Skocz do zawartości

Trumavent TEB2 12V


archisan

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat ze swoim problemem.

Dmuchawa TEB2 nie reaguje na zmianę obrotów, pracuje na minimum. Sam potencjometr jest sprawny, przetestowany zamiennie w drugiej przyczepie. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też tak miałem i nie pomogła wymiana tranzystora grzał się i co jakiś czas trafiało tranzystor i okazało się że wirnik miał przebicie i trzeba było kupić używkę,oby nie tak jak u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Vent naprawiony. Padło to co w woreczku. Koszt 70zł. Jeśli to dużo to mój elektronik wyrównał koszta diagnoz i napraw z poprzednich, innych sprzętów ? Zrobione w 3h od zostawienia. Ekspres. 

IMG_20181114_121059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szary11 napisał:

Vent naprawiony. Padło to co w woreczku. Koszt 70zł. Jeśli to dużo to mój elektronik wyrównał koszta diagnoz i napraw z poprzednich, innych sprzętów ? Zrobione w 3h od zostawienia. Ekspres.

Nie dużo, nawet można by rzec, że po kosztach. :ok: Michale, dopiero teraz zauważyłem Twój wpis, a pomógłbym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam mam ten sam problem co kolega z moim TAB 1 i  obracającym się wentylatorem na maksymalnych obrotach. Wymieniłem już tranzystor ten na radiatorze typ tranzystora BD 675 AG ( zakupiłem ich kilka )  i nic nie pomogło nadal po uruchomieniu przełącznikiem nie ma możliwości regulacji obrotów .Może ktoś miał już taki przypadek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Znacie moc lub pobór prądu wentylatorów 12V?

Znalazłem takie dane w sieci:

Dane techniczne Truma Vent 12 V

Napięcie12V = Pobór prądu 0,3 - 1,0 A

Natężenie przepływu powietrza 135 m3 / h (z rurami powietrznymi D = 65mm) 142m3 / h (z rurami powietrznymi D = 72mm)

I zastanawiam się na ile są realne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

Znacie moc lub pobór prądu wentylatorów 12V?

Znalazłem takie dane w sieci:

Dane techniczne Truma Vent 12 V

Napięcie12V = Pobór prądu 0,3 - 1,0 A

Natężenie przepływu powietrza 135 m3 / h (z rurami powietrznymi D = 65mm) 142m3 / h (z rurami powietrznymi D = 72mm)

I zastanawiam się na ile są realne. 

W KIPie miałem bezpośredni miernik poboru prądu i vent pobierał od 0.1 do 1.4A. tylko nie pamiętam który był tam model, chyba TEB1.

Późniejsze modele miały być oszczędniejsze i wydajniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za garść cennej wiedzy.

Czyli można by z grubsza przyjąć, że zimowy wyjazd z ventem pracującym 24h w połowie zakresu to 0,5A x 24h = 12Ah.

A jak ktoś, jak ja, ma 2 to 24Ah/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, filipert napisał:

Dzięki za garść cennej wiedzy.

Czyli można by z grubsza przyjąć, że zimowy wyjazd z ventem pracującym 24h w połowie zakresu to 0,5A x 24h = 12Ah.

A jak ktoś, jak ja, ma 2 to 24Ah/dobę

lepiej miernik w łapę i pomierzyć będziesz wiedział przy jakim nastawie ile prądu będziesz potrzebował.

Ja tak zrobiłem ale moje pomiary Ci się nie przydadzą bo mam trumę combi a ta pobiera nawet 4A w maxie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.