Skocz do zawartości

Wilgotność wnętrza przyczepy.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, poszukam i zakupię. :dzieki:

 

Są różne, musisz dobrze wymierzyć. Osłona kratki górnej i dolnej, też się różnią.

np.

http://www.frankana.de/page.do?kgrpId=11019&page=5

lub lepiej:

http://www.reimo.com/pl/71093-winterabdeckung_wa120_f_belueftungssystem_l1/

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne, musisz dobrze wymierzyć. Osłona kratki górnej i dolnej, też się różnią.

np.

http://www.frankana....Id=11019&page=5

lub lepiej:

http://www.reimo.com...tungssystem_l1/

 

:hej:

 

Myślę że podjadę do najbliższego sklepu z akcesoriami do przyczep i powinienem dostać.:]

Dzięki i Pozdrawiam.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Koledzy podajcie jakieś firmy? Czy może gdzie kupiliście pochłaniacze wilgoci i jakie? :niewiem:

 

Wszystkie działają na tej samej zasadzie.

Ja kupiłam w biedronce za 12 zeta do kuchni.(mały)

W Lidlu duży 23 zeta ale brakło.

W cepce mam Metylan stop wilgoci ok 35 zeta mały.(fajny wygląd )

Wszystkie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie działają na tej samej zasadzie.

Ja kupiłam w biedronce za 12 zeta do kuchni.(mały)

W Lidlu duży 23 zeta ale brakło.

W cepce mam Metylan stop wilgoci ok 35 zeta mały.(fajny wygląd )

Wszystkie działają.

 

KUPIŁAM :) Czyżby pani Katarzyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest kupić pochłaniacz dobrej firmy i nie za mały. Ja swój pochłaniacz wilgoci kupiłem w Castoramie firmy Henkel ( metylan do pow .20 m3 ). Jestem z niego bardzo zadowolony , widać w zbiorniku na dole pochłaniacza jak przybywa wody zabarwionej na niebiesko. Wkłady wymienne do tego pochłaniacza (większe) są dostępne bez problemu i kosztują około35zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korad-b :przyczepa: w lecie nasze przyczepy są pootwierane , ponadto temperatury są wyższe i wilgoć zawarta w powietrzu się nie skrapla na zimnych ścianach. Głównym problemem w czasie chłodów jest właśnie niski próg wykraplania się wody , stąd gołoledź na drodze bez opadów , mokre ściany w nie ogrzewanych pomieszczeniach, szron na drzewach, mokre dachy itp.. Z tego powodu pochłaniacz wilgoci jest potrzebny podczas chłodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a czy podczas deszczowej wakacyjnej aury też stosujecie pochłaniacze ?

wtedy wilgotność jest sporo wyższa niż zimą :niewiem:

 

Wtedy, stosuję tylko wietrzenie - w końcu przestanie padać :]

 

Korad-b :przyczepa: w lecie nasze przyczepy są pootwierane , ponadto temperatury są wyższe i wilgoć zawarta w powietrzu się nie skrapla na zimnych ścianach. Głównym problemem w czasie chłodów jest właśnie niski próg wykraplania się wody , stąd gołoledź na drodze bez opadów , mokre ściany w nie ogrzewanych pomieszczeniach, szron na drzewach, mokre dachy itp.. Z tego powodu pochłaniacz wilgoci jest potrzebny podczas chłodów.

 

Dokładnie, tak :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korad-b :przyczepa: w lecie nasze przyczepy są pootwierane , ponadto temperatury są wyższe i wilgoć zawarta w powietrzu się nie skrapla na zimnych ścianach. Głównym problemem w czasie chłodów jest właśnie niski próg wykraplania się wody , stąd gołoledź na drodze bez opadów , mokre ściany w nie ogrzewanych pomieszczeniach, szron na drzewach, mokre dachy itp.. Z tego powodu pochłaniacz wilgoci jest potrzebny podczas chłodów.

 

ale wilgotność im zimniej tym mniejsza, tzn dużo więcej wody jest w powietrzu gdy jest 20'C niż gdy jest -10'C

dlatego mgły są jak jest zimno ;)

a najlepszym osuszaczem jest mróz :yes:

3312.jpg

 

 

a w zimie nie można wietrzyć ?

skąd zimniejsze ściany :niewiem:

 

moja budka stoi pootwierana (daszki) pod wiatą, nic złego nie zaobserwowałem

jest jeden moment kiedy trzeba uważać, gdy np z przychodzi duże ocieplenie i np z -10/20'C robi się plus 5/10'C

wtedy faktycznie wnętrze jest wychłodzone i wilgoć potrafi się zebrać na ścianach ...

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a w zimie nie można wietrzyć ?

skąd zimniejsze ściany :niewiem:

 

moja budka stoi pootwierana (daszki) pod wiatą, nic złego nie zaobserwowałem

jest jeden moment kiedy trzeba uważać, gdy np z przychodzi duże ocieplenie i np z -10/20'C robi się plus 5/10'C

wtedy faktycznie wnętrze jest wychłodzone i wilgoć potrafi się zebrać na ścianach ...

 

Można, a nawet trzeba !

Pisałem wcześniej - ja wietrzę właśnie jak jest mróz, wtedy (tak, jak napisałeś) brak wilgoci w powietrzu.

Najgorsze chwile, to jesienna pora, tuż przed pełną zimą i wiosna, pierwsze gorące promienie słońca (w przyczepie potrafi się zrobić dosyć parno).

W tym czasie, zostawione osuszacze spełniają znakomicie swoją rolę. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.