Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, a teraz polećcie coś dobrego na Androida !

 

Żona testowała kilka i nic z tego nie wyszło. Są, ale wiele im brakuje:(

 

Wracając do nieaktualizowanych map można się zdziwić. Automapa uwzględnia remonty dróg i mostów. Załóżmy, że ktoś używa automapę roczną bez aktualizacji. Jedzie z Krakowa do Cieszyna. W Kobiernicach był zerwany most. trzeba było jechać objazdami nadkładając sporo kilometrów. Automapa poprowadzi go objazdem mimo, że most już dawno działa. Dalej wprowadzi do centrum Bielska, mimo że przed Bielskiem jest już autostrada do samego Cieszyna.

Jeżeli jedzie się z przyczepą koszty paliwa straconego są spore o czasie nie wspomnę. Kilka takich miejsc na trasie już pokryje koszt subskrypcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automapa ma słaby algorytm omijania przeszkód (nie ma pełnego TMC) dlatego występują problemy z czasowo zamknietymi odcinkami ,poza tym jest dobra,nawet bardzo dobra.Osobiście używam i polecam iGO ,zaczynałem z ta nawigacją w 2006 roku i wszedzie prowadziła mnie bezbłędnie (europa).

Teraz dobry jest również Navigon przejety przez Garmina.

Jesli chodzi o Android to polecam Navigona, działa rewelacyjnie i szybko , iGO równiez dobrze prowadzi ale jednak Navigon pokazał klasę.Oczywiście na odpowiednim smartfonie, takie budżetowe raczej będą przycinać.Mam HTC Desire Z oraz Hero i na obu działa świetnie.

 

Zarówno iGo jak Navigon (zaleznie od wersji)pozwala na zdefiniowanie przyczepy (długość,wysokośc,szrokośc oraz masa zestawu) i uwzględnia to w ograniczeniach przejazdu (nie wiem jak po PL)

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a teraz polećcie coś dobrego na Androida !

CoPilot Można ustawić rodzaj pojazdu jako kamper i przybliżone wymiary.

 

 

Wcześniej korzystałem z AutoMapy (na Win6.1 mobile) o ile w Polsce jest najlepsza o tyle za granicą gubiła się totalnie i trzeba było nieźle ją pilnować.

 

W tym roku z CoPilot podróż prawie idealna, prawie, bo w Genui coś długo jechaliśmy.

Edytowane przez Zaradek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoPilot Można ustawić rodzaj pojazdu jako kamper i przybliżone wymiary.

 

 

Wcześniej korzystałem z AutoMapy (na Win6.1 mobile) o ile w Polsce jest najlepsza o tyle za granicą gubiła się totalnie i trzeba było nieźle ją pilnować.

 

W tym roku z CoPilot podróż prawie idealna, prawie, bo w Genui coś długo jechaliśmy.

 

Za granicą wprowadzałem do automapy adres np. muzeum z przewodnika i dojeżdżałem bez błędnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automapa poprowadzi go objazdem mimo, że most już dawno działa. Dalej wprowadzi do centrum Bielska, mimo że przed Bielskiem jest już autostrada do samego Cieszyna.

 

 

Odnośnie Bielska to mam wczoraj wgraną ponoć najnowszą AM i obwodnica BB jest zaznaczona ale linią przerywaną z adnotacją planowane otwarcie 10.2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą wprowadzałem do automapy adres np. muzeum z przewodnika i dojeżdżałem bez błędnie:)

 

Gratuluję :winner:

 

 

 

Piszę o moich subiektywnych odczuciach. Ty możesz mieć inne.

Edytowane przez Zaradek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naviexpercie opcji zdefiniowania zestawu nie ma, ale za to wykupujesz nawigację na określony czas i kiedy chcesz np. 1 dzień, 4 dni miesiąc, rok. Aktualizuje się sam a nowe oprogramowanie jak powstaje to informuje Cię i można go pobrać za darmo, płatne jest same korzystanie z nawigacji. W zeszłym roku bardzo poprawnie poprowadził mnie na obwodnice i mniejsze drogi objeżdżające większe bardziej zatłoczone zabudowania. Plusem w naviexpercie są aktualizacje na bieżąco, dzięki którym zawsze jedziemy optymalną trasą, dopasowaną do aktualnej sytuacji na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Bielska to mam wczoraj wgraną ponoć najnowszą AM i obwodnica BB jest zaznaczona ale linią przerywaną z adnotacją planowane otwarcie 10.2011

 

co ile jest aktualizacja AM ?

MM ma chyba raz na kwartał , więc z tym wgrywaniem co 2tyg to nie przesada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda pliszka swój ogonek chwali.

 

Ja mam wiekowego już Garmina NUVI 205 oraz garminowskie mapy. I ręczę głową, że przy podróży do Albanii czy na Bałkany niczego lepszego nie znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ile jest aktualizacja AM ?

MM ma chyba raz na kwartał , więc z tym wgrywaniem co 2tyg to nie przesada ?

 

Nie mam pojęcia co ile wychodzą nowe aktualizacje ale ostatnio wymieniałem soft na Navigonie właśnie na AM i dlatego mam nadzieję że wgrana jest najnowsza. Z tymi aktualizacjami kilka razy w miesiącu to już chyba tak dla sportu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co ile wychodzą nowe aktualizacje ale ostatnio wymieniałem soft na Navigonie właśnie na AM i dlatego mam nadzieję że wgrana jest najnowsza. Z tymi aktualizacjami kilka razy w miesiącu to już chyba tak dla sportu :-)

 

http://www.automapa.pl/?PEI=53169&lng=PL&cid=53175

wychodzi że mniej więcej co 3-4 miesiące jest aktualizacja :ok:

obecnie dostępna jest mapa z października, wcześniej czerwiec/lipiec, kwiecień i luty :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.