Skocz do zawartości

Wady i przypadłości HOBBY


MirasM

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro  o  wadach   to   znów   coś   dołożę  

 

trafił  mi  się  taki  model   

 

post-2830-0-28580800-1364077210_thumb.jpg

 

niby  młodszy , niby  lepszy  ale   

 

plastiki  boczne   z  rączkami   to  raczej   tylko na  wygląd   do   manewrowanie  może  drogo kosztować 

 

dlaczego ?

 

boczki  do  ściany   są   wklejone   po  długości   na1cm szerokości   zadnych  dodatkowych mocowań 

 

post-2830-0-72897800-1364077534_thumb.jpg

 

sam plastik  jest  strasznie  cienki   mocowanie  rączki  to  rurka  alu  przykręcona  3 wkrętami  

 

kolejna sprawa  nawet  drobne  pęknięcie   powiedzmy  w tym   miejscu  

post-2830-0-68379000-1364077781_thumb.jpg

 

będzie skutkowało  gniciem   ściany  i parapetu   

 

post-2830-0-76253000-1364077907_thumb.jpg

 

dalej   niby  zdrowe  ale    jednak   drobne  skraplanie    i   efekt   

 

post-2830-0-89057200-1364078053_thumb.jpg

 

moją  radą   jest   pilnowanie  tych  plastikowych  boczków   i   reagowanie   na   najmniejsze  pęknięcie   

 

pozdrawiam  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odgrzewamy kotleta ;).

 

Z racji nabycia Hobby 420 i dobrego stanu parapetu zrobiłbym jej dziurki do bakisty aby woda uchodziła (bakista "z sufitem PCV").

Zastanawiam się tylko czy lepszym efektem będzie zrobienie kilku/kilkunastu otworów czy np 1 ale dużego (z głową oczywiście) w każdym z narożników. 

Być może jeden i dorobione jakieś odprowadzenie wody wężykiem pod bakistę aby woda nie spływała na poukładane w niej przydasie :hmm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory twoje już widziałem ;).

Robak, twoja pierwszy raz. Powiedz, dużo tam tej wody się skrapla i wpada do bakisty?

Z tego co widzę u Ciebie i i Gregorego (chyba podobny rocznik do mojej) to tam jest tylko PCV, parapet drewniany jest tylko w "świetle okna", tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma wody od kiedy zrobiłem remont, być może jeśli nie ma wentylacji i nie ma przecieków może zbierać się od środka na poszyciu jakaś rosa rankiem, ale od kiedy mam te otwory nie stwierdziłem żadnej wilgoci. Parapet jest tylko na szerokości okna od trójkąta do trójkąta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jedna czy kilka - i tak spełnią swoje zadanie :)

Chociaż przy jednej większej można zrobić dwa nieformalne schowki na browara w związku z "wieczornym czyszczeniem kota lub uzupełnianiem wody na zewnątrz przyczepy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:), wykończone musi być. 

Schowka robić nie muszę, wręcz niewskazane bo mógłbym zapomnieć i ruszyć z ładunkiem a wtedy do dopiero by sie parapet mokry zrobił ;).

 

Myślałem aby wkleić taką maskownicę jak w otworach drzwiowych np w łazience w domu (okrągła z PCV i juz było by ok ;)

Coś a`la takie coś (tylko to jest od umywalki, ale w Castoramie to co mnie interesuje jest po 1,5zł/sztuka):

http://www.sas-france.comwww.batard.pl/files/pierscien-otworu-przelewu-umywalki-chrom-25-mm-zloty[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.