Skocz do zawartości

Otwieramy Camping pod Poznaniem


California-Holiday

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że było by fajnie i miło jak by wszystko było darmo i opłata za dobę 3 zł

 

Ale tak się z mojego punktu widzenia troszkę nie da

 

W domu też się płaci za ścieki wiec co to za problem.

 

Aby nikt nie odpuszczał ścieków pod Przyczepę cena nie będzie wysoka a na wjazd będzie kaucja zwrotna lub nie jak coś się wywinie :P

 

Myślę że większość ludzi jednak będzie kulturalna i będzie korzystać z miejsca zrzutu

 

Jeśli tak nie będzie to po prostu podniosę ceny żeby mi hołota nie przyjeżdżała :) zawsze jest jakiś sposób

 

Jaka kaucja zwrotna? za wjazd na kemping? Oj kolego chyba mocno przesadzasz... chcesz dać coś dla ludzi czy chcesz tylko od ludzi brać?:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiajcie się juz na tym zrzucie ścieków - bo bedzie wliczone w cene :P

 

Po to jest ten wątek żebym właśnie poznał wasze opinie jak to ma byc zrobione

ale to Ty się skupiłeś ;)

 

 

Co oznacza dla was czytelny nie skomplikowany cennik ?

 

 

np

http://www.kemping-nad-pilica.pl/index.php?pid=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Jak widzę kolego szukasz rozwiązań i przekonują Cię konkretne argumenty. To chyba dobrze :-) Czysty i zrozumiały cennik, to wg mnie:

1. cena za miejsce. W miejsce wliczone są - przyczepa, postój samochodu, ile przedsionków sobie ponastawiam to moje i 2 osoby dorosłe.

2. Cena za każdą dodatkową osobę (może być w układzie zależnym od wieku)

3. Ewentualna cena za psa (choć nie bardzo wiem o co w tych opłatach chodzi, ale takie są)

4. Ewentualna cena za podłączenie prądu.

 

Teraz każde inne udogodnienie na kempingu już jest w cenie. Mogą być ceny za miejsce zróżnicowane np. za miejsce z wodą i miejsce bez wody. Miejsce z podciągniętą kanalizacją, bądź bez. Wg mnie taki cennik jest czytelny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Jak widzę kolego szukasz rozwiązań i przekonują Cię konkretne argumenty. To chyba dobrze :-) Czysty i zrozumiały cennik, to wg mnie:

1. cena za miejsce. W miejsce wliczone są - przyczepa, postój samochodu, ile przedsionków sobie ponastawiam to moje i 2 osoby dorosłe.

2. Cena za każdą dodatkową osobę (może być w układzie zależnym od wieku)

3. Ewentualna cena za psa (choć nie bardzo wiem o co w tych opłatach chodzi, ale takie są)

4. Ewentualna cena za podłączenie prądu.

 

Teraz każde inne udogodnienie na kempingu już jest w cenie. Mogą być ceny za miejsce zróżnicowane np. za miejsce z wodą i miejsce bez wody. Miejsce z podciągniętą kanalizacją, bądź bez. Wg mnie taki cennik jest czytelny :-)

 

Tak jest cennik prosty i czytelny bo wyjdzie książka telefoniczna.:oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten cennik - juz wiem oco chodzi :P rozwiałem kolejne wątpliwości.

 

 

Jak coś wypożyczasz odpłatnie to bedzię kaucja (ale spoko jak będziesz brał kajak to kaucja będzie np 30 zł to dużo ? - weź pod uwagę że tych pieniędzy nie tracisz jak sprzęt wróci nie uszkodzony, dopiero w przypadku uszkodzenia tracisz kaucje i będziesz zobowiązany pokryć koszta naprawy uszkodzonego sprzętu.)

 

Kaucja generalnie jest stosowana po tojak by ktoś zapłacił za godzinę użytkowania a przypomniało mu się i oddał kajak po 3 godz - to wtedy bez zbędnych tłumaczeń i kłótni - opłata za dodatkowe godziny bedzie pobrana z kaucji.

 

Sprawa dla mnie jasna i oczywista.

 

P.S. Jak bierzesz auto z wypożyczalni to wpłacasz 100 zł i jeździsz całą dobę ? :P

No tak dobrze to nigdzie nie ma, też wnosisz kaucje.

 

 

Kaucja będzie na sprzęt pływający ..

 

Wędkarski - raczej nie przewiduje :P

 

Przy wjeździe na ośrodek sprawdzamy OC pojazdu holującego + przyczepy jeśli masz zamiar odhaczyć przyczepę żeby stała sama

 

Mam nadzieje ze to nie problem - nie nie przeczytam zaraz a co ty Policja żeby sprawdzać OC ? :P

 

Zostanie to ujęte w regulaminie, bo jak komuś się stoczy przyczepa i przygniecie jakieś biegające dziecko odpowiada właściciel przyczepy.

 

Dzięki temu wyeliminujemy troszkę cygańskich przyczepek co jeżdżą bez OC i dow. rej :)

Edytowane przez California-Holiday (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm dobra mi już podpadłeś :oslabiony:

 

Jestem z Poznania ale nie zachęciłeś mnie do przyjazdu. Nie dość ze musze pokazać Tobie na recepcji dowód tożsamości to jeszcze moje inne dokumenty?

Znasz przypadek ze staczającą się przyczepą? może komuś mover oszalał? a jeśli już tak ma być to dlaczego dopiero po odczepieniu budki od auta? widziałeś kogoś kto na kempingu nie odczepia budki?

 

A powiedz mi tak w zaufaniu... byłeś kiedyś na jakimś dobrym kempingu....?

 

Nikt nie przyjedzie świadomie na Twój kemping żeby się użerać z Twoim nadmiarem przepisów.

Wpłać kaucje na wjeździe, pokaż papiery, kibel zabierz ze sobą.... oj facet....:niewiem:

Dobrze CI poradze. Jeśli faktycznie robisz ten kemping to swoje wypowiedzi ocenzuruj w porę... bo robisz sobie własnie "wilczą przysługę"

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wjeździe na ośrodek sprawdzamy OC pojazdu holującego + przyczepy jeśli masz zamiar odhaczyć przyczepę żeby stała sama

 

Mam nadzieje ze to nie problem - nie nie przeczytam zaraz a co ty Policja żeby sprawdzać OC ? :P

 

Zostanie to ujęte w regulaminie, bo jak komuś się stoczy przyczepa i przygniecie jakieś biegające dziecko odpowiada właściciel przyczepy.

 

Dzięki temu wyeliminujemy troszkę cygańskich przyczepek co jeżdżą bez OC i dow. rej :)

 

http://rzu.gov.pl/cz...mechanic__20239

 

i żaden regulamin kempingu tego nie zmieni

 

od tego żeby dziecko dostało odszkodowanie jest fundusz gwarancyjny i on dochodzi póżniej swoich pieniędzy u właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nikt nie zakłada ze coś się stanie

 

Jak ciagniesz przyczepe nawet bez OC to odpowiedzialność idzie z pojazdu holującego jako zespół pojazdów

 

Jak odhaczysz przyczepe to jak się stoczy i coś "wywinie" musi miec własne OC

 

Spoko spoko to narazie luźne przemyslenia co chciałem wprowadzić itp.

 

Żadnego regulaminu jeszcze nie ma - przyjdzie na to czas.

 

Generalnie chodziło mi o to co powiniem miec dobry Camping w Polsce

 

Faktycznie nigdzie w Polsce na Campingu nie byłem tylko Francja, Hiszpania i Włochy.

 

Standardem troche bym chciał im dorównać nie zachowując przy tym cen jak Camping Malta w Poznaniu

 

A co bedzie wcielone w życie to okaże się w praniu

 

Dlatego w tym celu zarejestrował się na forum. aby rzucić temat na szeroką wodę dyskusji

 

Ciekawe pomysły wykorzystam

 

Moje złe pomysły usune !

 

oto mi chodzi

 

Kibelek Płatny - to juz mamy za sobą :PBedzie bezpłatny a zrzut scieków będzie wliczony w cene

 

Kaucja - też mamy za sobą bo nie bedzie kar za zrzut chemii na trawnik bo przeciez każdy będzie mógł to zrobic bezpłatnie (patrz wyżej)

 

Temat pokaż papiery , - zobaczymy jak to będzie rozwiązane sam jeszcze nie wiem (ale nie chciał bym przyczep na polu bez OC)

 

A regulamin - jeszcze żadnego nie mam wiec spoko , to tylko moje przemyslenia ew. pytania

Edytowane przez California-Holiday (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z tym OC myślę ze pomysł jest zły.

Mylisz się kolego że w przypadku szkody w zespole pojazdów szkody są pokrywane z OC holownika.

W polsce obowiązkowe jest OC na każdy pojazd w zespole pojazdów. Jeśli pojazd jest nie ubezpieczony to za szkody odpowiada właściciel pojazdu który miał obowiązek posiadania takiego OC. Z tego tytułu ruszyła by cała lawina... właściciel bez oc. urzędnik który dopuścił pojazd do ruchu nie sprawdzając oc... też problem... Właściciel terenu na którym to się stało myślę że byłby na samym końcu albo wogle byłby pominięty. Wiec ten pomysł na grzebanie w papierach przyjeżdzających jest bez sensu.

 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo mógłbyś sprawdzać jeszcze całą mase rzeczy... przegląd gazowy.... stan instalacji el... Po co? Weź pod uwagę że Twoim zadaniem jest organizowanie ludziom przyjemnego wypoczynku. Skup się na tym.

Zamiast truć o OC przeszkol ochroniarza który bedzie zwracał uwagę na przyczepki.

Zdarza sie że ludzie nie mając wprawy i wiedzy wypożyczają budki i jadą. Zorganizuj to tak żeby osoba nie mająca wiedzy miała wskazówki i pomoc jak dobrze zabezpieczyć przyczepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - biorę to pod uwagę i Ochorna bedzie miała szkolenie z zaciagania hamulców :P

 

 

Chyba tylko po to by dostać po "łapkach" :>

 

Ok ustawie dla was rabat bo dłuuuuuuuuuugim weekendzie majowym - ale też w maju - może być ?

 

Nie ukrywam ze zależy mi na opini przed szczytem sezonu

 

Idę na kompromis Pole będzie: Carwaningowe :P

 

 

Jaki kompromis? co to za pole carwaningowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.