Skocz do zawartości

Otwieramy Camping pod Poznaniem


California-Holiday

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

od 30.04.2012 będę otwierał Camping koło Poznania

Jest to blisko 10 Ha ogrodzonego terenu położonego w lesie nad jeziorem.

 

Teren jest oczywiście ogrodzony i oświetlony

Posiada pole dla Przyczep oraz Namiotów.

Są tam również Drewniane domki oraz Zajazd na 20 miejsc noclegowych.

 

Jak narazie zaczynamy remoncik :)

 

I mam od razu do forumowiczów prośbę abyście napisali co dla was jest ważne ew. przydatne na takim ośrodku

Jakich atrakcji na ośrodku oczekujecie ?

Jakie ceny były by dla was odpowiednie ?

 

Licze na żywą dyskusje, a myślę że najlepsze pomysły wykorzystamy :)

 

A jak będzie wszystko gotowe zaprosimy do siebie udzielając rabatu dla Forumowiczów "karawaning.pl" -20%

 

Pozdrawiam

 

P.S. Jak na razie nie zdradzamy miejsca naszego ośrodka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę , podstawa to dla przyczep prąd , dostępność wody i oczywiście możliwość pozbycia się brudnej wody i zawartości kibelków . Miejsca gdzie będą stały przyczepy powinny być możliwie równe aby nasze szopy nie stały krzywo i aby nasze przedsionki można było prosto roztawić . Jesli chodzi o ceny to wiadomo im mniejsze tym bardziej konkurencyjne a to wróży więcej klientów . Ważne też jest aby zrobić teren ( niewielki ) dla czworonogów aby tam mogły się załatwiać a nie na terenie ośrodka . To tak narazie parę takich luźnych przemyśleń , gdybyć potrzebował meble do domków to służę, robiłem już ośrodki i mam w tym doświadczenie , mam firmę więc i fv też wystawię ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plac zabaw dla dzieci i z tego co zauważyłem na innych kempingach potrzebne jest miejsce gdzie można przygotować posiłek, zjeść go i ewentualnie posiedzieć w trakcie złej pogody. Przydatne szczególnie dla podróżnych z namiotami.

 

+ te wszystkie rzeczy, które wymienił LMC.

 

Życzę powodzenia w projekcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jak dla mnie ważny jest spokój, cisza, bezpieczeństwo. To nie zależy aż tak bardzo od infrastruktury (no, może ogrodzenie porządne i ewentualnie jakiś monitoring). Ale pozostałe elementy mogą być mocno dyskusyjne. Ja np. lubię, kiedy caming ma jasno określone miejsca dla przyczep - boksy. Wiem ile miejsca jest dla mnie i staram się go zagospodarować. Inni wolą miejsca mniej określone - większą dowolność. Prąd powinien być stosunkowo niedaleko z każdego miejsca. Zabezpieczenie standardowo chyba stosuje się 10A. Ale pole ogólnie musi wytrzymać obciążenie, gdyby miało 100% obsadę i jeszcze trochę rezerwy. Myślę, że w tym wypadku stosuje się inny współczynnik jednoczesności (elektrycy niech się wypowiedzą). Myślę, że kwestia dostępu do wody może być powodem różnicowania miejsc - te, które mają wodę w granicach działki mogą być nieco droższe - te, do których trzeba sobie wodę donieść /doprowadzić dłuższym wężem - nieco tańsze. Na tych droższych przydałoby się również podprowadzenie kanalizacji. Oczywiście miejsce zrzutu ścieków dla kamperów (choć sam nie mam, ale dla kamperów rzecz znacząca). Toalety i łazienki przede wszystkim czyste i z ciepłą wodą. Niby drobiazg, ale może warto się nad tym zastanowić - kabina prysznicowa. Bardzo często jest tak, że kabina jest zamykana, w środku się rozbierasz i myjąc się zalewasz sobie ubrania. Lekkie przedłużenie kabiny, zabudowa jednej ściany w postaci litery E, gdzie w górnej części jest sama kabina, na przewężeniu może być (nie musi) folia, za przewężeniem miejsce na powieszenie ciuchów, ręcznika itp. i dopiero całość zamykana. Jak piszę drobiazg, a jakże ułatwi życie. Poza tym ważna jest obsługa - kiedy w recepcji po załatwieniu formalności pytam co tu można zwiedzić w okolicach i słyszę "a wie pan, ja nie stąd - nie wiem" to mi ręce opadają. Powinny być na miejscu reklamówki okolicznych atrakcji, zwięzła informacja o rozwiązaniach komunikacji w okolicach, możliwość zakupu biletów, obsługa potrafiąca opowiedzieć o co ważniejszych atrakcjach..... Ale powymyślałem, co? Ale piszę o kempingu, który chciałbym odwiedzać.

Kwestia psów - bardzo podobało mi się, że kolega o tym wspomniał - sam mam psiaka, nie wyobrażam sobie, żeby na kempingu, gdzie mieszkam robił byle gdzie. Ale muszę mieć miejsce, gdzie mogę go wyprowadzić. Pojęcie psiej toalety w postaci kawałka miejsca z piaseczkiem, to raczej nieporozumienie - przydałby się kawałek parku/lasku czy coś w tym stylu. Ale na kempingu bezwzględny nakaz prowdzenia psów na smyczy. Tak - jako właściciel psa jestem tego zwolennikiem. Jeśli pies jest w pobliżu przyczepy - ma być pod nadzorem. Tu już powiedzmy, że kwestia smyczy może być dyskusyjna, ale zabezpieczenie ma być takie, że przechodząc koło przyczepy pies nie będzie miał możliwości wyskoczyć i choćby tylko mnie wystraszyć.

Nie mam małych dzieci, więc plac zabaw dla nich - mnie nie interesuje. Jeśli jednak ma to być kemping wypoczynkowy, to dzieci powinny też mieć swoje miejsce. Co jeszcze? Obsługa miła, grzeczna, ale stanowcza. Dlaczego? Ano dlatego, że kiedy mija godzina 23:00, ja chcę spać. Jeśli ktoś ma ochotę hałasować - proszę bardzo, ale poza miejscami do spania. A więc z tego wynika, że przydałoby się miejsce do zabaw (sala, ognisko, miejsce na grilla itp) w pewnym oddaleniu od miejsc "sypialnych". Kemping nam się rozrasta. Ciekawe, czy masz na tyle miejsca, żeby temu wszystkiemu sprostać? Ale chciałeś wiedzieć, jakie są nasze preferencje, więc myślę że lepiej poznać zdanie kilku osób :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam od razu do forumowiczów prośbę abyście napisali co dla was jest ważne ew. przydatne na takim ośrodku

 

Żeby psy nie latały luzem i nie sikały mi na przedsionek zlosnik.gif. Oczywiście to żarty a tak na poważnie:

 

- Przyłącza prądowe i wodne najlepiej na każdym stanowisku. Często na kempingach jest to rozwiązane w ten sposób że jedna skrzyneczka prądowa z czterema przyłączami i jeden kranik na 4 stanowiska.

- Jak ma być na wypasie to jeszcze przyłącze szarej wody na każdym stanowisku.

- Zrzut na chemię z wc. W miejscu zrzutu koniecznie kranik z kawałkiem ruchomej wylewki do umycia kasety.

- Zrzut szarej wody dla kamperów

- Odpowiednie oznakowanie wszystkich wymienionych wyżej miejsc. Najlepiej obrazkowe. Bo potem ludzie wąż do tankowania wody wsadzają do kaset z toalety sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie - dla nas przyjazny kemping charakteryzuje się następującymi :

- prąd

- woda

- czyste i funkcjonalne łazienki z ciepłą wodą

- stanowisko do mycia naczyń z ciepła wodą

- wydzielone parcele - niekonieczne

- jasny i prosty cennik, czyli opłata za auto i przyczepę za dzień + opłata od osoby, bez dodatkowych dopłat za prysznic, przedsionek, materac, parasol etc.

- jakiś kącik dla dzieci

- krąg na ognisko

 

 

Dla ułatwienia wrzucam zdjęcia podpięć prądowych, TV oraz wody z Włoch.

 

 

post-4917-0-82552300-1321606632_thumb.jpg

 

post-4917-0-50614800-1321606641_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny i prosty cennik. Można podać od razu cenę za stanowisko np. auto + namiot, auto + przyczepa, kamper. Do tego prąd i od osoby.

 

Nie bawcie się w ceny jak na niektórych kempingach:

 

przyczepa > 5 m - cena

 

przyczepa < 5m - cena

 

przystawka do przyczepy > 5m - cena

 

przystawka do przyczepy < 5m - cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onegdaj na jednym z kempingów poproszono mnie o zadeklarowanie czy zamierzem wypoczywać "aktywnie":pub::gitara::piwo: , czy w ciszy i harmonii rodzinnej :piaskownica::swiety::sleep: . Od tej deklaracji zależało w jakiej części pola powinienem się rozbić. Myśle że taki podział jest wygodny dla wszystkich użytkowników.

Przy Waszych 10ha terenu nie powinno być problemów z wyznaczeniem takich stref.

 

Popieram wszystkie powyższe oczekiwania .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Prąd na liczniki bo na opłaty w elektrowni Ci nie starczy. Zlewka na szarówkę x4 jak prąd i woda to przy dzisiejszych cenach rurek, wręcz standard i obowiązek.

 

Czystość toalet. :krzykacz:

 

Do biesiadowania świetnie sprawdza się ,,fajna,, wiata w stronę przeciwną do pola. Zawsze też można zawiesić jakąś plandekę i już masz biesiadowisko na jesienne wieczory.

 

A tak w ogóle to dlaczego koło Poznania? Mało tam macie kempingów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... to co wyżej napisane jest jak najbardziej OK.

Moim zdaniem z myślą o bezpieczeństwie warto założyć monitoring.

Osobiście podoba mi się jak jest dostęp do wi-fi bo zawsze mogę sprawdzić pogodę na następny dzień oraz poszukać okolicznych atrakcji.

Warto sprawdzić czy w najbliższej okolicy jest jakaś knajpka, gdzie można się napić zimne piwko. Jak nie ma, to może na polu warto coś takiego otworzyć.

Osobiście jestem bardzo niezadowolony jak prysznice są płatne. Wiadomo, że niektórzy nadużywają ich jak są bezpłatne i siedzą w nich po 30 minut albo i dłużej, ale mam nadzieję że to jest tylko promil użytkowników pól namiotowych.

Zdecydowanie miejsce na ognisko.

- konkretna i czytelna oferta w necie z cenami i zdjęciami

- plac zabaw dla dzieci i jak najwięcej atrakcji dla dzieci (oczywiście w mirę możliwości)

ja jak szukam pola i nie ma fotek, albo są takie z których nic nie widać to od razu podejrzewam, że właściciel ma coś do ukrycia ;/

dzieci póki co nie mam, ale jak już będą to na pewno wybierając pole będę się też sugerował czy będą na polu jakieś atrakcje i dla najmłodszych.

 

Życzę powodzenia.

Edytowane przez moro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając do przedmówców:

 

- jakiś mały sklepik, lub większy jeśli jest to miejsce "w dziczy" z dala od innych sklepów.

- Kible. Jak ładne to fajnie, jak dużo to fajnie, ale najważniejsze aby były całą dobę czyste!!!!!!!!!!!!!!!

- WI-FI na całym polu. A niech to nawet kosztuje parę złotych dziennie.

- jakieś małe boisko (klepowisko) co by piłkę można było kopnąć.

- ze mnie wędkarz bardzo amatorski, ale wiem że koledzy zaprawieni w wędkarskim rzemiośle chcą mieć możliwość załatwienia pozwolenia na wędkowanie na miejscu.

 

 

@ Sławcio: czy mamy mało kempingów w bliskiej okolicy Poznania? Nie licząc Malty która jest w samym mieście i Januszewic z milionem much na metr kwadratowy to nie mamy kempingów w promieniu 30km. A fajnie by było aby np. familia sobie wypoczywała a wół roboczy jeździł każdego ranka do Poznania do pracy a po niej wracał na łono natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek! ale się nerwowy zrobiłeś! To taki rocznik? Kolega się przywitał w pierwszym poście. Nie napisał w powitaniach? Inny wątek. Nie sprzedaje nic - będzie sprzedawał w przyszłosci - stawiam, że wówczas zarejestruje się jako firma. Że nic o nim nie wiem? Piszę, czego oczekuję od kempingu - nie podaję żadnych informacji prywatnych. Jeśli kolega rzeczywiście potrzebuje takiej informacji - dlaczego mu jej nie udzielić? Piszemy o tym, czego chcielibyśmy doświadczyć, jeśli nawet będzie to dla kogoś darmowa informacja o tym jak w przyszłości prowadzić biznes to tylko dla naszego dobra. Chyba lepiej nie unosić się za każdym razem, kiedy ktoś zachowa się nie do końca tak, jak tego oczekujesz. Jesteśmy różni - i to jest fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się bo nie wiem komu.

 

No to jak się masz nie wypowiedzieć to się nie wypowiadaj skromny.gifzlosnik.gif. Kolega napisał przecież "Witam". Nie wiesz komu? Zarządca/właściciel nowego kempingu w okolicy Poznania. Co więcej ksero dowodu ma Ci pokazać? Może trochę więcej luzu bo IMO to mało fajne takie wypowiedzi są oslabiony.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.