam w smartfonie mapy google czasami dziwnie prowadzi ale bardzo rzadko, nigdy nie ma problemów z tym. Zjeździłem praktycznie całą Polskę, połowę Niemiec, byłem w Szwecji i Norwegii i cały czas jazda na mapy Google i zawsze doprowadza do celu. Czy są jakieś plusy używania innych map, urządzeń? 

możliwość wpisania parametrów pojazdu (długość , szerokość , wysokość ) i  mapy offline.

jak Cię google wprowadzi w wąską drogę gdzie na końcu będzie wiadukt 2m i będziesz musiał cofać z przyczepą kilkaset metrów  żeby zawrócić to docenisz  :-]

nie miej jednak sam przestałem praktycznie używać innych nawigacji poza google maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrekiWiola napisał:

Pytam z czystej ciekawości. Po co używać jakiś nawigacji z mapami za które trzeba płacić i z którymi jest więcej problemów jak pożytku? Ja używam w smartfonie mapy google czasami dziwnie prowadzi ale bardzo rzadko, nigdy nie ma problemów z tym. Zjeździłem praktycznie całą Polskę, połowę Niemiec, byłem w Szwecji i Norwegii i cały czas jazda na mapy Google i zawsze doprowadza do celu. Czy są jakieś plusy używania innych map, urządzeń? 

Ostatnio zahaczyłem o Ukraiński nadajnik, (nawet nie wyjechałem z PL, droga biegła kilka km od granicy), to kosztowało mnie ~200zł. Póxniej sprawdziłem, to mapy pobrały jakieś 3,5 Mb. Trochę drogo wychodzą te darmowe góglemapsy :lol:

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.